Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GŁOŚNIKI DO RADIA SKODA FABIA

krystianos89 29 Oct 2012 12:07 7167 9
    krystianos89
    Level 9  
    Witam!
    Kupiłem Skodę Fabię z 2001 roku. Auto w wersji wyposażenia Classic. W przednich drzwiach są głośniki (nie wiem czy fabryczne) i mam radio Becker'a, takie jak tutaj: http://www.radiomuseum.org/r/becker_traffic_star.html
    W tylnych drzwiach nie ma miejsca na głośniki, więc chyba muszę to zamontować na tylnej półce (wersja hatchback). Jakie głośniki polecilibyście do mojego radia i samochodu do 300 złotych. Chcę kupić tylko dwa głośniki na tył, bo wydaje mi się, że przód gra w miarę dobrze. Nie chcę natomiast kupować wzmacniacza.
    Zenek1988
    Level 28  
    A po co ci głośniki z tyłu? Moim zdaniem szkoda ciąć półkę żeby tam cokolwiek montować.
    krystianos89
    Level 9  
    dwa to wydaje mi się mało... przy czterech bedzie lepszy efekt:)
    Zenek1988
    Level 28  
    W fabi z przodu są 4 a nie 2 głośniki. Dwa wysokotonowe w osłonach lusterek i 2 woofery w drzwiach. Kolejne 2 nie dadzą lepszego efektu. Tym bardziej zamontowane w półce.
    krystianos89
    Level 9  
    ale chciałbym jakieś dodatkowe. gdzie najlepiej zamontować jeśli nie w półce?
    W renault megane ktory mamy jako drugi samochód są głośniki w przednich drzwiach i właśnie na półce i po odłączeniu tyłu brzmi znacznie gorzej

Dodano po 33 [sekundy]:

Jak miałem wersję bez radia to też mam seryjne głośniki?
    Zenek1988
    Level 28  
    Ale w megane są mniejsze głośniki z przodu chyba 13cm a w fabi 16,5 cm. W fabi wiem że zestaw seryjny gra bardzo dobrze i poprawianie go przez dodawanie tylko nowych głośników zasilanych z radia nie da wyraźnej poprawy.
    Co do tego czy masz seryjne głośniki to nie dowiesz się póki nie sprawdzisz. Może poprzedni właściciel zmieniał już je.
    krystianos89
    Level 9  
    Ale już zdecydowałem że chcę kupić. Teraz tylko pomóżcie i powiedzcie jakie. http://allegro.pl/głośniki-boschmann-pr-9588kw-6x9-350w-i2721012575.html
    Co myślicie o tym?
    Zenek1988
    Level 28  
    Tylko nie boschmanny. I na dodatek wielodrożne. Poszukaj może coś gms, phonocara lub helixa. I jeśli mają być pod radio to o małej mocy. Piszesz o 300 zł a wyjeżdżasz z szajsem za 120 zł. Nie mam pytań.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.