Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra ws301s - Brak Dźwięku na wyjściach

06 Lis 2012 18:55 1164 4
  • Poziom 7  
    Witam

Dostałem od wujka starą unitre :D .Po podłączeniu okazało się że nie działał jeden kanał,a drugi grał ale nie wyraźnie (troszkę burczało) więc postanowiłem zrobić remont wymieniłem wszystkie tranzystory na płytce wzmacniacza, zamiast BDP283 dałem zamiennik BD911 a zamiast BDP284 dałem BD912 również zamieniłem BD135 na 139,BC307 na BC557b Cemi211a na cemi211(co do tych dwóch ostatnich mam wątpliwości czy dobrałem dobre zamienniki) wymieniłem również wszystkie elektrolity kilka Rezystorów oraz zamieniłem rezystory drutowane na ceramiczne oraz PR-ki. Po odpaleniu wzmacniacza nie poleciał dym nic nie strzeliło ani nie zaiskrzyło co mnie bardzo ucieszyło lecz po podłączeniu kolumn nie było nic słychać próbowałem na różnych kanałach i wejściach, lecz nie było żadnych oznak, jedynie jak podłącze słuchawki wtedy gra. Proszę o pomoc z Góry THX
  • Poziom 7  
    Nie bezpieczniki są dobre
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Lub przełącznik wyjść, między wyjściem słuchawek, a wyjściami na kolumny nie ma więcej elementów, sprawdź ze schematem , gdzie ci sygnał zanika :D
  • Poziom 7  
    Postaram się poszukać :D a może przy wymianie elementów gdzieś zrobiłem zimny lut czy to też mogło by mieć wpływ na to ze nie mam dźwięku na wyjściach ?

Dodano po 24 [minuty]:

Już problem rozwiązany dziękuje wam za pomoc :)

Proszę napisać jak został rozwiązany.
    GM