Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SC-PT860 - połączenie z dekoderem N

keczup90 27 Sty 2013 17:21 1776 3
  • #1 27 Sty 2013 17:21
    keczup90
    Poziom 2  

Dzień dobry,

Posiadam telewizor Samsung UE55D7000LS , kino domowe Panasonic SC-PT860 oraz dekoder N. Mam problem z połączeniem tego wszystkiego tak żeby przy oglądaniu programów z dekodera dźwięk szedł z kd. Do tej pory na podstawie instrukcji i informacji z internetu wykombinowałem takie połączenie :
    dekoder -> telewizor kabel hdmi
    dekoder -> kino kabel optyczny
    obraz i dźwięk z telewizora są, ale kino milczy.
    sprawdzam instrukcję od kd przestawiam w kinie na D-IN, dalej milczy.
    sprawdzam instrukcję od n, zaleca na podłączenie kabla hdmi w trybie DVI, przełączam kabel hdmi do gniazda przy którym pisze DVI, konfiguruje dekoder przyciskiem RES ustawiam wszystko jak trzeba i teraz mam obraz na tv nie ma dźwięku na tv, a kd dalej milczy. W ustawieniach N pilotem włączam Dolby Digital na TAK nic nie pomaga. Czytałem jeszcze żeby połączyć tak:
    dekoder -> tv kablem hdmi
    tv -> kd optycznym
    ale z kolei czytam że przy tym rozwiązaniu mogę uzyskać tylko dźwięk stereo. (sam nie mogę na razie sprawdzić bo kabel jest za krótki, a nie kupuje nowego jeżeli nie miałoby dać to pożądanego efektu).
    Czy ktoś jest w stanie coś doradzić ? Nigdzie nie mogę nic więcej znaleźć na ten temat niż to co opisałem powyżej, więc nie wiem co robię źle. Pozdrawiam

0 3
  • #2 27 Sty 2013 17:59
    kazikszach
    Poziom 33  

Zostaw to pierwsze połączenie, poczytaj instrukcję od kd i wybierz w nim jako źródło sygnału wejście optyczne.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Sty 2013 18:48
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. O ile zastosujesz połączenie, o którym pisze kazikszach, to nie ma powodu, aby nie było dźwięku na kinie domowym. Brak jednak jego, może być spowodowany uszkodzeniem samego przewodu optycznego. Jak to sprawdzić? Powinien czubek przewodu świecić się światełkiem, po podłączeniu pod dekoder ,,N". Także, światełko powinno być w gnieździe , do którego podłączamy przewód. Jako, że mam kino domowe, a także dekoder ,,N'', sprawdziłem, że dźwięk cyfrowy podawany jest także, gdy nie jest ustawione w dekoderze na dolby Digital. Znalazłem informacje w instrukcji obsługi Twojego Kina Domowego, że, w trybie D-IN, należy dodatkowo wybrać poprzez SETUP MAIN/SAP, DRC lub PCM FIX. Podsumowując. Z dekodera obraz i dźwięk idzie poprzez HDMI do TV, a dźwięk również poprzez optyczny do kina domowego.

0
  • #4 28 Sty 2013 20:59
    kazikszach
    Poziom 33  

Czy masz jakieś postępy?

0