Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPC i ROUTER CISCO EPC3925 - Jak postawić na nim serwer.

mario591 25 Dec 2012 23:21 7164 11
    mario591
    Level 10  
    Witam

Niedawno przy zmianie TV na HD wymienili mi modem na modem z routerem Wi-Fi UPC. W sumie mi to była rybka ale teraz jak zechciałem postawić serwer to zaczęły się schody. Bo to jest Router bez możliwości integracji. Na stałe ustawione SSID i pass. Nie można nic na nim ustawić. Tylko podłączasz i jest. No i właśnie. Jak sprawdzam IP to pokazuje mi to co za natem..czyli 192.168..... a w IPCONFIG też pokazuje to co za natem. Jak szukam w MYIP.com to pokazuje się IP 89.73.217.78 z lokalizacją w Krakowie czyli IP dostawcy internetu a nie moje. I szlak mnie trafia powoli. Na wstępie uprzedzę, że miałem i mam wpisane w umowie dalej IP Publiczne (zew.). W starym D-Linku...logowałem sie na router ..odblokowywałem porty i wyłączałem firewalla i szło a tu lipa. Czy miał ktoś podobny przypadek...czy mam dzwonić do UPC, żeby sobie ten router w d.... wsadzili !!!
    bogiebog
    Level 43  
    Dzwoń do UPC i pytaj "jak zrobić publiczny ip" na komputerze ?

Dodano po 1 [minuty]:

W tym EPC3925 chyba trzeba załączyć Bridge Mode.
    mario591
    Level 10  
    No tyle to sam wiem. Ale myślałem, że może ktoś już miał podobny problem i wie czy musiał interweniować u operatora czy dało się to jakoś obejść. Co do publicznego IP to jak pisałem wcześniej miałem publiczny i według tego protokołu co mi dali nowy bo przy jakiejkolwiek wymianie spisują nowy to dali, że mam IP Publiczne....tylko widzę niestety tylko to co za NATem..... Czytałem już podobne wątki to ludzie w UPC mieli routery np. Linksysa gdzie mogli swobodnie ingerować w jego ustawienia a tu nic grr...:/

Co do załączenia Bridge mode to jak mam to zrobić jak piszę, że nie można w żaden sposób ingerować w router !!!
    bogiebog
    Level 43  
    google EPC3925 bridge mode
    mario591
    Level 10  
    Czytaj ze zrozumieniem.....piszę, że nie mogę ingerować w modem pod żadnym względem. UPC jakoś to poblokowało i nie mogę ustawić BRIDGE MODE !!! Bo to się ustawia w ustawieniach routera !!!
    bogiebog
    Level 43  
    mario591 wrote:
    Czytaj ze zrozumieniem.....piszę ... !!!

Mario, wyluzuj chłopie, wiem co piszesz, ale często ci co zakładają pytanie nie wiedzą za bardzo co chcą

Jak nie masz dostępu do routera z NATem to kicha, żadnego publicznego IP nie będziesz miał na komputerze, masz NAT i kropa.

Jak dostawca ci obiecał publiczny IP i dał ci router z NAT-em miej pretensje do dostawcy, niech on to naprawi.
    TooMeeK
    Level 22  
    Sprawa pierwszorzędna: UPC nie przydziela stałego publicznego IPv4 osobom prywatnym.

Ja zrobiłem następująco (obejście):
    1. DMZ na routerze UPC na mój wewnętrzny router.
    Ustawiłem też ręcznie inną adresację, niż powszechnie używana 192.168.x.x.
    Router wewnętrzny ma statyczny adres, a także bramę. Wifi na urządzeniu UPC wyłączone.
    2. www.no-ip.com -> domena DynDNS przekierowana na moją domenę
    3. aplikacja aktualizująca wpis w www.no-ip.com
    4. Co 30 dni trzeba się logować w www.no-ip.com, bo inaczej dezaktywują konto.
    Nie wierzę, żebyś nie miał dostępu do routera. Mają Ci go dać.

ps. Mnie UPC przy przejściu z Aster nie uprzedziło o braku możliwości dawania stałego adresu IP, a miałem stały publiczny wykupiony u poprzedniego dostawcy. Złożyłem z tego powodu reklamację. Drugą będzie to, że włączyli mi pakiet, którego nie chciałem.
    Delikatnie mówiąc UPC leci w ku......
    mario591
    Level 10  
    Quote:

Mario, wyluzuj chłopie,
    Spoko jestem wyluzowany...ale interesowały mnie konkrety. Kolega TooMeeK dobrze poruszył temat. Ja też miałem przejście z ASTER do UPC i w ramach tej promocji podkręcili mi neta z 20 MB do 30MB i zwiększyli ilość kanałów + dorzucili dekoder HD z nagrywarką za jedyne 6 zł więcej niż płaciłem dotychczas ...chociaż teraz leci w TV reklama , że ten sam pakiet z netem 60MB jest już za 49zł niby ....:(. No ale nie ważne. Co do DMZ to chętnie ale nawet nie mam dostępu do routera. Przed tą "cudowną promocją" miałem normalnie zew. IP z puli...109.110........ a 2 dni temu tak chciałem postawić serwer aby pograć ze znajomymi bo u kolegi się cięło a tu klops. Po wpisaniu IP nic nawet nie wyświetla strony logowania do routera. Ale jak montowali to jużmonter powiedział , że nie ma możliwości ingerencji bo SSID jest ustawione na stałe ... wszystkie mają coś takiego..UPC123456 i jakieś cyferki...i hasło do WI-Fi podane na tabliczce znamionowej i tyle. Jutro zadzwonie niech tą promocję zabierają albo dadzą mi normalny router. Bo jak czytałem inne fora cz tematy to ludzie mieli routery z możliwością ingerencji i dowolnej konfiguracji. Poza tym nawet nie ma żadnego dipolka i zasięg Wi-Fi jest ograniczony..ale na potrzeby mieszkania w bloku mi i tak wystarczy.
    TooMeeK
    Level 22  
    Zapomniałem uprzedzić - powyższa metoda ma pewne minusy - rozłączenia tj.
    na przykład masz nawiązaną sesję TCP to co jakiś czas jest zrywana (RDP, SSH itp..)
    nie znalazłem innej przyczyny, niż podwójny routing + dynDNS.
    No albo ten badziewny router od UPC, bo tylko to się zmieniło :D
    mario591
    Level 10  
    Po telefonie do UPC sprawa wygląda następująco.
    Jednak można się zalogować do routera tylko poprzez specjalne inne IP, którego mi nie podali. Monterzy mówili, że nie ma możliwości ingerencji w router a pan z pomocy technicznej szybko mi pomógł. Teraz muszę się pobawić funkcjami tego routera bo przyznam się nie miałem czasu...muszę gdzieś znaleźć instrukcję do tego modelu coby za dużo nie namieszać :). Czyli warto zrobić mały szum to zaraz wszystko się DA !!!
    MaD80
    Level 10  
    Ja też mam tą samą bramę i udało mi się wejść do cfg. tzn.mogę zmienić ssid i hasło.
    Sprawdź user i password default powinno zadziałać. Poza tym po zrobieniu hard reset brama powinna mieć dane dostępu "default"
    Co do bridge mode Link
    User removed account
    Level 1