Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sender Transmiter Audio-Video - Podłączenie kina domowego z komputerem.

limak3004 10 Lut 2013 15:19 3135 20
  • #1 10 Lut 2013 15:19
    limak3004
    Poziom 15  

Witam czy za pomocą Sendera Audio-Video połączę bezprzewodowo laptopa z kinem domowym i tv? Sprzętu jeszcze nie kupiłem więc zakup dopasuje do wymogów.Dokładnie chodzi mi o to żebym mógł za pomocą komputera słuchać muzyki z kina domowego a filmy wyświetlać przez tv.

0 20
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Lut 2013 13:18
    anmedia
    Poziom 39  

Opisz dokladnie to urzadzenie. Podaj linki a najlepiej dokumentacje tego urzadzenia. Zamiesc zdjecia.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 11 Lut 2013 22:02
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    Dokładnie chodzi mi o to żebym mógł za pomocą komputera słuchać muzyki z kina domowego a filmy wyświetlać przez tv.

To co napisales w tym zdaniu nie jest to mozliwe, ze wzgledu na pewne sprzecznosci i szczegolnie mozliwosci samego DVD

Co jest mozliwe.
    1. Podpiecie kazdego analogowego urzadzenia z wyjsciem RCA (Audio out) i przeslanie bezprzewodowo do innego (sende, transmiter)
    2. Wyslanie z kazdego komputera obrazu i dzwieku na TV.

To tyle co widze.

0
  • #5 12 Lut 2013 16:03
    limak3004
    Poziom 15  

Cytat:
    2. Wyslanie z kazdego komputera obrazu i dzwieku na TV.

Czyli jak z komputera prześle dźwięk i obraz do kina domowego które będzie podpięte pod tv to wszystko powinno być ok.

0
  • #6 12 Lut 2013 16:08
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    Czyli jak z komputera prześle dźwięk i obraz do kina domowego które będzie podpięte pod tv

NIe. Twoje kino domowe w najlepszym wypadku bedzie mialo tylko i wylacznie wejscie audio - chyba ze masz kino domowe z "klockow" z wejsciami analogowymi audio-video. Oczywiscie nie podales jakie kino domowe wiec jest to pusta dyskusja!

0
  • #7 12 Lut 2013 16:10
    limak3004
    Poziom 15  

Napisałem wcześniej że jeszcze nic nie kupiłem ponieważ nie wiem jakie dlatego założyłem ten temat.

0
  • #8 12 Lut 2013 16:15
    anmedia
    Poziom 39  

A faktycznie. No ale to niczego nie zmienia. Wiesz do czego sluzy urzadzenie i teraz w zaleznosci od calej reszty takie otrzymasz mozliwosci, mniejsze lub wieksze.!

0
  • #9 12 Lut 2013 16:51
    limak3004
    Poziom 15  

Właśnie wiem i po to założyłem ten temat żeby mi ktoś z doświadczeniem doradził jaki sprzęt w miarę rozsądnej cenie będzie odpowiedni.

0
  • #10 13 Lut 2013 00:19
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    doradził jaki sprzęt w miarę rozsądnej cenie będzie odpowiedni

Tutaj nie wchodzi jeden a kilka. I w zaleznosci od zasobnosci albo bedziesz kupowac poszczegolne modele/czesci w czasie, albo jakies "z drugiej reki" na juz. Ty nie okresliles sie konkretnie co i jak, bo pytanie dotyczylo samego urzadzenia!

0
  • #11 13 Lut 2013 10:05
    limak3004
    Poziom 15  

Telewizor już mam jest to Samsung LE 40" MODEL R51BX potrzebuje do tego kino domowe np takie Samsung HT-E5550 nad laptopem jeszcze nie myślałem ale tak na szybko znalazłem taki Toshiba C875D

0
  • #12 13 Lut 2013 10:34
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    Telewizor już mam jest to Samsung LE 40" MODEL R51BX

Tak czytajac calosc i analizujac co piszesz to jaki jest sens kupowania tego urzadzenia "Sender Transmiter"? Nie dosc ze bez sensu to o wiele taniej (czytaj rozsadniej) jest zainwestowanie w jaki kolwiek nowy TV. I nie jest to bez sensu. Ten TV w tej chwili jest gorszy od sredniej jakosci monitora, czy nawet telewizora za 1000zl. Kupujac takie urzadzenie musisz sie liczyc z wydatkiem okolo 400zl - wyrzuceniem 400zl. Doloz troche i kup nowy TV a wtedy nie tylko zyskasz TV w HD a takze mozliwosci o ktorych w tej chwili nawet nie myslisz.

Cala reszta wlacznie z kinem ujdzie. Jako ze wszystkie te urzadzenia moga byc polaczone w sieci DLNA to calosc blokuje jak napisalem wczesniej TV.

0
  • #13 13 Lut 2013 12:26
    limak3004
    Poziom 15  

Przecież ten telewizor ma odbiór w HD i jestem z niego zadowolony choć już jakiś czas mi służy i przy jego kupnie nie myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu.

Cytat:
    Tak czytajac calosc i analizujac co piszesz to jaki jest sens kupowania tego urzadzenia "Sender Transmiter"? Nie dosc ze bez sensu to o wiele taniej (czytaj rozsadniej) jest zainwestowanie w jaki kolwiek nowy TV

Czyli twoim zdaniem taniej mnie wyniesie kupno telewizora za co najmniej 1500zł niż sendera za 400zł jeśli chodzi mi tylko o podłączenie o którym jest mowa?

0
  • #14 13 Lut 2013 12:37
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    Przecież ten telewizor ma odbiór w HD

Z tego co widzialem w internecie to jest HD ready. Ale opieram sie na tym co widzialem.

limak3004 napisał:
    jeśli chodzi mi tylko o podłączenie o którym jest mowa?

To nie jest tylko "takie" podlaczenie. Choc teraz analizujac calosc wlacznie z chcesz kupic kino samsunga to dochodze do wniosku ze to urzadzenie moze okazac sie zbyteczne!

Jesli Twoj TV ma wejscja HDMI a juz super by bylo gdyby mial polaczenie do internetu to masz inne mozliwosci. Zrob zdjecia gniazd w TV!

0
  • #15 13 Lut 2013 13:05
    limak3004
    Poziom 15  

Wejście HDMI jest ale internetu niestety brak. Sender Transmiter Audio-Video - Podłączenie kina domowego z komputerem.
    Sender Transmiter Audio-Video - Podłączenie kina domowego z komputerem.

0
  • #16 13 Lut 2013 13:11
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    Wejście HDMI jest ale internetu niestety brak

To nie jest jeszcze tak zle. Wiele rzeczy rozwiaze kino domowe. O ile jest tak jak patrzylem na stronie producenta. Ono wlasnie ma podlaczenie LAN to nie bedzie koniecznosci zakupu tego sendera.

W jaki sposob? Otoz po zakupie laptopa i kina domowego, bedziesz musial stworzyc siec DLNA (tutaj na forum wiele razy opisywalem jak sie ja robi z konfiguracja) Taka siec daje Ci wiecej mozliwosci niz sam sender. Poniewaz wszystkie filmy, muzyka czy zdjecia beda przesylane za pomoca sieci, a player z kina domowego bedzie je odtwarzac. Oczywiscie sa ograniczenia (np nie kazdy format bedzie kino odczytywac, jednak wiekszosc popularnych tak). Natomiast jesli bedziesz chcial uzywac TV jako monitora do laptopa to masz wiecej mozliwosci ale bezposredniego podlaczenia - kablowego.

0
  • #17 13 Lut 2013 13:18
    limak3004
    Poziom 15  

Wszystko by było pięknie jakby w mojej miejscowości był lepszy internet ponieważ dość często zdarza się że nie można nawet otworzyć strony nie wspomnę o oglądaniu bądź pobieraniu. Ale dziękuję za propozycję. Wrócę jeszcze do tego sendera, czy jest jednak możliwość podpięcia go do tego tv kina i laptopa co podawałem?

0
  • #18 13 Lut 2013 13:27
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    Wszystko by było pięknie jakby w mojej miejscowości był lepszy internet

Nie chodzilo konkretnie o internet, ale mozliwosc podpiecia do niego co jest jednoznaczne z mozliwoscia pracy w siecie wewnetrznej, a to daje spore mozliwosci.

limak3004 napisał:
    Wrócę jeszcze do tego sendera, czy jest jednak możliwość podpięcia go do tego tv kina i laptopa co podawałem?

Oczywiscie, ale ... . Samo urzadzenie (sender) ma zlacza przede wszystkim do podlaczenia komputera + niezalezne audio (konieczne podpiecie dwoma kablami) i ... Problemem jest tutaj kino, ktore posiada tylko wejscie HDMI, czyli obraz bezposrednio do TV a audio do kina dommowego.
    Oczywiscie to samo uzyskasz bezposrednio laczac laptopa z TV i kinem bez sendera.

0
  • #19 13 Lut 2013 13:34
    limak3004
    Poziom 15  

Rozumiem ale dość spora odległość komputera od tv i nie chce plątać się w kablach więc stąd pomysł z tym senderem. A jeśli chodzi o internet to jest taka sytuacja jak pisałem raz jest raz w ogóle nie ma.

0
  • #20 13 Lut 2013 13:37
    anmedia
    Poziom 39  

limak3004 napisał:
    A jeśli chodzi o internet to jest taka sytuacja jak pisałem raz jest raz w ogóle nie ma.

Internet nie jest do niczego potrzebny - chodzilo o sam fakt jesgo mozliwosci podlaczenia. Kozystajac z sieci wewnetrznej internet jest nie potrzebny.

0
  • #21 13 Lut 2013 13:43
    limak3004
    Poziom 15  

Rozumiem ale u mnie ruter jest zamontowany na dachu przy antenie i stamtąd mam pociągnięty przewód do komputera.

0