Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet gco-dp-23-17 - Termet gco-dp-23-17

maciekpo900 04 Sty 2013 13:09 2790 2
  • #1 04 Sty 2013 13:09
    maciekpo900
    Poziom 1  

Witam, mam problem z kotłem grzewczym Termet gco-dp-23-17, a mianowicie chodzi o to że po powrocie do domu odpaliłem piec ( przekręciłem i przycisnałem kurek, załączyłem iskrą świece) , odkręciłem ciepłą wodę i C.O. i niestety piec sie nie zapala, przy odkręceniu wody słychać było tylko takie "cyk", czytałem na forum o tym i ponoć to miałby być zły czujnik lub pompa, do sprawdzenia czujnika wyczytałem że mozna podłożyć magnes i że przy odkreceniu wody piec powinien sie włączyć, włączył się ale... wezwałem serwis, i to jednak pompa sie zepsuła, wymienili pompę ustawili dobrze czujnik, piec odpalił, ale teraz przy ustawieniu silniczka zaworu trójdrożnego na Auto( w moim mysleniu chodzi tu o to jak ma byc kierowana woda, przy zakręconym kranie do grzejników a przy odkreconym do kranu?)niestety przy takim ustawieniu woda idzie tylko do kranu i nie idzie w ogole do grzejników, jesli ustawione jest na Manual, to grzejniki sa ciepłe ale przy odkreceniu kranu woda leci na początku ciepła a później sie ochładza i leci tylko zimna. Czy to może być zepsuty ten właśnie silniczek czy cały zawór? czy może jeszcze coś innego? Prosze o pomoc bo nie chce ponownie wzywac serwisu

0 2
  • #2 04 Sty 2013 17:59
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Wzywaj ich na poprawkę. Jak ustalili że to pompa, to za pompę zapłaciłeś i ma działać.
    Jak coś przy okazji spaprali, niech poprawiają. Lub oddają kasę. Sprawdż, czy to monter, czy serwisant z autoryzacją. To dość istotna różnica.
    pozdrawiam

1
  • #3 06 Sty 2013 22:58
    serwo66
    Poziom 24  

Zostaw tą dźwignię w pozycji auto i włącz centralne, jeśli podczas pracy na centralne będziesz mógł dźwignię z pozycji auto palcem podnieść (bez oporu) do poz. manual to silniczek jest ok. , a jeśli opadnie na auto to do wymiany silniczek. Powodzenia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo