logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Mastercook PTE 1036 - podłączenie wtyczki z niebieskimi przewodami

Marcin i Ivona 16 Lut 2013 16:01 8919 11
REKLAMA
  • #1 11942723
    Marcin i Ivona
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 9
    Koledzy mam problem ;/
    Rozłączyłem wczoraj wtyczki z elektroniki Mastercooka (oczywiście jak w temacie)
    i nie wiem jak je teraz spiąć.

    Dokładnie chodzi o taka mała wtyczkę z dwoma niebieskimi cienkimi przewodami.
    Czy ktoś wie w jakie gniazdo mam ją wpiąć ??
    j3 czy j5 ?? Nie chciał bym czegoś uszkodzić.
    Bardzo bym prosił o pomoc.
    Z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 11942858
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1406
    Złącze J5.
  • #3 11943359
    Marcin i Ivona
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 9
    Dziękuje uprzejmie ;)
  • #4 11946784
    Marcin i Ivona
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 9
    Witam
    mam pralkę która nie reaguje na żaden tryb pracy, na panelu sterującym wszystkie 3 diody mrugają <start, praca, koniec>

    jaka jest przyczyna awarji??
    Moderowany przez mrhari:

    3.1.12. Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.
    Tematy scaliłem.

  • REKLAMA
  • #5 11947039
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1406
    Ten temat już był.Po co zakładasz nowy?

    Silnik i jego połączenia do sprawdzenia.
  • REKLAMA
  • #7 11948407
    Marcin i Ivona
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 9
    Szukałem i podobnego tematu nie znalazłem.

    Pokrętło opóźnionego startu jest ustawione na "0" .
    Po przepięciu wtyczki z J5 na J3, pralka cały cykl prania przechodzi tylko grzałka nie grzeje. Po powtórnym przepięciu czyli z J3 na J5 mrugają tylko diody i pralka nie pracuje.
  • #8 11949360
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1406
    Wtyczka z niebieskimi przewodami ma być na złączu J5 bo to jest od czujki NTC ! Czy kolega zamiast zadawać kolejne pytania i zakładać nowy temat, raczył coś sprawdzić poza modułem? Np. grzałkę ,silnik?
  • REKLAMA
  • #9 11949702
    Marcin i Ivona
    Poziom 9  
    Posty: 32
    Ocena: 9
    grzałka ma 23 kilo ohmy, a silnik pracuje prawidłowo
    jaki opór powinna mieć czujka ntc ??
  • #10 11949838
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1406
    Marcin i Ivona napisał:
    grzałka ma 23 kilo ohmy

    Jakie kilo omy? Czujka ma 12 kilo omy. :?
  • #11 14079154
    Pit_Diablo
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 10
    poszukuję "szpecjalisty" od naprawy pralek a konkretnie szukam schematu (co do czego) w module pralki Mastercook PDT-1036
    zamieniłem spalony analogowy moduł na elektroniczny do którego brakuje mi w mojej pralce przewodów do złącza J3
    za wszelką pomoc z góry dziękuję
    fotki w załączniku
    Pralka Mastercook PTE 1036 - podłączenie wtyczki z niebieskimi przewodami Pralka Mastercook PTE 1036 - podłączenie wtyczki z niebieskimi przewodami Pralka Mastercook PTE 1036 - podłączenie wtyczki z niebieskimi przewodami
    Pralka Mastercook PTE 1036 - podłączenie wtyczki z niebieskimi przewodami
  • #12 14136137
    Pit_Diablo
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 10
    ok , dzięki za pomoc wszystkim którzy się nie wypowiedzieli :)
    J3 to tzw.TACHO lub pozycjoner jak kto woli
    dokupiłem i praleczka śmiga aż miło :)
    Pozdrawiam zainteresowanych pomocą :D

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik miał problem z podłączeniem wtyczki z niebieskimi przewodami w pralce Mastercook PTE 1036. Po rozłączeniu wtyczek nie był pewien, do którego złącza (J3 czy J5) powinien je podłączyć. Otrzymał informację, że wtyczka powinna być podłączona do złącza J5, które jest przeznaczone dla czujki NTC. Użytkownik zgłosił również, że po zmianie złącza pralka nie grzeje wody, a diody na panelu sterującym migają. W dalszej dyskusji poruszono kwestie związane z opornością czujki NTC oraz problemami z silnikiem i grzałką. Ostatecznie użytkownik uzyskał pomoc w naprawie i potwierdził, że pralka działa prawidłowo po wymianie modułu.
REKLAMA