Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota avensis 1.6 16v T22 - po dodaniu gazu na zimnym silniku,silnik strzela,

11 Gru 2012 23:02 3846 5
  • Poziom 9  
    Witam,mam problem z avensis 1.6 16v 110koni.Gdy odpalam rano na benzynie auto nie pozwala sobie dodać gazu,strzela, dusi się nie chce jechać ,gdy chwilę pochodzi i się rozgrzeje można normalnie jechać,po jakimś czasie przełącza się na gaz i jest prawie ok,trochę nierówne obroty.Latem też było to samo,nawet jakby gorzej.Zmienione są świece,przewody,aparat zapłonowy,wymieniony rozrząd.Co mogę sprawdzić lub wymienić żeby było wszystko dobrze z tym porannym odpalaniem?Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 40  
    Być może gaz miesza się z benyzną - nieszczelne wtryski LPG.
  • Poziom 9  
    gaz wyłączony ,to samo gaz odłączony całkowicie bez możliwości dostania się do komory spalania i dalej to samo.
  • Poziom 11  
    Wszystko wskazuje na przepływomierz powietrza. Sprubuj go rano odłączyć i będziesz widział. Jeżeli będzie lepiej to masz odpowiedź.
  • Poziom 35  
    Ciśnienie benzyny sprawdzić.
    Na gazie jest OK jak mniemam ?
  • Poziom 9  
    tak na gazie ok,a na benzynie jak się trochę rozgrzeje,wczoraj odłączyłem czujnik ten przy termostacie na 2 piny,innego tam nie ma a podobno powinien być od wskazania temp.silnika,to nie chciał odpalić a gdy go wpiełem odpalił bez problemu i dał sobie dodać gazu nawet na zilmny silnkiku,zamówiłem go może mi coś zle wskazywał i dawał na komp.błędne informacje,zobaczę jak go podmienie.a ciśnienie paliwa chyba nie bo nawet podczas jazdy potem by nie miał mocy