Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt TravelPilot EX - Wyprowadzenie wyjść RCA z firmowego radia Forda

Iceman 1977 12 Jan 2013 10:25 2328 1
    Iceman 1977
    Level 12  
    Witam
    Wczoraj elektronik wyprowadził mi z firmowego radia Forda (Blaupunkt TravelPilot EX) cztery wyjścia RCA na wzmacniacz czterokanałowy na którym zamierzam zbudować moje car audio.
    Na jednym z forów spotkałem się z taką ciekawostką:

"Pytanie za to, czy oprócz kabli dołożył Ci tam wzmacniacz sygnału, żeby na RCA był poziom rzędu 2V, bo to akurat ma kluczowe znaczenie dla sygnału i zakłóceń. Standardowo poziom sygnału podawanego na końcówkę mocy w radiu ma ok. 0.5V-1V, co potem po podłączeniu do wzmacniacza różnie może się objawiać. Nie bez powodu producenci jednostek podnieśli poziom na wyjściach RCA nawet do 8V."

Do tej pory nie słyszałem o konieczności wzmacniania tego sygnału przed podaniem na wzmacniacz. Myślałem ze wystarczy wyprowadzić "czysty" sygnał na zewnątrz a reszta to już robota zewnętrznego wzmacniacza. To jak to z tym jest?
    zygfryd.W
    Level 20  
    Mocniejszy sygnał na wejściu wzmacniacza to mniejsza w pewnym stopniu podatność na zakłócenia ale przesądzić też nie można. Ja na twoim miejscu podłączył bym jak jest, i tak powinno być dobrze. większość ludzi co opisuje jakie są to wielkie różnice sama nie wie o czym mówi. w domu może by się różnice usłyszało ale nie w aucie. Z tego co widzę panuje straszna tendencja na zbędne zapędy na wielkich audiofilow na niektórych forach i z tad takie pomysły.