Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Hasło dostępu do internetu 64 znaki w routerze tylko 63 miejsca.

jacusix 12 Gru 2012 21:34 1551 3
  • Hasło dostępu do internetu 64 znaki w routerze tylko 63 miejsca.

Poziom 16  

Witam serdecznie.
    Znajoma ma internet od lokalnego dostawcy. W komputerze zainstalowana jest karta wi-fi do której biegnie kabel z dachu a wyżej kiedyś popularna tuba. Chciała, abym podzielił jej internet na dwa komputery w domu. Zakupiłem router TP-LINK 543G. Ustawiłem go jako klient. Wpisałem mu adres mac na wanie (czyli odbiór przez wi-fi) mac karty wi-fi w komputerze. Programem Cain & Abel zczytałem hasło:

==================================================================
    = Cain's Wireless Password Dumper =
    ==================================================================
    Adapter GUID: {44DDE368-08F0-4518-A0EC-D2F3D8524030}
    Descr: Ralink Turbo Wireless LAN Card
    Type: WPA-PSK
    SSID: ++++++++
    Password:
    Hex: F6141EFE86E8B3E098F381E3FD13A84039218B453D967F2D28ABD40386545D2D

Gdy łączę się przez kartę wi-fi w komputerze bez problemu mogę wpisać to hasło jednak, gdy chcę je wprowadzić w routerze mogę jedynie wprowadzić hasło do 63 znaków a tu są 64. Pewnie chodzi o inny sposób szyfrowania hasła tylko jak go zmienić na taki, który będę mógł wpisać w routerze? Próbowałem konwertować z Hex na ASCII ale wychodzą jakieś krzaki.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 3
    Poziom 35  

Być może to perfidny sposób dostawcy aby właśnie nie dzielić dalej dostępu, pewnie ma nietęgie łącze. WPA-PSK nie wymaga tak długich haseł.
    Najlepiej zapytaj dostawcy.

0
    Poziom 10  

Hasło WPA/PSK można definiować jako ciąg znaków ASCII o długości od 8 do 63 znaków lub jako 64znakowy hash wynikowy, będący rezultatem 4096 iteracji algorytmu HMAC-SHA1 na klucz PSK.

0
    Poziom 16  

Czy jest możliwość 64 znakowy hash przeliczyć na taki o długości od 8 do 63 znaków?

0