Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Lanos - Włączające się awaryjne, odmawiający posłuszeństwa wsteczny....

gorzkajakmokka 13 Feb 2013 10:53 2823 8
 • #1
  gorzkajakmokka
  Level 2  
  Od jakiegoś czasu jestem nieszczęśliwą właścicielką Daewoo Lanosa.
  Nie będę może nawet rozwodziła się o tym, co już się w nim zepsuło i co już było naprawiane w ciągu CAŁYCH 2 miesięcy jego posiadania bo mogłabym napisać o tym książkę. Jednak zastanawia mnie najnowsza rewelacja.  Jako, że auto ostatnio nie odpaliło, kiedy chcieliśmy jechać na naprawę wstecznego, mechanik zaproponował, że zmieni nam też akumulator bo ma jakieś fajne itp. Kiedy mąż przywiózł auto nie dość , że okazało się, że wsteczny nadal nie działa to dodatkowo dzieje się dziwna rzecz.

  Auto zamknięte na pilota a otworzone kluczykiem alarmuje awaryjnymi o problemie. Tak samo Lanos robi przy niedomkniętych drzwiach itp. Czy to normalne? Mam wrażenie, że swojego czasu używałam czasami pilota a zaraz kluczyka, ale może się mylę? Idiotyczne wydaje mi się to, że do czasu aż nie otworzymy go pilotem ( kluczyk został u mechanika)- to mąż musi odłączać coś tam, gdzieś tam- niby od akumulatora ( ale nie znam się dokładnie). Przecież nie może tak być bo piloty się psują, rozładowują baterię i wtedy trzeba odpinać co postój? Błagam o odpowiedźbo już za głupia chyba na to wszystko jestem a nie po to kuiłam to durne auto żeby mi od blokiem stało.

  Najchętniej bym już to auto na złom zawiozła bo tylko mnie masę nerwów kosztuje, ale tyle co w nie włożyliśmy to już się nie opłaca :(
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  przem27
  Level 30  
  Jeśli uzbrajasz alarm to zupełnie normalne że sygnalizuje kierunkami, z punktu widzenia logiki alarmu to jest "wlamanie' dopiero użycie pilota powoduje rozbrojenie centralki.
  pozdr
 • #3
  gorzkajakmokka
  Level 2  
  No, ale poza pilotem ma też normalne zamki. Więc otwieranie kluczem wg mnie powinno być także do zaakceptowania.
  Czy w takim razie można to jakoś wyłączyć na stałe? Nie wyobrażam sobie, aby kiedyś w razie zagubienia (krytyczna wersja) męczyć się z takim "alarmem" i przy każdym postoju wyłączać coś, tam...
 • #4
  box.mann
  Level 23  
  Tak to jest z furami MADE IN POLAND. Zresztą ze wszystkim innym też. Kobiecino. Nie winne tu auto, lecz alarm. Nie mechanik się kłania tylko elektryk. To o czym piszesz sugeruje, że alarm działa. To już plus. By Ci pomóc - przydałoby się poznać choćby model i typ centralki alarmowej. Wiele funkcji można wyłączyć. Trzeba znać tylko model alarmu. Po pierwsze: auto zamknięte z pilota wykonuje dwie rzeczy:

  1. zamyka zamki,
  2. uzbraja alarm (włącza).

  Auto zamknięte z kluczyka w Lanosie nie powinno uzbrajać alarmu. Wszystko jest niby ok. Jeśli zamykasz auto pilotem - to otwieraj je tylko pilotem.

  Alarm pewnie ma włączoną funkcję samouzbrajania. Jeśli po wyłączeniu z pilota alarmu - nic nie zrobisz tj. nie wsiądziesz, nie odpalisz auta, nie otworzysz drzwi - alarm po określonym czasie sam się uaktywni ponownie. Odłączanie TAM "czegoś" przy akumulatorze to tzw. resetowanie alarmu. Po ponownym podłączeniu zasilania - alarm wejdzie w tryb uśpiony (zależne od centralki, bo mój wyje od razu).

  Myślę, że ponowne zaprogramowanie wszystkich funkcji alarmu pomoże.
  Jak to???
  Wrócił z warsztatu i wstecznego nadal nie ma???
  Nie można było tego sprawdzić pod warsztatem?
 • #5
  andrzej20001
  Level 43  
  Nikt go juz nie ukradnie zdemointuj alarm i załóż tylko sterowanie zamkiem za 60zł.
  A co do świateł cofania to prawdopodobnie czujnik za 15zł.
 • #6
  gorzkajakmokka
  Level 2  
  Wstępnie działał, dopiero pod domem rano okazało się, że chyba tylko chwilę. Niby mechanik mówił coś, że to chwilowa prowizorka i szuka jakieś części, ale nie wiem czy powiedział to od razu czy dopiero o zgłoszeniu ponownie problemu usterki.

  Faktycznie nie znam się na tym. To moje pierwsze auto, wcześniej się nimi nie interesowałam , ale jak widać dobrze, że są fora które oświecą te głupsze posiadaczki ...

  Auto na szczęście odpala na tym alarmie , chociaż i tak mi nic z tego bo jest zaparkowany tak, ze bez wstecznego nie wyjadę :)
 • #7
  box.mann
  Level 23  
  Napisz jak się zachowuje ten wsteczny gdy próbujesz go włączyć. Czy bieg wchodzi tak jak zawsze - luźno, bez oporów - i po puszczeniu sprzęgła auto szoruje i stoi w miejscu czy ... bieg wchodzi z ogromnymi oporami ale wchodzi czy ... w ogóle go nie ma! Jeśli go nie ma - czy przy próbie włączenia są opory, drążek zmiany biegów wchodzi luźno itp. itd. Opisz wszystko od A do Z. Dlaczego pozbywać się alarmu?? Koszt wymiany krańcówek, sprawdzenia czujników, koszt programowania pilota i funkcji nie powinien przekroczyć u elektryka 50-70zł a to żadna forsa jak na wydatek kilku letni.
 • #8
  gorzkajakmokka
  Level 2  
  Srzęgło wchodzi całkiem łatwo, ale auto jedzie do przodu. Tzn nie wiem czy jedzie bo zaparkowany jest zaraz przy siatce, ale wydaje się jakby rzucało go do przodu.