Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv LED LG - Filmy odtwarzane z pendrive są bez dźwięku

Winer 25 Paź 2012 19:30 6108 18
  • #1 25 Paź 2012 19:30
    Winer
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam telewizor LED LG i kino domowe starszego typu Thomson. Połączone są za pomocą przewodu EURO. Wszystko działa jak powinno kiedy oglądam film nagrany na płycie DVD dźwięk wydobywa się normalnie z głośników kina , podobnie jeśli puszczam dźwięk z Tv przez kino domowe . Natomiast gdy włączam film z pendrive podłączonego do tv to dźwięk mogę usłyszeć tylko z głośników tv a nie kina domowego. Tu moje pytanie: czy można oglądać film nagrany na pendrivie a dźwięk odtwarzać nie z tv tylko przez kino domowe?

0 18
  • #2 25 Paź 2012 19:57
    h jaworski
    Specjalista AGD

Kolego a gdzie dane sprzętu mamy ci wywróżyć z fusów no to wróżę brak połączenia sygnału dźwiękowego wychodzącego z tv a wchodzącego do kina domowego. Dalej sobie dopisz sam.

1
  • #3 25 Paź 2012 22:02
    Winer
    Poziom 9  

Moje niedopatrzenie . Telewizor to LG model 37LE4500 , natomiast kino domowe to THOMSON DPL912VD .

1
  • #4 25 Paź 2012 22:24
    anmedia
    Poziom 39  

Ten temat juz byl poruszany kilka razy, ale nie chce sie szukac!
    Po pierwsze. Film na pendrive moze byc kodowany w roznych formatach video i w roznych formatach audio.
    Po drugie, to jest TV a nie komputer.
    Po trzecie twoj TV np nie obsluguje na wyjscie analogowe dzwieku przesylanego z pendrive (dzwiek cyfrowy).

Jesli uwzglednisz wszystko moze byc kilka czynnikow dzieki ktorym TV nie przesyla dzwieku na wyjscie analogowe.

Po pierwsze dobrze by bylo gdybys sam sprawdzil czy za pomoca wyjscia cyfrowego audio (takie dane warto podac, a nie czekac ze zanim ktos odpowie przeszuka caly net w poszukiwaniu twojego modelu i jakie ma wyjscia i wejscia) mozna wyslac dzwiek do innego urzadzenia. Inne urzadzenie musi miec wejscie cyfrowe. Twoje kino domowe niestety nie ma.

Dlatego mozesz zrobic sobie test. Nagraj kilka utworow w roznych formatach (popularnych) wav, mp3, wma, aac. Sprawdz czy na wyjsciu pojawi sie sygnal.
    Takze mozesz sprobowac wgrac film w innym formacie z innym kodowanie. Oczywiscie takze umknelo ze nalezalo podac jaki format posiada film. W koncu z kilkunastu formatow moze na cos, ktos trafi!!

Winer napisał:
    Tu moje pytanie: czy można oglądać film nagrany na pendrivie a dźwięk odtwarzać nie z tv tylko przez kino domowe?

A niby jak chcesz to zrobic. Pendrive posiada wyjscia audio? Napewno nie wiec ewentualnie mozesz podpiac pod jakis nowoczesniejszy odtwarzacz DVD/BluRay ktory ma wejscie USB i wyjscie audio. Oczywiscie tez zalezy od modelu, bo nie wszystkie modele na to pozwalaja.

1
  • #5 25 Paź 2012 22:56
    Winer
    Poziom 9  

Dźwięk z pendrive idzie na tv a czy nie mógłby iść na kino domowe skoro bezpośrednio z tv można odtwarzać dźwięk przez kino a z pendrive już nie ? Czy da się coś z tym zrobić aby można było słyszeć film na głośnikach kina? Dodam że próbowałem różnych formatów min. : avi , real czy nawet hd ready i nic .

0
  • #6 25 Paź 2012 23:01
    anmedia
    Poziom 39  

Problem jest bezposrednio w konstrukcji samego TV (mniej w sofcie zainstalowanym w TV). Nie wszystkie TV posiadaja przetworniki D/A co moze zadziwiac ze na glosnikach chodzi a na USB juz nie. Otoz kazde z gniazd posiada swoj wlasny przetwornik. Im gorszej marki TV tym wieksze prawdopodobienstwo ze takiego przetwornika nie posiada lub posiadaja ze sporymi ograniczeniami. Tak jak napisalem sprobuj odtworzyc muzyke, sprobuj polaczyc przez kabel optyczny w celu sprawdzenia czy wyjsciem cyfrowym da sie wyprowadzic dzwiek.
    Mozesz sprobowac zaktualizowac soft w TV (Bios). Oczywiscie na wlasne ryzyko.

0
  • #7 25 Paź 2012 23:29
    Winer
    Poziom 9  

Ale w kinie nie mam wyjścia optycznego i jedyne jakim mogę je połączyć z tv jest właśnie EURO ewentualnie zostają jeszcze chinch .

0
  • #8 25 Paź 2012 23:31
    anmedia
    Poziom 39  

Przeciez napisalem to :

angelica_n napisał:
    Inne urzadzenie musi miec wejscie cyfrowe. Twoje kino domowe niestety nie ma.

Jesli chcesz rozwiazac problem to albo czekaj az ktos z takim samym modelem sie odezwie, albo probuj robic cos samemu. Sprawdzales juz muzyke jak napisalem?

0
  • #9 26 Paź 2012 00:28
    Winer
    Poziom 9  

Ale co ja mogę . Spróbuje jeszcze tak jak mówisz z różnymi formatami .

0
  • #10 26 Paź 2012 09:59
    egon42
    Poziom 37  

Winer napisał:
    Ale w kinie nie mam wyjścia optycznego i jedyne jakim mogę je połączyć z tv jest właśnie EURO ewentualnie zostają jeszcze chinch .
    Kolego umiesz czytać ze zrozumieniem. TV nie podaje sygnału z urządzeń cyfrowych pendrive i hdmi na wyjścia analogowe tak że z pendrive sygnał audio nie występuje na wyjściu euro a jak nie ma na wyjściu euro to o kino go nie odtworzy tak jest skonstruowany tv i albo przerobisz tv albo musisz szukać przetwornika który przerobi sygnał cyfrowy audio na analogowy. Jeżeli był by to problem formatu to nie było by dźwięku z tv a piszesz że jest.

0
  • #11 26 Paź 2012 18:35
    Winer
    Poziom 9  

A istnieje taki przetwornik , który przerobi ten sygnał na analogowy?

0
  • #12 26 Paź 2012 19:07
    anmedia
    Poziom 39  

Winer napisał:
    A istnieje taki przetwornik , który przerobi ten sygnał na analogowy?

Oczywiscie konwerter cyfrowo analogowy w cenie ok 450zl.

0
  • #13 26 Paź 2012 19:09
    Winer
    Poziom 9  

Strasznie drogi za tą cenę to jest pozbawione sensu . I to jedyne rozwiązanie?

1
  • #14 26 Paź 2012 19:17
    anmedia
    Poziom 39  

Tak. Czy sprawdziles muzyke, jak napisalem wczesniej?

Dodano po 6 [minuty]:

Tutaj Link do urzadzenia

0
  • #15 26 Paź 2012 19:31
    Winer
    Poziom 9  

Sprawdzałem muzykę , ale plików z rozszerzeniem wav czy aac tv nie widzi .

0
  • #17 26 Paź 2012 20:45
    Winer
    Poziom 9  

Nie mogę w ogóle odtworzyć takich plików

0
  • #18 26 Paź 2012 21:17
    anmedia
    Poziom 39  

Winer napisał:
    Nie mogę w ogóle odtworzyć takich plików

A czy wogole przeczytales instrukcje? jesli jestes w menu video telewizora to plikow muzycznych nie zobaczysz, a nawet jesli Tv pozwoli zobaczyc pliki to ich nie odtworzy.

Po prostu po tych pytaniach jak "wysiadam" i daruje sobie pomoc w tym temacie. Czlowieku ty nawet nie umiesz przeczytac instrukcji!!!! Nie znasz podstawowych operacji na wlasnym TV
    Pozdrawiam, szkoda czasu. Polecam, zglos sie do wyspecjalizowanego sklepu z fachowcami czyli MediaMarkt. Tam uzyskasz w 10 minut kompetentna pomoc.

0
  • #19 26 Paź 2012 21:55
    Winer
    Poziom 9  

Nie jestem w menu video telewizora tylko w plikach muzycznych . Kompetentna pomoc . Dzięki .

0