Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polepszenie jakości dzwięku z słuchawek Bluetooth

fanta007 19 Lut 2013 21:11 4020 2
  • #1 19 Lut 2013 21:11
    fanta007
    Poziom 9  

Witam kupiłem dziś słuchawki Logitech H800 i mam mały problem. Jak odtwarzam dźwięk za pośrednictwem nanoodbiornika jakość jest super lecz gdy przełącze się na bluetooth to zaczyna się problem z jakością - spada drastycznie. Maltretuję Google, które właściwie mi nic nie powiedziało oprócz tego, że profil A2DP (transmisja strumieniowa dźwięku stereofonicznego przez bluetooth) posiada różne prędkości transmisji bitów (bitrate) i Windows może iść po najniższej linii oporu i wybrać najniższe. Ale jak temu zaradzić już się nie dowiedziałem

Wie ktoś jak to poprawić? Gdzie zmienić coś w ustawieniach/doinstalować?

Laptop Asus z Win8

Czekam na odpowiedz, pozdrawiam

0 2
  • #2 25 Lut 2013 14:13
    patrykdud
    Poziom 22  

Ja walczyłem ostatnio z tym. Po kilkukrotnym przeinstalowywaniu sterowników i testach na różnych komputerach, doszedłem do wniosku - jedyne bezproblemowo działające układy BT to Broadcom, tylko należy używać sterowników pobranych z ich strony a nie z Windy!!!

W domu zakupiłem 2 sztuki adapterów USB Esperanza EA101, po 11 złociszy, na Broadcom BCM92046. Po zainstalowaniu i rozpoznaniu urządzenia, pojawiła się opcja wyboru "transmisja dźwięku wysokiej jakości" i śmiga jak marzenie. Spróbuj, koszt niewielki.

Jednym transmiterkiem napędzam Hi-Fi Yamahy a drugi mam do słuchawek.

0
  • #3 25 Lut 2013 18:24
    fanta007
    Poziom 9  

Problem rozwiązany, zadzwoniłem do Asusa i dostałem od nich informację jakie uaktualnienia zainstalować tj. ATK Package oraz najnowszy terownik od Bluetooth, teraz wszystko działa jak marzenie

0
  Szukaj w 5mln produktów