Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio VGN-FZ21M - Sterowniki pod Windows 7

20 Lut 2013 18:06 11967 52
  • Poziom 12  
    Witam.

Zainstlowałem sobie Windows 7 64 bit.

Potrzebuję sterowniki do grafiki tam jest grafika nVidia GeForce 8400M GT

Oraz wykrywa mi dwa nieznane urządzenia scerren:

Nie wiem czy tu sie podaje jakies te identyfikatory jak w xp bo jakoś inaczej jest w tym windowsie...

I kolejny problem to przyciski funkcyjne u góry (podgłaszania podciszanie stop działają) a te co są na klawiaturze do podciemniania i podjasniania matrycy dalej mi nie działają nie mogę podciemic matrycy ;/ klikam FN i te przyciski i nic ;/

PS. Tutaj jest link do wczesniejszego tematu o tym samym laptopie tylko prosiłem o sterowniki po XP:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11961901#11961901

Proszę o pomoc :(
  • Poziom 27  
    twix1992 napisał:
    Witam.

Zainstlowałem sobie Windows 7 64 bit.

Potrzebuję sterowniki do grafiki tam jest grafika nVidia GeForce 8400M GT

Oraz wykrywa mi dwa nieznane urządzenia scerren:

Nie wiem czy tu sie podaje jakies te identyfikatory jak w xp bo jakoś inaczej jest w tym windowsie...

I kolejny problem to przyciski funkcyjne u góry (podgłaszania podciszanie stop działają) a te co są na klawiaturze do podciemniania i podjasniania matrycy dalej mi nie działają nie mogę podciemic matrycy ;/ klikam FN i te przyciski i nic ;/

PS. Tutaj jest link do wczesniejszego tematu o tym samym laptopie tylko prosiłem o sterowniki po XP:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11961901#11961901

Proszę o pomoc :(

Tu masz strone sony VAIO Original Function Settings - 2.0.2.02240 powinno załatwić sprawę przycisków funkcyjnych

http://www.sony.pl/support/pl/product/VGN-FZ21M/updates

tu masz grafikę

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
  • Poziom 12  
    Niestety po pobraniu i zaisntalowaniu Original Function Settings - 2.0.2.02240 dalej nie działają podjaśnienie matrycy.

Co do sterowników karty graficzenej to nie można pobrać z tej strony bo wyskakuje komunikat Please try again at a later time. Sorry for the inconvenience.
  • Poziom 12  
    Coś jest nie tak bo sciagnałem wie wersje sterowników ze strony nividia i te co kolega podał wyzej i za każdym razem przy instalacji wyskakuje mi komunikat ze wersja sterownika nie zgadza sie ze sprzętem czy coś takiego... odinstalowałem te standardowe sterowniki z widnowsa ale każe mi od nowa uruchomic system i znowu są zaisntalowane te stare sterowniki z windowsa i może dlatego nie mogę zainstalowac tych od nividi?
  • Poziom 12  
    Dalej nie coś nie tak ;/

Ten 1 link to nie ma sterowników pod moj model grafiki tylko pod inne...

A po pobraniu tego 2 linku przy insytalacji wyskakuje komunikat że to jest do vista 32bit i win7 32 bit a ja mam 64 bit....
  • Poziom 12  
    OK zrobiłem screeny żeby wsyztsko dokładnie było widac:

• Poziom 12  
    Sorki że zapytam ale który mam z tych sterowników pobierac? Bo po odtworzeniu linku wyskakuje duzo sterowników i mam po kolegi prubowac czy jak?
  • Admin grupy komputery
    Są tam różne wersje. Nie wiem jaka Ci podjedzie. Sprawdzaj od najnowszych.
  • Poziom 12  
    A wiec nieznane urządzenie oraz kontroler magistarli juz jest ok dzięki Driver.

Ale do grafiki dalej nie moge znaleść dobrych sterów,te co podałeś są za stare bo one są pod viste, i przy instaklacji pokazuje mi że się nie zgadza windows, szukałem tez z innej strony to pokazuje znowu że nie są pod 64 bity tylko 32 bity, a znowu inne że nie zgadza się wersja sterownika nie zgadza się ze sprzętem czy coś dlatego, a ja wiem że te sterowniki co sobie znalazł windows to nie bedą.

Kolejeny problem to nie działa mi jeszczekamerka internetowa, nie wiem czy tam trzeba jakies sterowniki czy coś? Bo odpaliłem skype i sprawdzam obraz z kamerki ale ładuje się i nie załaduje.

I jeszcze jeden problem to nie mogę podjasnic i podciemnic matrycy poprzez klaiwsz Fn oraz klawisz do podciemniania lub podjasniania matrycy..

Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    A wiec po różnych próbach opisuję efekty:

Ten 1 link nie mogę pobrać, prubowałem kilka razy ale przerywa mi pobieranie.

Ten 2 link to samo co z wcześniejszymi że sternwonik nie zgadza się ze sprzętem.

Znalazłem na necie ciekawy link:

http://my.opera.com/rastabaddon/blog/2012/02/...dia-geforce-8400m-gt-pod-windows-7-i-vista-so

Po zainstalowaniu tego sterownika wyskoczył ten błąd tak jak jest napisane i zamieniłem ten plik nvdm.inf , gdy wchodze w menadżer urządzen i daje aktualizuj sterownik to wyskakuje mi że zainstalowane jest najlepsze oprogramowanie dla tego sterownika. Nie da się jakoś wywalić ten oryginalny sterownik z windowsa może wtedy zadziała?

A co do kamerki to w menadżerze urządzen mam takie coś "urządzenie do obrazowania" i jest jakis zainstalowany sterownik ale kamerka nie działa, gdzie może byc problem?

Dzieki za odpowiedź.
  • Admin grupy komputery
    twix1992 napisał:
    Ten 1 link nie mogę pobrać, prubowałem kilka razy ale przerywa mi pobieranie.
    Specjalnie sprawdziłem i plik pobrałem bez problemów.

twix1992 napisał:
    A co do kamerki to w menadżerze urządzen mam takie coś "urządzenie do obrazowania"
    Identyfikator?
  • Poziom 12  
    Identyfikator:

usb\vid_05ca&pid_183b&rev_0100&mi_00
    usb\vid_05ca&pid_183b&mi_00
  • Poziom 12  
    Ok dzięki kamerka działa.

ALe dalej mam problem z tą grafiką, tamten link nie mogę pobrać za żadne skarby świata nie wiem czy coś z moim netem czy jak.

Oraz drugi bardzo uciążliwy problem to to że nie mogę podjaśnic podciemnic matrycy;/
  • Admin grupy komputery
    twix1992 napisał:
    tamten link nie mogę pobrać za żadne skarby świata nie wiem czy coś z moim netem czy jak
    Pobierz go jakimś downloader'em. np: FlashGet.

twix1992 napisał:
    Oraz drugi bardzo uciążliwy problem to to że nie mogę podjaśnic podciemnic matrycy;/
    To nie wina sterowników - do tego potrzebne jest oprogramowanie HotKey od Sony.
  • Poziom 12  
    Udało mi się pobrac i zainstalowały się te sterowniki od grafiki dzięki wielkie :))

Jeszcze to podjaśnienie i podciemnienie jak można to zorbić? Bo jak siedzę na baterii to nie moge podjasnic matrycy i bateria juz mniej wytrzymuje.
  • Poziom 12  
    To nie chce mi sie cos zainstalowac, dochodzi do pewnego momentu instalacji i sie automatycznie konczy.
  • Admin grupy komputery
    Może znów źle pobrało - FlashGet i testuj, ewentualnie szukaj ten sam program w innej wersji.
  • Poziom 12  
    Próbowałem kilka wersji i kada dochodzi do tego samego momentu instalacji...

Co to moze byc?
  • Admin grupy komputery
    Postępowałeś zgodnie z instrukcją instalacji, podaną w linku wyżej?
  • Poziom 12  
    1. Pobierz plik do tymczasowego lub pobrania katalogu (proszę zauważyć, ten katalog odniesienia nowszego).
    2. Przejdź do katalogu, w którym plik został pobrany i kliknij dwukrotnie EP0000220891.exe.
    3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w kreatorze instalacji.
    4. Po zakończeniu instalacji należy uruchomić ponownie komputer

Według tej isntrukcji?

No uruchamiam ten pobrany plik zaczyna sie instlacja przejdzie do pewnego mometu i sie wyłącza.
  • Admin grupy komputery
    To check if installation is successful:

1. Go to C:\ProgramFiles\Sony\VAIO Event Service\Version.txt 5.0.2.03030
  • Poziom 12  
    Przy próbie instalacji tego co podałes dzieje sie jak z innymi wersjami klikam pasek przechodzi i sie wyłącza.

A w program files nie utworzyło mi żadnego folderu o nazwie Sony...