Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto DW50 - Webasto DW50 nie wyłącza się, pompa wody cały czas pracuje

03 Mar 2013 00:29 3630 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pacjent webasto DW50, pracowało jak trzeba przez całą zimę, dzisiaj odpaliłem jak zwykle, po 15 minutach zgasiłem. Wszystko niby ok, przedmuchało komorę spalania i teoretycznie się wyłączyło. Jednak praktycznie cały czas słychać, że pracuje albo wentylator albo pompa obiegu.Odpinałem już od akumulatora , ale nic to nie dało.Zaraz po podłączeniu znowu zaczyna pracować.

Webasto poza tym normalnie odpala, grzeje , wyłącza się , jednak ta pompa nie przestaje pracować , a zostawić tak nie mogę bo rozładowuje akumulator.
    Ma ktoś pomysł co padło?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Uszkodzony tranzystor w sterowniku pieca.
  • Poziom 10  
    Da się to jakoś naprawić czy tylko wymiana płytki?
  • Poziom 33  
    Tranzystor "przepalił" się na zwarcie i dlatego cały czas pracuje pompa bo nie ma sterowania. Można naprawić, nie trzeba nowego modułu.
  • Poziom 10  
    Może ktoś napisać który to na płytce?Jak go rozpoznam?
  • Poziom 5  
    Witam.
    Kupiłem samochód z Webasto typ taki jak na zdjęciu dolnej naklejce bo bocznej nie zrobiłem zdjęcia. Silnik w aucie benzynowy.
    Teraz jaki mam problem.
    Nie wiem, czy Webasto jest sprawne bo nie mogę go uruchomić. Gdy nacisnę płomyk to zapali się wyświetlacz na zielono i nic się nie dzieje. Zegarek, ustawiam aktualny czas, ale po kilku godzinach już nie pamięta czasu i muszę ustawić od nowa. Set przeskakuje 1,2,3 i po ustawieniu czasu po kilku godzinach nie zapamiętuje i muszę od nowa. Zrobiłem zdjęcia przewodów przy akumulatorze i bezpieczników chyba od webasta. Co powinno się dziać gdy nacisnę płomyk i jak poprawnie ustawić czas i czasy uruchomienia i dlaczego nie zapamiętuje czasu gdy go ustawie.
    Bezpiecznik pierwszy z lewej miał upaloną nogę, wymieniłem na nowy.
    Myślę, że to środkowe i pierwsze z prawej jest od webasta, ale widać żółty przewód wypięty.
    Bardzo proszę o pomoc. Zapewne i tak pojadę do serwisu, ale może ktoś powie mi co mam sprawdzić. Zdejmę jeszcze filtr akumulator, żeby mieć lepsze dojście z góry.
  • Poziom 1  
    witam mam to samo co ty na zdjeciach nawet taki wypiety kabelek daj znac do czego on jest jak juz wiesz i czy zrobiles webasto mam ten sam problem
  • Poziom 9  
    Witam gdzie szukać tej płytki mam taki sam problem w ogrzewaniu wodnym w scani