Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta ruter 3G mwr01 - Łączy z siecią a brak dostępu do internetu

rochu84 21 Gru 2012 09:50 2565 5
  • #1 21 Gru 2012 09:50
    rochu84
    Poziom 17  

Witam, mam taki problem z ruterem 3G MANTA MWR01, zakupiłem sobie takie stworzenie i mam z tym urządzeniem problem. Po włączeniu rutera i wpisaniu klucza dostępu łączy się z siecią, ale brak internetu, dzieje się to na dwóch laptopach i na tablecie, karta sim jest aktywna - po włożeniu do modemu 3g internet działa. Czy to uszkodzony ruter czy czegoś nie ustawiłem? Dodam, że wszystko robiłem wedle instrukcji.

0 5
  • #2 21 Gru 2012 15:47
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co ustawiłeś w połączeniu 3G w routerze ?

Wklej obrazek z zakładki stan/status routera.

0
  • #3 21 Gru 2012 19:52
    rochu84
    Poziom 17  

Ruter teoretycznie jest skonfigurowany fabrycznie ,a teraz najciekawsze o co chodzi ,zaczołem żonglować kartami sim na karcie orange nie działa pa plusie również nie bingla ale na pley i Virgin internet działa co może byc z tymi kartami bo ogólnie w modemie 3g USB wszystkie łączą się z internetem.

0
  • #4 13 Maj 2013 12:28
    Platom_77
    Poziom 7  

Mam ten sam problem, czy udało się komuś podłączyć Manta 3G Modem Router WiFi MWR01 w sieci Polkomtel PLUS?

Karta SIM jest sprawna, na modemie USB Huawei E173 działa. Zdjąłem PIN z karty, podłączyłem wg instrukcji, sam router jest widoczny, można wejść do konfiguracji, ale nie ma sygnału dalej - Internet. Może wypełnienie APN pomogłoby, ale nie mam pełnych danych (brak informacji m.in. o: proxy, port, username, password). Może ktoś miał ten sam problem? Brak Internetu występuje na laptopie, tablecie i komórce. Pomocy....

0
  • #5 28 Maj 2013 20:19
    Andrzej511
    Poziom 9  

Mam ten sam problem i nie wiem co zrobić z ty gów***. drugi dzień sie z tym męcze i nic może ktoś wie Podbijam.

0
  • #6 29 Maj 2013 08:11
    Platom_77
    Poziom 7  

Sprawa nie rozwiązana i w martwym punkcie. Wg specjalistów z Manty: "Operatorzy Plus i Play zmienili dane konfiguracyjne. Trwają prace nad aktualizacją oprogramowania". Co po dialogu na forum Plusa z ich specjalistami jest trochę dziwne, bo nic od dłuższego czasu nie zmieniali. Mamy więc sytuację gdzie firemka MANTA sprowadza i sprzedaje bubel, a firemka Pro-line go rozprowadza. Przestrzegam przed zakupem na firmę podobnych gadżetów, bo wtedy się niczym nie obronicie. Jako osoba prywatna oddałbym ten badziew i miał spokój, a tak na firmę będę miał gadżet za 239 zł, niesprawny, z plasticzku jak chińska zabawka za 2 zł i czekał kiedy się specjaliści z Manty uwiną i łaskawie poprawią spaprany konfigurator (prawdopodobnie z Orange sprawa ciągnie się od stycznia 2013 r.). Unikajcie produktów MANTY i zakupów na firmę (z odbiorem osobistym) w PRO-LINE bo umoczycie. A swoją drogą zdobyłem w ciągu tygodnia więcej informacji o urządzeniu, niż na stronie producenta i sklepu internetowego Pro-line razem wziętych, co świadczy o ich braku profesjonalizmu (nie odpowiadają na maile, z 4 odpowiedź na 1). Pozdrawiam!

0