logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[C][ATMEGA16] - Piny portu C nie dają się zaprogramować, fusebity??

Noisy_daddy 25 Gru 2012 00:22 897 0
REKLAMA
  • #1 11693372
    Noisy_daddy
    Poziom 14  
    Posty: 128
    Witam,

    Mam problem z pinami portu C mikrokontrolera ATMEGA16 - skonfigurowanych jako wyjścia (poza PC0 i PC1, które działają bez zarzutów). Początkowo używałem pinu PC2, bez względu na wszystko był utrzymywany w stanie wysokim, podobnie wszystkie inne, poza PC6, który z kolei zawsze miał stan niski. Zapoznawszy się z datasheetem stwierdziłem, że to może mieć coś wspólnego z interfejsem JTAG (czymkolwiek jest :D). Może w takim razie ustawienie odpowiednich fusebitów i dezaktywowanie tego interfejsu mogłoby rozwiązać problem? Z góry dziękuję za pomoc.

    Dodano po 24 [minuty]:

    Chodziło faktycznie o dezaktywacje jtaga, zamykam :D
  • REKLAMA
REKLAMA