Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XPprof - niska jakość napisów,czcionki.

24 Lis 2012 11:03 2142 13
  • Poziom 28  
    Zainstalowałem system XPprof na nowym dysku. Mam taki problem. Niby wszystko jest czytelne ale tak jakaś dziwna jest czcionka . Niektóre napisy / zwłaszcza te bardzo małe są źle czytelne- praktycznie ich nie widać/ . Ale również siatka w Microsoft Excel jest bardzo słabo widoczna. Karta graficzna to Radeon9550. Wszystkie sterowniki , aktualizacje zrobiłem. Próbowałem zmienić czcionki , efekty - clear type , ale to nic nie zmienia.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od komputerów
    A monitor to ? Pracuje w natywnej rozdzielczości ? Jeżeli CRT to jakie odświerzanie i rozdzielczość ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 28  
    Monitor LCD LG 17". Robię próby przy różnych ustawieniach rozdzielczości. Od kilku lat z tym monitorem stosuję 1152x864 , ale jak zmienię na inną to nie ma poprawy.
  • Poziom 43  
    Ustaw natywną rozdzielczość monitora.

Jakie sterowniki do karty są zainstalowane?
  • Poziom 28  
    Prawdę mówiąc nie wiem jaka jest natywna dla tego monitora , ale próbowałem wszystkie dostępne ! Sterowniki ATI w tej chwili jeszcze raz je zaktualizowałem. Ale to wszystko bez zmian.
  • Poziom 43  
    Model monitora?

Jaka wersja sterownika zainstalowana?
    Sprawdź na tych:
    http://www.omegadrivers.net/index.php?option=...&id=59:radeon-omega-driver-2.6.75a&Itemid=132

Sprawdź jaka będzie jakość obrazu na jakimś systemie LiveCD.
    Np.: http://www.ubuntu.com/download/desktop
    Jak będzie taki sam problem to sprawdzić na drugim wyjściu video, sprawdzić monitor na innym komputerze, sprawdzić inna kartę graficzną.
  • Poziom 28  
    LG 782LE. Sterownik wersja 8.231.00 z dnia 2006.02.21. Próbowałem zainstalować sterowniki z podanej przez Ciebie strony ale wyskakuje komunikat Windowsa o niezgodności z zainstalowanym systemem. / mam oczywiście legal /.
  • Poziom 43  
    nadawca napisał:
    Prawdę mówiąc nie wiem jaka jest natywna dla tego monitora

A w instrukcji lub stronie producenta też przez "niewyraźne literki" nie da się o tym przeczytać?
  • Spec od komputerów
    Ustaw 1280 x 1024. Monitor podłącz kablem DVI. Pewnie masz podłączony D-SUB. Przynajmniej sprawdź na innym kablu.
  • Poziom 43  
    nadawca napisał:
    Próbowałem zainstalować sterowniki z podanej przez Ciebie strony ale wyskakuje komunikat Windowsa o niezgodności z zainstalowanym systemem.

Wybierz instaluj mimo to.

Co by nie było za łatwo to sam sprawdź natywną rozdzielczość monitora (Native resolution) i takową ustaw.
  • Poziom 28  
    Pisałem ,że próbowałem różne /wszystkie dostępne/ rozdzielczości ! ; w tym również 1280 x 1024. Poza tym przy takiej rozdzielczości to dla mnie wszystko jest za małe. Gdybym mógł to na pewno podłączyłbym przez DVI.
    Jeżeli mimo to instaluję - muszę później resetować komputer / pc zawiesza się/
    Podłączę może później inny monitor i kabel.
  • Spec od komputerów
    Monitor powinien pracować przy 1280 x 1024. Ikony lub czcionki można powiększyć w ustawieniach systemu. Tak samo wyświetlanie stron w przeglądarce internetowej. W pierwszym rzędzie sprawdź na innym kablu VGA.
  • Poziom 43  
    Może właśnie kabel? Jeżeli jest niskiej jakości, to może powodować takie zakłócenia.
  • Poziom 28  
    Po wymianie kabla na kabel dobrej jakości jakość czcionki znacznie się poprawiła.