logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak skonfigurować WR741ND jako AP client do odbioru WiFi i rozsyłania kablem?

mar212 16 Lut 2013 13:01 5625 16
REKLAMA
  • #1 11941848
    mar212
    Poziom 12  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Witam,
    mam mały problem i nie mogę sobie poradzić.
    Mam router WR741ND, i chcialbym odbierac nim sygnał wifi, a nastepnie poprzez kabel rozsyłać go do kompa, tylko po kilku godzinach próby ustawienia ciągle nie działa.
    Połączenie ma wyglądac tak Livebox wysyła sygnał wifi, router 741 podłączony przewodem do kompa ma odbierać sygnał, a na kompie ma być dostęp do internetu.
  • REKLAMA
  • #2 11941869
    krakarak
    Poziom 42  
    Posty: 8864
    Pomógł: 681
    Ocena: 1842
    W Liveboxie przypisz MAC karty wifi routera WR741ND.
  • #3 11941893
    piterus99
    Poziom 43  
    Posty: 8915
    Pomógł: 1084
    Ocena: 328
    A 741ND ma tryb klienta w ogóle?
  • REKLAMA
  • #4 11941899
    mar212
    Poziom 12  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    z tego co widzę to filtrowanie adresów MAC w Liveboxie mam wyłączone, jest tylko haslo.
    Router 741 resetuje do fabrycznych ustwień, podłaczam kablem i na liscie wykrywanych sieci przez router wyskakuje mi sygnał z liveboxa, klikam połącz ale i tak nie ma internetu, co jeszcze zmienić?
  • REKLAMA
  • #5 11941967
    wojtek2803
    Poziom 37  
    Posty: 2916
    Pomógł: 337
    Ocena: 144
    Ten TP link WR741ND nie ma trybu pracy Clienta.Ma tryb WDS-a , ale żeby to działało to musi wpierać go punkt dostępowy w twoim przypadku jest Livebox który tej funkcji nie obsługuje .

    WDS Link
  • #6 11942181
    mar212
    Poziom 12  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Tak podejrzewałem , będę musiał wymienić.
    Dzięki za pomoc
  • #7 11942256
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 11942326
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2677
    DD-WRT działa bardzo sprawnie w tym modelu.
  • #9 11942555
    wojtek2803
    Poziom 37  
    Posty: 2916
    Pomógł: 337
    Ocena: 144
    jurek.adam napisał:
    DD-WRT jest dostępny w WR741ND tryb AP Client


    Zgadza się ja mam DD-WRT na TP linku WR 740N i nie sprawia żadnych problemów w trybie pracy Clienta .
  • #10 11946240
    mar212
    Poziom 12  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Ok, zainstalowałem DD-WRT, tylko teraz mam problem co jeszcze tam ustawić aby router działał jako Client. W liście wyszukuje mi sygnał z Liveboxa klikam dodaj zaciągają się parametry, jednak nadal nie działa....
  • REKLAMA
  • #11 11946254
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2677
    Jeszcze kwestia zabezpieczeń i adresacji jaką masz na Livebox-ie.
  • #12 11946560
    mar212
    Poziom 12  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Ustawiam to tak
    Wchodzę w zakładkę "Status" -> "Wirless" na samym dole wybieram przycisk "site survey", na liście wyskakuje mi livebox, klikam dołącz i po kilku sekundach wyskakuje informacja o pomyślnym zakończeniu, po czym automatycznie przełącza się na zakładkę "Wirless" ->"Basic settings" i tam zmieniam "wirless mode" na Client, następnie w zakładce wirless security wybieram opcje WPA2 Personal mixed oraz TKIP+AES a niżej wpisuje hasło wymagane do połączenia z liveboxem.
    Tylko nadal nie działa, co jeszcze powinienem zmienić?

    Na liveboxie jest zabezpieczenie hasłem WPA/WPA2 Mixed
    DHCP - aktywne
    adres IP 192.168.1.1
    maska podsieci 255.255.255.0
    początkowy adres IP 192.168.1.10
    końcowy adres IP 192.168.1.150
    preferowany DNS 194.204.xxx.x
    alternatywny DNS 194.204.xxx.xx
  • Pomocny post
    #13 11946561
    wojtek2803
    Poziom 37  
    Posty: 2916
    Pomógł: 337
    Ocena: 144
    Ustaw temu kilentowi WR741ND adres na lanie IP 192.168.2.1 . Zakładam że LB ma adres 192.168.1.x
  • Pomocny post
    #14 11946592
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2677
    No i jak wygląda adresacja na komputerze podłączonym do tp-linka? Proponuję wpisać coś na stałe
    IP 192.168.1.100
    Maska 192.168.1.1
    brama 192.168.1.1
    DNS 194.204.159.1 i 194.204.152.34
  • #15 11948601
    mar212
    Poziom 12  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Wpisałem dla routera IP 192.168.2.1 i teraz śmiga :D
    Dziękuje za pomoc.
  • #16 11948755
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2677
    Mogłeś wpisać coś z puli Livebox-a aby mieć prościej w konfiguracji np. 192.168.1.254 ale też jest dobrze.
  • #17 15183738
    maciejkon
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Ocena: 6
    Witam. Odświeżam temat ponieważ mam problem z tym modelem routera w wersji 5. Chodzi o to, że tp-link z softem DD-WRT łączy się z głównym ruterem, ale po podłączeniu kabla, internet działa tylko chwilę i przestaje działać. Po odłączeniu na chwilę kabla i po podłączeniu znowu działa chwilę i znów przestaje. Próbowałem już różnych adresów IP i różnych konfiguracji, ale nic nie udało mi się zrobić, żeby działał ciągle. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z konfiguracją routera TP-Link WR741ND jako klienta AP do odbioru sygnału WiFi z Liveboxa i rozsyłania go kablem do komputera. Po kilku próbach, mimo wykrywania sygnału, nie uzyskuje dostępu do internetu. Użytkownicy sugerują, że WR741ND nie obsługuje trybu klienta, ale po zainstalowaniu oprogramowania DD-WRT lub Gargoyle, możliwe jest skonfigurowanie go w trybie AP Client. Po zainstalowaniu DD-WRT, użytkownik miał problemy z ustawieniami, ale ostatecznie udało mu się skonfigurować router, przypisując mu adres IP 192.168.2.1, co rozwiązało problem z dostępem do internetu. Inny użytkownik zgłasza problem z wersją 5 WR741ND, gdzie internet działa tylko chwilowo po podłączeniu kabla.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA