Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel HD Graphics - Aktualizacja sterowników.

27 Sty 2013 18:42 11553 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam laptopa Toshiba Satellite L650-10L który posiada karte graficzną Intel HD Graphics. Chcąc grać w Minecraft mam problem z kartą graficzną (stare sterowniki).
    Na stronie Toshiby najnowszy sterownik to ten który posiadam (8.15.10.2086).
    Czy macie jakieś pomysły aby usunąć ten błąd?
  • Poziom 8  
    rafalinda napisał:
    http://downloadcenter.intel.com/

Aktualnych sterowników zawsze szukaj na stronie producenta.

Na stronie Intela pisze :

A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver Update Utility is not able to update the driver. Installing a generic Intel driver instead of the customized computer manufacturer driver may cause technical issues. Contact your computer manufacturer for the latest driver for your computer.

Z czego wynika że sterowniki są na stronie Toshiby.
  • Poziom 8  
    Zobacz jeszcze tutaj Link

Zobacz tutaj - na stronie producenta, wybierz rodzaj, serie i model lub wykryj Link
  • Poziom 8  
    Qbeek napisał:
    Zobacz jeszcze tutaj Link

Zobacz tutaj - na stronie producenta, wybierz rodzaj, serie i model lub wykryj Link

Na stronie toshiby : Przy automacie - Szukana strona nie istnieje.
    Mój numer seryjny jest zły a modelu L650-10L nie ma na liscie.

Strona Intela: gdy wyszukam recznie sterowniki nie chcą sie zainstalować ponieważ procesor nie jest jednym z podanych (mam Intel Pentium P6000)
    gdy wyszukuję Link pisze :

A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver Update Utility is not able to update the driver. Installing a generic Intel driver instead of the customized computer manufacturer driver may cause technical issues. Contact your computer manufacturer for the latest driver for your computer.

Czyli ze sterowniki powinny znajdować się na stronie producenta laptopa.

Jeszcze dodam jedno.
    Link tu do mojego laptopa jest tylko 1 sterownik.
    Wersja 8.15.10.2086, ta którą ja posiadam.
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:

Jak juz wcześniej pisałem posiadam procesor Intel Pentium P6000 ktorego nie obsługuje ten sterownik.
    Pozatym ten którego mi podaleś jest na system 32bit a ja mam 64.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    1, Te sterowniki obsługują twój procesor. Intel w banalny sposób "zabezpieczył" się przed instalowaniem jego wzorcowych sterowników na dowolnym, lecz zgodnym sprzętowo komputerze. Aby to obejść, należy zmodyfikować plik igdlh64.inf, który znajduje się, po rozpakowaniu pliku Win7Vista_64_152257.exe przy użyciu WinRar lub WinZip, w katalogu ..\Graphics.
    2. W sekcji [IntelGfx.NTamd64.6.0] wiersz %iILKGM0% = iILKM0, PCI\VEN_8086&DEV_0046 należy zastąpić (zgodnie z tym, co uzyskałeś z identyfikacji sprzętu) przez wiersz:
    %iILKGM0% = iILKM0, PCI\VEN_8086&DEV_0046&SUBSYS_FD101179
    zapisać i uruchomić setup.exe.
    W moim przypadku (z innym notebookiem i grafiką HD3000) analogiczna procedura pozwoliła na zainstalowanie nowych sterowników. Oczywiście żadnego przyspieszenia nie było.
  • Poziom 8  
    suiyan01 napisał:
    1, Te sterowniki obsługują twój procesor. Intel w banalny sposób "zabezpieczył" się przed instalowaniem jego wzorcowych sterowników na dowolnym, lecz zgodnym sprzętowo komputerze. Aby to obejść, należy zmodyfikować plik igdlh64.inf, który znajduje się, po rozpakowaniu pliku Win7Vista_64_152257.exe przy użyciu WinRar lub WinZip, w katalogu ..\Graphics.
    2. W sekcji [IntelGfx.NTamd64.6.0] wiersz %iILKGM0% = iILKM0, PCI\VEN_8086&DEV_0046 należy zastąpić (zgodnie z tym, co uzyskałeś z identyfikacji sprzętu) przez wiersz:
    %iILKGM0% = iILKM0, PCI\VEN_8086&DEV_0046&SUBSYS_FD101179
    zapisać i uruchomić setup.exe.
    W moim przypadku (z innym notebookiem i grafiką HD3000) analogiczna procedura pozwoliła na zainstalowanie nowych sterowników. Oczywiście żadnego przyspieszenia nie było.

Dzieki wielkie.
    Wszystko działa i minecraft śmiga.
    Temat do zamknięcia.