Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Scharing multiroom granice legalności.

_JF_ 28 Gru 2012 13:42 3333 1
  • #1 28 Gru 2012 13:42
    _JF_
    Poziom 23  

Witam, w moim domu jest abonament cyfrowego polsatu multiroom, mam telewizor jeszcze w 3 pomieszczeniu i chciałbym oglądać na nim kanały takie jak tvn turbo mtv i inne które są kodowane.
    Słowo scharing kolajarzy się z piractwem nielegalnością... tak, wyczytałem że jest nielegalny, gdy dzielimy się sygnałem za odpłatą, z poza "lokalu"...
    To 3 pomieszczenie jest w tym samym domu, nigdzie nie będzie udostępniany więcej...

Teraz moje pytanie, co musiałbym zrobić by oglądać też na 3 dekoderze kanały kodowane. Czy jest mośliwość wykupienia dodatkowej karty, za drobną opłatą miesięczną, czy muszę kupować jakieś inne urządzenia?, i dekoder musi być z czytnikiem kart? Co wychodzi najtaniej? i legalnie.

0 1
  • #2 28 Gru 2012 15:28
    _cheetah_
    Poziom 37  

_JF_ napisał:
    Słowo scharing kolajarzy się z piractwem nielegalnością... tak, wyczytałem że jest nielegalny, gdy dzielimy się sygnałem za odpłatą, z poza "lokalu"...
    To 3 pomieszczenie jest w tym samym domu, nigdzie nie będzie udostępniany więcej...
    Zależy, co kto robi pod pojęciem "sharing".

Samo powielanie utworu jakim jest program telewizyjny dla użytku osobistego jest legalne w świetle polskiego prawa - Art.23. ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Więc powielenie utworów na własne potrzeby jest jak najbardziej legalne, nie wolno tylko ingerować w system kontroli dostępu, czyli sharing może być wykonany wtedy, kiedy nie ingerujemy w system kodowania lub sam nadawca (reemitent) na to zezwala, udostępniając własny sharing.

Pozostaje jeszcze kwestia zapisów umowy z dostawcą, ale taka umowa nie może być sprzeczna z prawem polskim.

_JF_ napisał:
    Teraz moje pytanie, co musiałbym zrobić by oglądać też na 3 dekoderze kanały kodowane.
    To pytanie do CP, normalnie ich multiroom to dwa odbiorniki. Ponegocjuj, może ci się uda dostać jakąś ciekawą ofertę na trzy odbiorniki... Albo przepisz się do C+, tam można robić sharing na więcej niż dwa odbiorniki.

0