Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira B - Usunięcie dpf programem mpps

BIELIŃSKI PIOTR 28 Oct 2012 08:20 18846 16
Texa Poland
    BIELIŃSKI PIOTR
    Level 10  
    Opel, Zafira 1.9 16V CDTI Bosch EDC16C39 CAN
    Zgrałem dane z ecu programem mpps i kablem mpps v12 przerobiłem w ecusafe usunięcie dpf i przy wgrywaniu programem mpps wyskakuje błąd: program nie widzi ecu błąd zapisu. Chce usunąć go programowo.
    Usunąłem już dpf który był zapchany, ale i tak wypalanie włącza się co
    600-800km.
  • Texa Poland
    tolo
    Level 34  
    Ecusafe nie zawsze dobrze robi dpf off, druga sprawa to checksum-y.
  • Texa Poland
    damdam

Level 34  
    Po pierwsze to MPPS nie zgrywa całego obszaru niezbędnego do DPF OFF w tym sterowniku. po drugie EcuSafe to....
    Koniec tematu.
    Arek12c8
    Level 10  
    Kolego do tego auta potrzeba innego sprzętu, należy otworzyć sterownik.
    Jeśli czujesz się na siłach to próbuj, ale lepiej oddaj to w ręce fachowa...
    tolo
    Level 34  
    Otworzyć sterownik i podłaczyć np. BDM100.
    misiek-888
    Level 36  
    Możesz spróbować galetto2 po obd , albo podłączając pod gniazdo wewnątrz sterownika . Pomysl z mpps i ecu safe uważam za nieodpowiedni do tego auta
    jaca 75
    Level 14  
    Jeśli masz zamiar otworzyć ten sterownik to ostrożnie . Podgrzej go choć opalarką aby pasta uszczelniająca stała się bardziej elastyczna. i tylko dolną blaszkę do punktów lutowniczych pod BDM100
    damdam

Level 34  
    za chwilę będzie post: "po otwarciu sterownika auto nie pali, chodzą tylko wentylatory" :)
    misiek-888
    Level 36  
    Tak też może być . Wentylatory będą napewno chodzić
    adamekserwis1
    Level 10  
    BIELIŃSKI PIOTR wrote:
    Proszę o posty tyko w temacie jak ktoś nie wie jak pomóc to proszę nie pisać, jeśli ktoś z pomorskiego w przystępnej cenie to na pw

Witam

MPPS odczytuje wszystko co jest potrzebne do usunięcia dpf w tym samochodzie. Jak sobie nie poradziłeś to odezwij się do mnie.

Reklama jest dozwolona tylko w stopce.
    kaczy152
    Level 10  
    a Ecu Safe to dobrze obrabia czy nie zabardzo?? kumpel sie chwialil ze robi mu wszystko a tu takiech newsy wychodzą?? jakis program zasoswac?:)
    adamekserwis1
    Level 10  
    Witam

Ecu Safe nie robi prawidłowo niczego. Wycina całą tabelę błędów, robi zamieszanie w sterowniku silnika. Pytasz o jakiś program, ja używam Swiftec. Jest to program który robi to poprawnie.
    kaczy152
    Level 10  
    jaki koszt takiego pragramiku?? :) ja słyszałem o jakims "Volt" czy cos takiego :D
    a mpps nada sie na odczyt i zapis flash :D zczytaałem sibie ostatno peugota ale bez fap-a
    adamekserwis1
    Level 10  
    W tej chwili swiftec kosztuje 4800 euro.

Program VOLTA jest niewiele lepszy od Ecusafe.
    kaczy152
    Level 10  
    oOo cenka ładna ale pewnie da sie coś wykombinowac :D a mpps v12 bedzie dobry do odczyt/zapis? a o co chodzi z tymi checksum??