Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung mL-1640 - Błąd LSU

29 Lis 2012 17:46 2187 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Moja drukarkabo zainstalowaniu tonera (zamiennik) przestała działać - gdy chce cos wydrukowac wydaje z siebie dzwieki tak jakby juz miala zaczac drukowac, tylko ze trwa to podejrzanie długo, po czym wszystko cichnie, 2 czerwone lampki a w trayu wyskakuje dymek informujący o błędzie LSU. Przebieg drukarki to jeden fabryczny toner który przeleciał, później ojciec stwierdził że jest za wolna i kupił solidniejszy sprzęt do siebie do firmy a to cudo przeleżało dobry rok w kartonie.

Przeglądałem już forum i udało mi się wydrukować kilka stron bo zainstalowaniu fixaLOGOS'a, jednak gdy sie juz nacieszyłem wstępnie wyłączyłem komputer i drukarkę na noc, gdy włączyłem wszystko na zajutrz wszystko wróciło do normy (tj przestało działać) z tym, że fix od logosa już nic nie daje. Proszę o pomoc.

Edit1: strony próbnej (czy jak tam się nazywa to co powinno wydrukować po przytrzymaniu klawisza funkcyjnego) też nie drukuje.
  • Poziom 19  
    Błąd LSU to błąd lasera.
    Trzeba rozkręcić, sprawdzić wszystkie kabelki, tasiemki które idą od i do lasera. Ewentualnie sprawdzić silniczek w laserze.

Powinno pomóc.
  • Poziom 2  
    Pytanie tylko gdzie znajduje się owy laser i jak się do niego dostać? Mogę prosić o jakąś trochę dokładniejszą instrukcję co podociskać? z góry dziękuję
  • Poziom 19  
    To po kolei:
    1. odkrec 2 srubki od tylnej obudowy i ja zdejmij
    2. odkrec 2 srubki z tylu i 2 z przodu od glownej obudowyi i ja zdejmij
    3. laser to jest takie plastikowe czarne pudelko w przedniej gornej czesci drukarki (jest na nim znaczek uwaza na oczy)
    4. jest przykrecony bodajze 3 srubkami - odkrecic je, wyjac tasiemki z lasera
    5. otworzyc laser (zlozony na zatrzaski) i przeczyscic lustro lasera (szybka z przodu)
    UWAGA - NIE MACAĆ PALUCHAMI :)
    6. pozamykac, powkladac tasiemki, sprawdzic ktore kabelki ida od lasera do plyty glownej i je sprawdzic czy sa dobrze wlozone.