Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwerterowa Welder Fantasy czy Magnum jaką wybrać

Robert8519 09 Sty 2013 01:28 17946 9
  • #1 09 Sty 2013 01:28
    Robert8519
    Poziom 1  

Witam serdecznie,
    jestem początkującym "spawaczem" mam pytanie odnośnie następujących spawarek:
    1- http://budohit.pl/snake-200pd-spawarka-inwerterowa-mma-160a.html
    2- http://makita.hermesalfa.net/spawarka-inwertorowa-magnum-snake-200p-200a
    3 -http://www.24narzedzia.pl/spawarka-inwertorowa-mma-viper-170-160a-p-560.html

4- http://www.4weld.pl/p3272,welder-fantasy-fan-200-igbt.html
    5- http://www.karba.com.pl/spawarka-inwertorowa-welder-fantasy-constructor-mma-200-a.html
    6- http://www.4weld.pl/p2470,welder-fantasy-constructor-tig-mma-200.html
    ta sama co wyżej ale lepiej opisana
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). [retrofood]

Którą wybrać, założenia mam takie:
    - raczej jej już nie zmienię,
    - myślę o większej mocy aby mieć w razie czego jej zapas i aby maszynka nie pracowała na wysokich obrotach,
    - Podoba mi się tig, nigdy nie miałem tego w rękach. Z różnych filmików wygląda to na łatwe i czyste wykonanie spoiny(łatwiejsze niż w MMA), ale czy w domowym warsztacie ma to sens, tj czy się opłaca dodatkowy wydatek na zakup butli itp.
    - czy w/w spawarka z TIG to tylko opcja za którą trzeba dodatkowo zapłacić czy faktycznie da się tym fajnie spawać.

Pytanko do znawców tematu:
    - czy faktycznie dużo argonu idzie przy spawaniu TIG-iem oraz,
    - czy technologia IGBT, którą posiada Welder Fantasy FAN i jak mi się wydaje MAGNUM SNAKE 200PD to jakiś "Wielki krok dla ludzkości" czy tylko możliwość zmniejszenia rozmiarów urządzenia.
    - słyszałem, że marka Magnum to w środku to samo co Sherman, Jeżeli chodzi o awaryjność to wcale nie jest większa od renomowanych producentów, a spawają tak samo. Jak przy tym wypada Welder Fantasy?

Hmm dużo pytań, mam nadzieję, że ktoś coś konkretnego podpowie.
    Z góry dzięki i pozdrawiam forumowiczów :-)

• #2 11 Sty 2013 18:47
    borsuk000
    Poziom 1  

Też jestem zainteresowany spawarka nr 6 i nie moge żadnych opini o nich znaleść ,kto ma tą spawarke Spawarka MMA TIG Welder Fantasy Constructor 200A
    proszę o opinie???????????? pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.

• #3 12 Kwi 2013 20:59
    fuks81
    Poziom 8  

Witam. Na obecną chwilę jestem posiadaczem Magnum Snake 200P i mogę powiedzieć o niej tylko tyle, że jest cudowna. Patrząc pod katem jej użytkowania (łatwości spawania) to żadna transformatorówka się nie umywa. Miałem do czynienia z kilkoma transformatorówkami (firmowe oraz samodzielne) i powiem, że żadna z nich nie była tak prosta w obsłudze jak ten Magnum. Do tej pory korzystałem (głównie do prac przydomowych) ze spawarki samróbki kupionej kiedyś tam za niewielkie pieniądze. Sprawdzała się w miarę jak miałem dostęp do zasilania 3-fazowego. Teraz mam tylko 230v i użytkowanie tego sprzętu to istna męka (chociaż ne elektrodzie 2.5mm jakoś sobie radzi).
    Ale nie o tym miałem napisać.
    A więc tak:
    Do zwykłego spawania elektrodą 2.5-3.25 wystarczy około 60-80A.
    Przy grubszym materiale ustawiłem na 110A i z ciekawością patrzyłem czy w garażu będzie przygasało światło- nic z tych rzeczy.
    Nawet na 200A - nic z tych rzeczy.
    5 elektrod 3.25 wytopionych jednym ciągiem i wydaje się że spawarka tego nawet nie odczuła. Więcej nie testowałem bo nie mam na czym. Za jakiś czas będę spawał kilkumetrową drabinę stalową , z wcześniej przygotowanych elementów , może będę miał na jej temat więcej do powiedzenia.
    Oczywiście tak jak podają opisy, systemy typu ANTISTICK lub HOTSTART działają wzorowo przez co "amator" staje sie prawdziwym profesjonalistą w dziedzinie spawania.
    Zaleciało trochę reklamą sprzętu ale wcale tak nie jest.
    Mam tylko nadzieję, że ta spawarka będzie tak samo bezawaryjna i długowieczna jak transformatorówki.
    Jeszcze jedno. Oczywiście waga tego sprzętu a co za tym idzie jego mobilność.
    Poprzedniczka waży około 60kg i jest tylko "stacjonarna".
    A magnum jest trochę większy od prostownika samochodowego i w razie potrzeby można nawet powiesić ją na plecach i spawać nawet na drabinie :)
    Pozdrawiam.

• #4 01 Lis 2014 08:21
    yazooo84
    Poziom 7  

Dodam opinie o spawarce bester, magnum i kemppi. A więc u mnie w firmie używa się tych trzech spawarek i mogę powiedzieć że magnum i bester bardzo się chwali a używa się ich na budowie o mocach max 200 A, niby amatorskie ale dają rade w ciągłej pracy, kemppi jak na swoją cenę się nie opłaca kupować a nie wyróżnia się zbytnio jakościom

• #5 20 Sty 2017 11:53
    ziemowitsmialek
    Poziom 10  

Uzytkowałem spawarkę welder fantasy kilka lat i teraz kupiłem inną trafilux.Powiem tak w welder skala 200a do elektrody 3,25 ustawiałem 135a a w trafilux skala jest do 230a ale spawam 3,25 juz przy 110a.Obie spawarki są jedno fazowe.Dodam jeszcze ze trafilux nie klei nie pryska tyle.Obie spawarki są chinskie obie w podobnej cenie a różnica w uzytkowaniu bardzo duza.Nawet załuję ze wcześniej nie kupiłem innej i tak długo męczyłem się z welder fantasy.

• #6 20 Sty 2017 14:50
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Mam od 3 lat Welder Fantasy Constructor i jestem z niej zadowolony. Nie mam porównania do innych invertorowych bo wcześniej miałem transformatorową. W/g mnie spawa bardzo dobrze, tig także. Przeważnie spawam migiem. Welderem spawam mało, wyspawałem może paczkę elektrod. Przy normalnym spawaniu nie wyłączyła mi się nigdy, a spawałem nią ogrodzenie (segmenty do słupków) na 50m przedłużaczu. Wyłączała mi się za to przy cięciu zbrojenia w stropie elektrodą grafitową, ale to dość długo trwało a i prądy niemałe (ok 180A) Spawarka inwerterowa Welder Fantasy czy Magnum jaką wybrać Spawarka inwerterowa Welder Fantasy czy Magnum jaką wybrać Spawarka inwerterowa Welder Fantasy czy Magnum jaką wybrać Spawarka inwerterowa Welder Fantasy czy Magnum jaką wybrać

Z tym że moja ma trochę inny wygląd niż ta z linku i więcej opcji mimo tej samej nazwy.

• #7 24 Sty 2017 19:59
    grzechu1773
    Poziom 3  

witam. osobiście posiadam tig WELDER FANTASY co pawda model JET 2 jest to tig do każdego rodzaju materiałów alu mosiądz miedź i kosztuje swoje ale jak dla mnie jest to bardzo dobra firma zanim kupiłem weldera to też szukałem czytałem opinie i nic konkretnego i kiedyś trafiłem na nią u znajomego wtedy dopiero nabrałem do niej pewności chyba był to własnie model o którym tu mowa. jeśli ktoś myśli o poważnym spawaniu to polecam model JET 2 LUB 3 z plazmom nie ma rzeczy której byś nią nie pospawał.Gaz regulujesz w zależności od tego co spawiesz metale kolorowe trzeba duzo gazu zeby spaw był czysty i bez porów a zwykła stal to minimalnie .

• #8 25 Sty 2017 14:20
    Nikita_Bennet
    Poziom 11  

podepnę się pod temat.
    Kwota 700-900 brutto za nową inwerterową.
    Często przewija się symbol DESI201 od dedry.
    Warte ceny?
    Sprzęt na lata i przepracowywać się nie będzie, trzymany będzie w suchym, nie będzie wożony autem jako balast ;)
    Do pracy mam jeszcze dwie spawarki transformatorowe ale są ciężkie i mają trochę latek. Poza tym do grubszych spraw stary bester na siłę też jest.
    Niestety wszystko ciężkie, latka ma, prąd żre.
    Nie chcę wywalać kasy w coś co popracuje 2-3 tygodnie w roku a potem będzie kolejnym eksponatem w magazynie. Teraz szykuje mi się praca może na 3 tygodnie ciągłego spawania i cięcia a potem znów przerwa na parę miesięcy.
    Prosiłbym o jakieś porady.

• #9 26 Sty 2017 11:10
    Michelson
    Poziom 18  

Witam.
    Moim zdaniem w tym przedziale cenowym wszystkie te spawarki to w mniejszym lub większym stopniu klony Dedry pod różnymi nazwami. Osobiście brałbym pod uwagę możliwość ewentualnego serwisu i długość gwarancji. Nie wiem czy kupowałbyś na paragon, ale wtedy na Dedrę masz cztery lata gwarancji. Myślę, że warto to wziąć pod uwagę.

• #10 27 Sty 2017 09:08
    Nikita_Bennet
    Poziom 11  

jestem na VAT więc odliczę.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson