Witam,
potrzebuję silnik do piły elektrycznej. Dostałem taki od znajomego. Podobno jest sprawny w 100 % ale nie wiadomo jak go podłączyć.
Na obudowie przymocowany jest duży kondensator, z puszki wyprowadzone są trzy przewody: czarny, czerwony i niebieski.
Próbowałem podłączyć ten silnik prze BS 16 A. Podłączyłem na moment przewód niebieski i czarny do 230 V. Bezpiecznik wyskoczył. Nie chcę próbować dalej, żeby czegoś nie zepsuć.
Bardzo proszę o odpowiedź jak to podłączyć.
Pozdrawiam
potrzebuję silnik do piły elektrycznej. Dostałem taki od znajomego. Podobno jest sprawny w 100 % ale nie wiadomo jak go podłączyć.
Na obudowie przymocowany jest duży kondensator, z puszki wyprowadzone są trzy przewody: czarny, czerwony i niebieski.
Próbowałem podłączyć ten silnik prze BS 16 A. Podłączyłem na moment przewód niebieski i czarny do 230 V. Bezpiecznik wyskoczył. Nie chcę próbować dalej, żeby czegoś nie zepsuć.
Bardzo proszę o odpowiedź jak to podłączyć.
Pozdrawiam