Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Netia Player Netgem n5200, brak łączności przez wifi

adam458 08 Dec 2012 22:29 5754 9
 • #1
  adam458
  Level 12  
  Po ostatniej automatycznej aktualizacji, nie mogę połączyć netia playera z siecią wifi(nieszyfrowana), tuner wyszuka dostępną sieć ale niestety nie połączy się z żadną, ani z routerem ani z 2 smartphonami. Przez kabel ethernet, połączenie udaje się nawiązać bez problemu
  Co zrobiłem;
  reset ustawień fabrycznych
  format pamięci
  Z chęcią spróbował bym wgrać jeszcze raz oprogramowanie, ale nie mogę nic znaleźć.
  Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?
  W ostateczności pozostanie mi chyba tylko telefon do netii
 • #2
  grzegorzbird
  Level 2  
  Witam kolego , mam ten sam problem i moj znajomy tez , szukam odpowiedzi ale nie widze zadnego rozwiazania , ja niestety nie posiadam orginalnego rutera od neti i moze tu jest problem choc dawniej łączyło bez problemu , a ty kolego masz ruter neti ?
 • #3
  adam458
  Level 12  
  Nie, nawet bym nie brał tego badziewia. Korzystam z netgear wnr3500lv1 z wgranym tomato i od samego początku było ok, właśnie do ostatniej aktualizacji, thrething czy jak to tam się zwie :) (udostępnianie neta ze smartphona sgs2,xperia neo v) niestety też to samo wyszuka, lecz nie połączy.
 • #4
  misiugal
  Level 12  
  Miałem to samo - zmieniłem szyfrowanie na routerze na WPA2 - pomogło. Na WEP nie chciał działać. Sprawdźcie u siebie.
 • #5
  kameleon11116
  Level 26  
  Witam
  Nie trzeba zmieniać szyfrowania . Netia ma błąd w nowym oprogramowaniu potwierdził mi to konsultant . Po podłączeniu przez ethernet pokazał się komunkat o kolejnej aktualizacji którą zaakceptowałem . Ponowne łączenie przez WiFi z WEP i jest OK. :D
 • #6
  adam458
  Level 12  
  A to dziwne bo mi nic nie pobrał spróbuje jeszcze jutro, dam znać czy pomogło
 • #7
  fidotp
  Level 23  
  Problemy w Netii nie kończą się tylko na samym Playerze.
  Mam od nich router i po restarcie miałem podobne problemy.
 • #8
  kameleon11116
  Level 26  
  Oczywiście najpierw dzwoniłem do Netii (wczoraj) i zgłosiłem problem .Potwierdzili(dzisiaj) masowy błąd oprogramowania i zalecili o czym napisałem (jest już poprawka ale trzeba się połączyć z internetem <wifi nie działa>no to po ethernet) w celu załadowania. Może indywidualnie przesyłają aktualizację :?: Ja mam Asusa i Netia Spot na obu było tosamo.
 • #9
  adam458
  Level 12  
  Dzisiaj miałem dzwonić do netii, przedtem włączyłem plejera netii, no iiii działa, tylko nie obserwowałem tv czy coś pobierał soft jest z grudnia
 • #10
  Nikodem_Dyzma
  Level 2  
  U mnie problem z dostępem przez WiFi występował jak sieć miała ukryte SSID. Mimo podania prawidłowej nazwy sieci i klucza Netia Player nie chciał się do niej przyłączyć.

  Po włączeniu rozglaszania SSID, wybraniu sieci i podaniu klucza player dogadał się z routerem. Co ciekawe, dopiero przy drugiej próbie. A klucz na 110% podawałem prawidłowy. Ale połączył się w końcu i zapisał ustawienia.

  Teraz ponownie ukryłem sieć, player stracił połączenie, ale na liście dostępnych sieci 'widział' już moją, ukrytą. Po jej wybraniu wyświetlił wcześniej podany klucz. I znów, przy pierwszej próbie połączenia - fail. Przy drugiej próbie zaskoczył bez zgrzytniecia. A nic już nie zmieniłem, tylko wybrałem sieć i nadusiłem OK na pilocie. Widać ten typ tak ma ;)

  Player ma soft w wersji 5.2.71-36 z 7 grudnia 2012