Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ELTA 8883 - DVD zablokowane (kod) i zgubiony pilot

Madro44 04 Nov 2012 10:41 2763 10
    Madro44
    Level 10  
    Mam dwa problemy dotyczące odtwarzacza DVD ELTA 8883 (bez literki A)

1. Cwane dziecko bawiło się tym odtwarzaczem. Dzieciak aktywował blokadę i wpisał kod. Oczywiście nie pamięta, jaki. No i nie można korzystać z odtwarzacza. Proszę o pomoc.

2. Ten sam dzieciak przy okazji gdzieś zgubił pilota. Jaki się nadaje? jakiś uniwersalny? Rady?
    ZbeeGin
    Level 39  
    Ad 1. Wyciągnąć pamięć EEPROM 24C02. Skasować i wlutować na nowo. Odtwarzacz sam wpisze swoje ustawienia domyślne.

Ad 2. Piloty, nawet oryginalne, pojawiają się na ale drogo. Obecnie jest np pilot do DVD ELTA 8894A, który nieco się różni - parę funkcji pojawi się na innych przyciskach. Generalnie szukaj zamiennika do elta8883 i elta8909csa/b (nie 8909z).
    Zajrzyj też tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1301630#1301630
    Madro44
    Level 10  
    Dzięki, ZbeeGin
    Z pilotem już wiem

Ale zostaje problem podstawowy - czyli....

Jak zdjąć tą nieszczęsną blokadę?

jakiś pomysł ?
    krakarak
    Level 41  
    ZbeeGin wrote:
    Ad 1. Wyciągnąć pamięć EEPROM 24C02. Skasować i wlutować na nowo. Odtwarzacz sam wpisze swoje ustawienia domyślne.

Jest napisane. Lub kup nową i wlutuj.
    Madro44
    Level 10  
    Miałem nadzieję że jest jakaś mniej inwazyjna metoda.
    Jakiś reset pamięci,
    Jakiś uniwersalny kod...

Nie każdy ma w domu czytnik eprom...
    krakarak
    Level 41  
    Ale 1,- zł na nową pamięć to chyba znajdziesz ?
    ZbeeGin
    Level 39  
    Madro44 wrote:
    Jakiś reset pamięci,
    Jakiś uniwersalny kod...

Jest kod kasujący ustawienia, ale na tą chwilę go nie pamiętam - chyba 49540 przy otwartej tacy - a po drugie by go wpisać musisz mieć działającego pilota.
    Madro44
    Level 10  
    Dziękuję - wypróbuję numerki...

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło.
    Gdzieś w sieci wyczytałem, że do niego
    pasuje soft od DVD Manta.

Mam pilota od Manta Emperor 2
    Soft jest do znalezienia w sieci.

Uda się ?
    ZbeeGin
    Level 39  
    Madro44 wrote:
    Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło.
    Gdzieś w sieci wyczytałem, że do niego
    pasuje soft od DVD Manta.

Niestety nie. Większość odtwarzaczy Manty jest na innych procesorach. Są modele na Mediateku, na przykład stara seria Lord. Ale nawet jakby ci się udało wgrać oprogramowanie to są jeszcze różnice związane właśnie z pilotami, panelem przednim czy kodekiem audio.

Można w oprogramowaniu zmienić tablicę kodów pilota - tak kiedyś wprogramowałem pilot z 8909 do odtwarzacza AKAI (też na Mediateku) - ale Emperor II (jeśli mówimy o słynnym 007) jest oparty o inny model układu scalonego i tablica kodów pewnie będzie wyglądała inaczej. Ewentualnie możnaby próbować wyciągać tablicę kodów np. z Lorda czy innego modelu z chipsetem Mediatek.
    Madro44
    Level 10  
    To chyba za dużo kłopotu, zwłaszcza w odniesieniu do dość marnego odtwarzacza.
    Więc wywalam Elte, spróbuję naprawić mante 007. Padła elektronika.
    krakarak
    Level 41  
    Mam oryginalny, używany, pilot ELTA 8883 - cena 30,- zł.