Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot partner '04 diesel - cieżko zapala, nie dogrzewa świec

04 Gru 2012 22:25 2454 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problema z żony peugeotem partner 2004 1,9 albo 2,0 hdi
    Jak tylko zejdzie temp około 0 lub na minus cieżko ma zapalić. Wymieniłem świece żarowe ale nic to nie zmieniło. Ale zauważyłem (bo dziennie rano idę go podpalić ze raz zapala fajnie a raz nie a spowodowane to tym ze kontrolka od podgrzewania świec różnie długo świeci.
    Np jak świeci około 2 sekundy to ma cieżko zastartowac a innego dnia świeci około 5 sekund i pali od pierwszego razu.
    I to mnie właśnie doskwiera bo nie wiem jak to ugryźć
    Fajnie by było jak by jakaś mądra głowa pomogła.
    Dzięki
    Tomek[/code]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czas grzania zależy od temperatury. Musisz dokładnie zdiagnozować auto. Jest całkowicie inaczej w 1,9 i w 2.0
  • Poziom 11  
    Musisz podpiąć pod kompa to powinno pokazać usterke czujnika temp. albo sterownika świec żarowych. Najczęściej czujnik temp. nawala. Narazie wykluczam stan silnika i jego ciśnienie.
  • Poziom 2  
    Nie nie Poza odpalaniem nie ma żadnych problemów śmiga jak helikopterek. Latem super zapala ale jak już temp rano spadnie do +5 to już muszę 3razy zakręcić silnik żeby załapał. A specjalnie sprawdzianem temp. dziennie rano i zapisyealem. Przez ostatnie 4 dni rano jest -3 i kontrolka świeciła 2 sek. I się nameczyl zanim zaskoczył. Dzisiaj było -4 lampka swiecila 5sek i zapalił za pierwszym obrotem
  • Poziom 1  
    mozliwe ze czujnik temperatury na termostacie .u mnie to bylo wiec mozesz sobie sprawdzic
  • Poziom 30  
    Bulgulator1975 napisał:
    a innego dnia świeci około 5 sekund i pali od pierwszego razu.

Sam sobie odpowiedziałeś, poczekaj 8 do 10 sekund po włączeniu stacyjki zanim będziesz odpalał.