Dostałem silnik do podłączenia o którym nic nie wiadomo (brak tabliczki znamionowej). Z silnika wychodzi 5 przewodów: niebieski, niebieski, czerwony, biały oraz piąty również biały tylko że cieńszy jak pozostały.
Pomierzyłem opory i wyszło następująco:
Niebieski 1 - Biały 0 Ohm,
Czerwony - Biały (cienki) 0 Ohm,
między tymi parami występuje 1,4 Ohm
i teraz między pierwsza para (Niebieski 1 i Biały) a Niebieski 2 - 4,4 Ohm,
między drugą para (Czerwony , Biały cienki) Niebieski 2 - 3,4 Ohm.
Bardzo proszę o pomoc.
Dodano po 19 [minuty]:
Do silnika przymocowana jest mała pompa. To co się zorientowałem to silnik był wyciągnięty z maszyny do rozpoławiania drzewa do kominka. Po rozkręceniu silnika wszystkie przewody idą do uzwojeń silnika.
Pomierzyłem opory i wyszło następująco:
Niebieski 1 - Biały 0 Ohm,
Czerwony - Biały (cienki) 0 Ohm,
między tymi parami występuje 1,4 Ohm
i teraz między pierwsza para (Niebieski 1 i Biały) a Niebieski 2 - 4,4 Ohm,
między drugą para (Czerwony , Biały cienki) Niebieski 2 - 3,4 Ohm.
Bardzo proszę o pomoc.
Dodano po 19 [minuty]:
Do silnika przymocowana jest mała pompa. To co się zorientowałem to silnik był wyciągnięty z maszyny do rozpoławiania drzewa do kominka. Po rozkręceniu silnika wszystkie przewody idą do uzwojeń silnika.