logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TD-8616 + TL-WR1043ND - Modem nie podaje adresów na port WAN

sanatarium 28 Lut 2013 12:25 3306 15
REKLAMA
  • #1 11997843
    sanatarium
    Poziom 22  
    Posty: 797
    Pomógł: 30
    Ocena: 38
    Witajcie. Ponad miesiąc temu zakupiłem następujące urządzenia TL-WR1043ND na którym wgrałem openwrt gargoyle by osby (najnowsza kompilacja) oraz modem TD-8616 ver 7.0. Przeglądając to forum znalazłem tematy lecz nie pomogły w rozwiązaniu problemu. System na routerze mam już całkowicie skonfigurowany pod swoje potrzeby. Tylko nie działa mi końcowe uruchomienie. Podłańczam modem, ustawiam go w tryb bridge VC-MUX i przypisuję mu IP 192.168.2.254, kabel lan z tego urządzenia idzie do portu WAN TL-WR1043ND (192.168.1.254) oraz konfiguracja WANu jest na PPPoE, użytkownika i hasło wpisuję poprawnie, a nie chce mi to działać, nie dostaję IP od modemu. Polecenie "ifup wan" nic nie daje, przesyłam logread:

    Feb 10 12:11:46 Gargoyle daemon.notice pppd[4322]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
    Feb 10 12:12:01 Gargoyle daemon.warn pppd[4322]: Timeout waiting for PADO packets
    Feb 10 12:12:01 Gargoyle daemon.err pppd[4322]: Unable to complete PPPoE Discovery
    Feb 10 12:12:01 Gargoyle daemon.info pppd[4322]: Exit.
    Feb 10 12:12:02 Gargoyle daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now down
    Feb 10 12:12:02 Gargoyle daemon.info pppd[4364]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
    Feb 10 12:12:02 Gargoyle daemon.info pppd[4364]: RP-PPPoE plugin version 3.8p compiled against pppd 2.4.5
    Feb 10 12:12:02 Gargoyle daemon.notice pppd[4364]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
    Feb 10 12:12:04 Gargoyle daemon.info dnsmasq[1807]: reading /tmp/resolv.conf.auto
    Feb 10 12:12:04 Gargoyle daemon.info dnsmasq[1807]: using nameserver 8.8.4.4#53
    Feb 10 12:12:04 Gargoyle daemon.info dnsmasq[1807]: using nameserver 8.8.8.8#53

    root@Gargoyle:~# ifconfig
    br-lan Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:24:26
    inet addr:192.168.1.254 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:545 errors:0 dropped:97 overruns:0 frame:0
    TX packets:324 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:81660 (79.7 KiB) TX bytes:102675 (100.2 KiB)

    eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:24:26
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:657 errors:0 dropped:22 overruns:59296 frame:0
    TX packets:360 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:129553 (126.5 KiB) TX bytes:106316 (103.8 KiB)
    Interrupt:4

    eth0.1 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:24:26
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:593 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:327 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:98190 (95.8 KiB) TX bytes:102813 (100.4 KiB)

    eth0.2 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:24:26
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:64 (64.0 B)

    lo Link encap:Local Loopback
    inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
    UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
    RX packets:1110 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:1110 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:76062 (74.2 KiB) TX bytes:76062 (74.2 KiB)

    wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 64:70:02:39:24:26
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:158 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:32
    RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:29289 (28.6 KiB)

    Proszę o pomoc bo sam już nie wiem co mam robić. Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 11998017
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Przy połączeniu PPPoE IP dostajesz od dostawcy.

    Nie nawiązuję się połączenie PPP - sprawdź najpierw ustawienia, ewentualnie zły VPI/VCI jest ustawione na modemie ADSL.
  • #4 11998120
    voitek1
    Poziom 39  
    Posty: 4876
    Pomógł: 330
    Ocena: 287
    Czy net Ci działą normalnie na modemie TD?
    Rozumiem, że nie moższe jedynie skonfigurować bridge'a z WR1043ND (?)
  • REKLAMA
  • #5 11998152
    sanatarium
    Poziom 22  
    Posty: 797
    Pomógł: 30
    Ocena: 38
    ad 1. Mam system win 7 i próbowałem podpiąć kabel LAN z modemu pezpośrednio do lapa i skonfigurować połączenie DSL wpisywając użytkownika i hasło. Internetu nie było.

    ad 2. Na WR1043ND port WAN działa prawidłowo jak utworzę drugą sieć, nie mogę tak jak mówisz skonfigurować bridge'a z WR1043ND.

    Czy robię coś źle, czy modem jest uszkodzony?
  • REKLAMA
  • #6 11998159
    voitek1
    Poziom 39  
    Posty: 4876
    Pomógł: 330
    Ocena: 287
    Powinieneś ustawić w WR statyczny IP z podsieci 1-go (np.: 192.168.2.253 zakładając, że masz w 1-szym maskę 255.255.255.0) i wyłączyć na WR DHCP.

    Dodano po 4 [minuty]:

    To masz źle ustawiony ADSL. Podpinasz się do neo przy pomocy TD?
  • #7 11998297
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Synchronizacja jest, więc pozostaje błąd w loginie lub haśle.
  • #8 11998366
    sanatarium
    Poziom 22  
    Posty: 797
    Pomógł: 30
    Ocena: 38
    *voitek1

    Powiedz mi dlaczego mam mieć w WR w tej samej sieci co TD? Kabel z TD jest wpięty do WAN WR.

    Tak, podpinam się do neo przy pomocy TD.

    *mbo
    Login i hasło wpisywałem kilka razy więc nie mogło być błędu. Sprawdzę jeszcze raz.
  • #9 11998413
    voitek1
    Poziom 39  
    Posty: 4876
    Pomógł: 330
    Ocena: 287
    Nie rozumiem po co Ci dwie sieci? W jednej jest prościej, szczególnie jeśli masz ten routerek
    A login i hasło możesz zresetować na stronie tepsy...

    TD-8616 + TL-WR1043ND - Modem nie podaje adresów na port WAN

    TD-8616 + TL-WR1043ND - Modem nie podaje adresów na port WAN
    Moderowany przez piterus99:

    Nakładam kolejne ostrzeżenie za naruszenie punktu 3.1.11 regulaminu forum - szczegółowe wyjaśnienie w poście poniżej.

  • #10 11999463
    piterus99
    Poziom 43  
    Posty: 8915
    Pomógł: 1084
    Ocena: 328
    voitek1 - jeśli przeanalizujesz dokładnie temat, autor postu chce stworzyć jedną sieć - modem TD-8616 przestawić w tryb bridge, sesje podnieść sobie na WR1043ND z wgranym alternatywnym oprogramowaniem. A Ty po pierwsze przedstawiasz screeny z oryginalnego oprogramowania, a po drugie mieszasz w temacie.
    Ktoś po to wgrywa obce oprogramowanie, żeby wykorzystać więcej funkcji, a z niektórych nie da się skorzystać, jeśli urządzenie nie routuje ruchu, a jedynie przekazuje po drugiej warstwie.
    A ponieważ nie jest to Twój pierwszy raz, nakładam kolejne ostrzeżenie za wprowadzanie zamętu w temacie i wprowadzanie użytkowników w błąd.
  • #11 12002700
    sanatarium
    Poziom 22  
    Posty: 797
    Pomógł: 30
    Ocena: 38
    Jednak login i hasło wpisuję poprawnie, przesyłam zdięcia z gargoyla:

    TD-8616 + TL-WR1043ND - Modem nie podaje adresów na port WAN TD-8616 + TL-WR1043ND - Modem nie podaje adresów na port WAN

    Pożyczyłem drugi modem ZTE i efekt jest ten sam :( już mnie krew zalewa. Czy jest to wina po stronie oprogramowania czy konfiguracji? Modem ZTE jest sprawny, jak go skonfiguruję to z niego mam internet. Jak przełączam na tryb bridge, DHCP włączone i wpinam do portu WAN WR to kicha.
  • #13 12008389
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 3732
    Pomógł: 554
    Ocena: 494
    Ja bym zaczął od wyeliminowania problemu sprawdzając modem.
    Skonfiguruj połączenie szerokopasmowe PPPoE według tego PORADNIKA

    Jeśli na modemie będzie OK to zajmiemy się konfiguracją gargoyle bo wydaje mi się że tam jest problem.
  • REKLAMA
  • #15 12045320
    sanatarium
    Poziom 22  
    Posty: 797
    Pomógł: 30
    Ocena: 38
    Sam już nie wiem co mam robić, prosze o jakieś podpowiedzi. Modem router ZTE skonfigurowałem go w PPPoA i z niego mam internet bez problemów, jak go przełączę na bridge i skonfiguruję połączenie według poradnika od Heinzek to też nie działa, pojawia się ten sam błąd 651. O co w tym wszystkich chodzi? Wgrywałem już oprogramowania do TD i ZTE i niec nie pomaga.
  • #16 12045413
    wojtek2803
    Poziom 37  
    Posty: 2916
    Pomógł: 337
    Ocena: 144
    Jak masz modem w tryb Bridige to wyłącz na nim serwer DHCP . TP link WR1043ND będzie wtedy przydzielał adresy po DHCP . Na tym modemie zmień parametr Virtual Circuit na PVC2 wpisujać VPI 0 i VCI 35

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z konfiguracją modemu TD-8616 w trybie bridge oraz routera TL-WR1043ND z wgranym oprogramowaniem OpenWRT Gargoyle. Mimo poprawnych ustawień PPPoE, nie otrzymuje adresu IP od modemu. W dyskusji poruszane są kwestie związane z ustawieniami VPI/VCI, wyłączeniem DHCP na modemie oraz koniecznością ustawienia statycznego IP na routerze. Użytkownik próbował również innego modemu ZTE, ale problem nadal występuje, co sugeruje, że może to być związane z konfiguracją lub oprogramowaniem. Wskazówki dotyczące eliminacji problemów obejmują sprawdzenie ustawień modemu oraz wyłączenie serwera DHCP na modemie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA