Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman AVR 70 - brak dzwieku na kinie domowym, obraz jest

Swiezak19 27 Lis 2012 21:20 1476 9
  • #1 27 Lis 2012 21:20
    Swiezak19
    Poziom 15  

Witam
    Zaczne od tego posiadam dekoder z UPC z telewizja cyfrowa+ HD i ogladalem dotychczas na tv i bylo wszystko ok. Zakupiłem amplituner Harmana + do tego głosniki i chciałem puscic dzwiek przez kolumny z kina domowego i zaczynaja sie problemy. Podłączyłem tak kablem hdmi do amplitunera i z amplitunera kablem hdmi do tv i tak : Obraz jest normalnie ale dzwieku wogole nie ma co zrobic? Wydaje mi sie ze dobrze podlaczylem innej opcji nie widze. Chce poprostu zeby jak puszcze dekoder i wybiore np tv leciał normalnie obraz z dekodera a dzwiek z kolumn poprzez amplituner.

0 9
  • #2 28 Lis 2012 00:11
    Pablo1964
    Moderator

Podłącz dekoder do amplitunera.

0
  • #3 28 Lis 2012 05:01
    Swiezak19
    Poziom 15  

napisałem wyżej że podłączyłem:
    Dekoder>>kabel hdmi>>>amplituner>>kabel hdmi>> TV i efekt taki że obraz jest a dzwieku brak ciagle..

0
  • #4 28 Lis 2012 07:24
    wachcio
    Poziom 24  

Myślę, że źłe masz ustawione źródło dźwięku. Obraz "idzie" z HDMI a dźwięk pobiera z innego źródła w którym go nie ma.

0
  • #5 28 Lis 2012 11:09
    Pablo1964
    Moderator

Najprawdopodobniej trzeba przypisać urządzenie do odpowiedniego wejścia HDMI w amplitunerze. Sprawdź w instrukcji.

0
  • #6 28 Lis 2012 15:09
    Swiezak19
    Poziom 15  

hm zrobilem tak jak napisałem wyzej. Z dekodera kablem hdmi do amplitunera i z amplitunera kablem hdmi do TV . Obraz jest dzwieku brak w amplitunerze znajduje mi to na Source : Hdmi1 i obraz jest dzwieku brak
    Dodam tylko ze w amplitunerze jak wybieram opcje HDMI: TV to mam dzwiek z tv wybieram amplituner to nie ma dzwieku obraz jest

0
  • #7 28 Lis 2012 22:10
    DirtYH@rry
    Poziom 10  

Dzisiaj uruchamiałem u kolegi ten wzmacniacz i zauważam to samo, po podpięciu dekodera cyfry DSI87 SAGEM, oglądając kanały nadające w ac3 mamy dźwięk, natomiast pozostałe "milczą". Chyba się szykuje zwrot wzmacniacza, wymiana kabli hdmi nie przynosi rezultatu, wypróbowałem trzy kable różnych producentów, amplituner poza tym nie ma za dużej liczby ustawień w menu odnośnie hdmi, a instrukcja jest naprawdę uboga, nie opisuje nawet dobrze ustawień dźwięku z różnych źrodeł (digital,coaxial,hdmi)

0
  • #8 28 Lis 2012 22:29
    Swiezak19
    Poziom 15  

Juz sobie z problemem poradziłem.. Zrobiłęm to w następujący sposób:
    Dekoder podpiołem kablem hdmi bezposrednio do TV i dodatkowo kupiłem kabel koksaniec ( nie wiem jak fachowo się nazywa) wpiołem go w dekoderze w wejscie digital i do ampitunera do wejscia coaxial.
    Amplituner jest podpięty bezposrednio do TV kablem hdmi
    Reasumujac efekt jest taki że amplituner jest wyłączony puszczam tv i dekoder ogladam tv i mam dzwięk z tv ( tak chciałem) sciszam tv na 0 puszczam amplituner i automatycznie po sekundzie leci głos z amplitunera do kolumn i mam dzwiek z kolumn.Więc wszystko tak jak chciałem, pewnie komus sie przyda.

0
  • #9 28 Lis 2012 22:47
    DirtYH@rry
    Poziom 10  

no nie do końca problem rozwiązany, kupujesz amplituner za ponad 1000zł to musi to działać, bynajmniej nie podłączasz urządzenia zewnętrznego z lat 80, więc musi działać. Znajdę rozwiązanie to napiszę.

0
  • #10 29 Lis 2012 05:55
    Swiezak19
    Poziom 15  

czemu twierdzisz że nie rozwiązany?Poprostu dzwięk nie chciał isc po kablu hdmi i trzeba dokupić kabel koksaniec. Wydaje mi sie że to dekoder jakos sie gryzł z tym. Jesli znajdziesz lepsze rozwiązanie napisz, będę wdzięczny.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo