Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik do skrzyni 35,8 l czy ktoś wie, robił

19 Lut 2013 20:44 2364 10
  • Poziom 7  
    Witam szanowne grono tego forum. Pierwszy raz zakladam temat na tym forum ( nie dziala mi litera " L z kreską " ) mam takie podzespoly Radio Wzmacniacz oraz niestety takie dwie skrzynie. Niestety? Ponieważ mój problem polega na tym że zacząlem od skryń a nie od glośników i teraz muszę dobrać jakieś glośniki - o średnicy 30 cm albo 32 cm teraz nie jestem pewien - do skrzynek. Wiem wiem najpierw glośniki a potem skrzynia ale chcialem dopasować skrzynie do bagażnika kombi, no i takie dwa cuda mi wyszly. Może ktoś już się spotkal z podobnymi skrzyniami. Proszę o podanie jakiego glośnika móglbym użyć, oczywiście nie musi być idealnie dopasowany litrarzowo - audiofilem jeszcze nie jestem - ale.... jedna skrzynia miala by być zamknięta a druga otwarta - jak dobrze kojarzę z BR ( wylot powietrza, średnicy i dlugości też nie znam ).

Mam nadzieję że prośba jest zrozumiale napisana ( w szkole polski to byla moja pięta achillesa ), z góry dziękuję za propozycję i wyrozumialość
  • Poziom 24  
    Pomysł wrzucania do auta dwóch skrzyń z których jedna to zamknięta a druga BR uważam za totalnie nie trafiony. Wiąże się z nim szereg problemów. Skrzynie jeśli miałby by mieć takie same głośniki musiałby mieć inny litraż przy takim samym strojeniu. Skrzynia BR będzie grała głośniej i wolniej więc myślę, że będzie się robiło coś w rodzaju echa. Ogólnie taki pomysł jak dla mnie na duuże nie...
  • Poziom 7  
    Nie nie, tyle wyczytałem że zamknięta a z BR są inne i potrzeba innego głośnika to wiem. Tylko ciężko jest dopasować głośnik do skrzyni niż na odwrót. Co prawda to mam w samochodzie już taki zestaw ale zamontowane głośniki były przypadkowe, leżały w garażu więc wsadziłem je. Nawet jakoś gra. Pomysł na dwie skrzynie wziął się z tego że każda ma inny charakter a oby dwa mi się podobają i chciałem je połączyć. Skoro twierdzisz że to zły pomysł - a pewnie masz doświadczenie - to zrobię dwie zamknięte, chyba że ktoś jeszcze się wypowie. Proszę o propozycję głośników na o koło 35,8 litra do zamkniętej lub z BR
  • Poziom 7  
    Proszę, nikt nie robił skrzyni na o koło 35 L ?
  • Poziom 7  
    Moje pytanie jest jeszcze jak najbardziej aktualne, proszę podajcie jakieś propozycje, bo wychodzi na to że takie głośniki nie istnieją
  • Poziom 19  
    W 35l Closed to i mój RFP 2412 XLC pasuje idealnie. Trudno go wyłapać, ale wymiata jakością :)
  • Poziom 7  
    No nareszcie :D jakieś odpowiedzi. Teraz wiem już nieco więcej, w jaki przetwornik celować. A co do zmniejszenia litrów to problemu oczywiście nie ma, dla tego pytałem o około 35,8 l. Wielkie dzięki za propozycje :) Czy ktoś jeszcze coś zaproponuje ?

bogus1984 a ten głośnik to do zamkniętej skrzyni ?
  • Poziom 26  
    I do zamkniętej się nadaje (od 20 l gra ten głośnik, optymalnie około 30 l netto, więc paczka około 34 l brutto będzie OK), jak również BR 51 l strojone na zdaje się 40 Hz.
  • Poziom 7  
    bogus1984 wielkie dzięki za odpowiedź, teraz moja wiedza się wzbogaciła o kilka informacji. Chciałem Tobie dać punkty ale wyskakuje tylko jakiś taki komunikat, że konto jest nowe i nie mogę tego zrobić ale wielkie dzięki
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem - koledze spalił się głośnik fi 300 mm w skrzyni closed 35 litrów - glosnik oczywiście bez symboli - doradzi Ktoś co tam wpakować tak by kolegę powaliła jakość basu w aucie !!! Bardziej zależy mi na jakości basu niż na głośności. Ma koledze opaść koparka i tyle - skrzynia jest w bagazniku Rovera - sedan. Mam Winisd i mogę na piechotę wstawiać głośniki ale może Ktoś coś doradzi ☺ Pozdrawiam grupę
  • Poziom 43  
    Wsadź Magnata Xpress 10", jak za tą kasę to naprawdę skrzynka pokaże klasę . Skrzynia BR z kominem 90mmX190mm. Do cliosetu trochę skrzynka za duża.