Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór niedużego sobwoofera do auta

25 Paź 2012 12:47 3078 12
  • Poziom 9  
    Witam, chcę kupić niewielki subwoofer z głośnikiem maksymalnie 25 cm do swojego auta aby polepszyć jakość basu w samochodzie. Samochód jaki posiadam to Hyundai Accent x3 - 5 drzwiowy hatchback. Muzyka jakiej słucham to przeważnie disco/dance/pop, wzmacniacz jaki posiadam to Blaupunkt GTA 260 - Moc sinusoidalna 4 Ohm 2 x 60 / 1 x 180 W.
    Subwoofer musi być nowy, w kwocie maksymalnie do 350 zł. Jaki polecacie w tej kwocie?

Po głębszej analizie tematyki doszedłem do wniosku, że skrzynia zamknięta spełni moje oczekiwania, pytanie odnośnie głośnika...
    zastanawiam się nad
    1. Rockford Fosgate Prime R1 głośnik 25 cm - 150 Watt/RMS
    2. HERTZ DS25.3 25 cm - 150 Watt/RMS
    Który będzie lepszy, miał mniejsze wymagania prądowe?
  • Poziom 9  
    Widze, że ciężko o pomoc. Znalazłem pare opinii na temat tego głośnika firmy Rockford, natomiast o tym modelu Hertza nic nie ma na necie, na allegro jest magnat xpress 10" w atrakcyjnej cenie, może go kupić?
  • Poziom 26  
    Bierz RE8S4 np, załaduj w BR i masz bardzo przyjemny bas w aucie :)
  • Poziom 28  
    Xpress to trochę niższa półka niż to co możesz kupić w swoim budżecie. Jesli znajdziesz coś z RE za te pieniądze to można brać śmiało, jeśli nie to bierz Rockforda. Zarówno w pierwszym, jak i drugim rozwiązniu zalecał bym skrzynię zamkniętą.
  • Poziom 21  
    Jak lubisz łupanke w samochodzie,to i ten magnat Xpress 10 starczy.Tyl, że polecam Ci go w skrzyni BR.
  • Poziom 28  
    Kiedyś tam w przeszłości miałem Xpress 12 i jak na swój poziom grało to przyzwoicie. Miałem porównanie closed vs BR i w skrzyni zamkniętej sprawował się o niebo lepiej jak dla mnie. Tyle tylko, że Xpress to półka do 100zł, a za 350zł można kupić coś znacznie lepszego.
  • Poziom 19  
    Nie dziwię się, że Xpress12 grał lepiej w closed, bo to muł. Znajomy miał go w "tubie". Przesiadł się na BR, ale mulił i ostatecznie wylądował w closed.

Już Xpress10 gra lepiej.

Lepiej już kup RE Audio 8S4 w skrzynce BR
    Od siebie mogę jeszcze polecić STX 8" w BR w niższym budżecie.
    Sam mam takie dwa i wolę to od np. MDS-08
  • Poziom 9  
    Nigdy nie miałem styczności z tak małym subwooferem (8"), i nie wiem czy spełni moje oczekiwania. Czytałem, że firma Re Audio to dobra firma, na każdych forach ją polecają, niemniej jednak nie chciałbym wtopić pieniędzy a potem żałować. Wypowiedzcie się na temat subwooferów z 20 cm głośnikiem.
  • Poziom 17  
    To może Ty lepiej napisz czego oczekujesz, bo jeśli trzęsienia ziemi to możesz się rozczarować. Głośnik 20cm napewno będzie nadrabiał szybkością w porównaniu do 30cm.
  • Poziom 26  
    RE8 jest w BR fajnym wariatem, basu jest dużo nawet w sporym kombi, jest go naprawdę wystarczająco. Helix w8 porządnie zasilony robi w BR sporo zamieszania i potrafi już poruszyć plastiki, zaś taki sundawn audio sa-8, to ma takie kopnięcie, jak nielicha 12". Wszystko zależy od głośnika, zależy od jego zasilenia, zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Jak lubisz, jak wszystko lata i słychać sam bas i to z kilometra, to się nie nada 8".
  • Poziom 19  
    STX 8" robi dobrą robotę jak na glośnik 20cm i w cenie 124zł ( z wysyłką ). Obecnie mam dwie obudowy pod ten głośnik na sprzedaż ( 23L 35Hz ), bo sam przesiadłem się na obudowę podwójną ( musiałem odzyskać trochę miejsca z bagażnika ).
    Jak miałem jednego suba, to nie raz gęba mi się uśmiechała jak pomyślałem że to tylko 20cm tam lata. Ludzie też nieraz się pytali co tam w bagażniku gra i jak im pokazywałem bagażnik to się dziwili.
    STX 8" zagra lepiej niż niejeden 25cm ( na pewno lepiej niż Xpress10 ).
    O tych STX 8" można znaleźć trochę info w sieci.

Obecnie zasilam 2xSTX 8" po około 175-180W na sztukę, ale leży w domu już Rodek R4100A2 ( 2x 280W ).
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam już pewien przegląd, rozeznanie. Przeszukałem trochę internet i wytypowałem trzy głośniki
    1. MDS 08
    2. RE Audio RE- 8S4
    3. RE Audio RE-10S4C

Najbardziej mnie interesuje pozycja "3", tylko nie wiem czy mój piecyk podoła (mam tylko 180 Watt), oraz czy 25 cm będzie tak szybkie jak 20? Głównie mi zależy na tym aby był wyczuwalny bas i to całkiem dobrze (oczywiście mowa o wnętrzu samochodu), niemniej jednak lusterka drżeć nie muszą i nie muszę być słyszany z kilometra oraz żeby nie był męczący podczas długiej podróży, jak również musi być szybki, nie cierpię jak bas z tyłu jest opóźniony...

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Ogólnie RE jest wytrzymałe na moc, ba, nawet lubi dostać w okolicy mocy max, wtedy potrafi pokazać pełnię możliwości. RE 10S4 dostarczy już sporo basu, najwolniejszy nie jest, ale demonem szybkości również. Czy włożysz go w zamkniętą, czy w BR, to podobnie się zachowa szybkościowo. W CL straci zejście i skuteczność (sporo ciszej gra), w BR robi dużo większe zamieszanie, jest po prostu głośniejszy, gra lepiej (takie ja mam odczucie, że w br jest jego miejsce :) ) Dużo zależy od wzmacniacza, Twój szału niestety nie robi, kontroli nie zapewni zadowalającej, nawet 8" u mnie hasa pod 240 rms, tylko że z bdb pieca i jest bdb, ale... zawsze to ale :) Przód mam mocny, czyli HV165 (woofer z zestawu hertz hsk) + Carpower DT284 na górze, woofery zasilone konkretnie (wcześniej niedowatowane i było ok) i RE8 jest uzupełnieniem, bo przód jest bardzo głośny. Niemniej jednak basu słyszalnego jest dużo w skrzyni BR, nawet plastiki rusza w Golfie w kombi. Intertechnik nie miał racji bytu, bo on jest naprawdę jest za kulturalny dla mnie (łatwo go zakrzyczeć). 10" już w BR będzie ładnie pracować, ale mocy by się przydało ze 250 - 300 rms, wtedy by zagrał z pazurem i trochę by go prąd trzymał za "pysk". Szybkość + mięsko = 2 x RE8S4 (przynajmniej u mnie tak będzie :D ). Wzmacniacz jak byś zmienił, to bym łykał 10" i w BR go.