Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LC Security - Czy warto IP tego producenta?

08 Mar 2013 16:12 11484 34
  • Level 29  
    Witam. Tak się zastanawiam nad budżetowym monitoringiem IP na 9 kamer i zastanawiam się nad tańszą alternatywą dla ACTi czy Vivotek.
    Czy ktoś z kolegów to instalował? Jeśli tak, to jak ze stabilnością tych kamer i NVR?
    Zainteresowały mnie te produkty:

Rejestrator: LC-9000NVR
    Kamera z IR: LC-750 IP, druga: LC-460 i LC-751 IP
    Niby w tej cenie mają lepszą rozdzielczość, od droższych ACTi czy Vivotek np. podobny cenowo Vivotek IP8331 ma niby słabsze parametry.

Wiem, że z tym IR to wiadomo jak jest, więc nie liczę tu na cuda i super zasięgi.
    Ogólnie chodzi mi o opinie nt. kamer i rejestratorów tego producenta, czy są w miarę stabilnie i jak z supportem.

Z góry dziękuję za odp. Tylko chodzi o konkretną odp. a nie krytykowanie przez super fachowców, bo przecież nie o to chodzi na tym forum...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • Level 34  
    Kamery są słabe. parametry bierz przez 1/2. Jest to najniższa półka.... chyba nawet niższa niż dahua/bcs - gdzie dahua już jest półką niską.

Czyli jeżeli porónujesz takiego vivoteka do kamer ctr... to weź parametry LC nawet zmniejszone o 70%.
    Ostatnio miałęm porównanie, kamery BCS niby 1,3mpix, małęj tubki do lepszej 1 megapikselowej kamery z mniejszą rozdzielczością 1mpib... i co? wygrała ta kamera z mniejszą rozdzielczością. Obraz ostrzejszy, cały plan ostry, wyszło że więcej widzi szczegółow.

Jak interesuje cię obserwacja za dnia, w miejscach z bardzo dobrym oświetleniem - to kamery będą działać i będą widzieć ładnie. Natomiast jeżeli w nocy np masz mało światła - to kamera będzie widzieć ciemność, albo tzw "duchy" które są efektem zwalniania migawki do nawet 1/2sekundy.

A opinia, miałęm na testach kamere z motozoomem 3X... motozoom fajnie działał, można zoomować - do wieczoru.... w nocy tragedia, gorzej niż kamera analogowa. Kamera oddana po dniu testowania.
  • Level 29  
    Czyli wychodzi na to, że najlepiej poruszać się w producentach typu Vivotek, ACTi , Bosch i Samsung?
    A czy te BCS'y są (przynajmniej poszczególne modele) jakieś w miarę przyzwoite jeśli chodzi o megapixelowe IP?

Dodano po 56 [minuty]:

Kolego a możesz polecić coś z IR IP zewnętrznego w cenie do 2k?
  • Level 17  
    Z opinii kolegów na tym forum niezbyt dobra opinia jest o dystrybutorze sprzętu LC (serwis, wsparcie techniczne itp itd).
    Jeśli chodzi o sprzęt CCTV IP od dłuższego czasu zakładam Interneca. Kamery, które mogą Cię zainteresować to i7-C81413-IR, i7-C8313-IR oraz i7-C7320-IR.
    Info masz tutaj, http://www.internec.pl/files/cennik/Cennik_najpopularniejszych_produktow_INTERNEC_IP.pdf
    Jeśli chodzi o parametry to poniższe linki:
    http://www.internec.pl/datasheets/details/id/271
    http://www.internec.pl/datasheets/details/id/165

Tutaj masz NVRy: http://www.internec.pl/datasheets
  • Level 1  
    Mialem watpliwa przyjemnosc zakupic sprzet w tej firmie (maja rozne strony www). Pierwsza kamere przyslali dobra, pozostale to zwykly szrot. Oswietlenie podczerwone do bani, wgsyla sie sprzet do nich, mimo przeslanych zdjec twierdza ze wszystko ok, odsylaja z powrotem i tak w kolko. W dziennie ma roznicy ale w nocy widac, jakby ktos doswietlal stara latarka - po bokach obraz ciemny a w srodku tylko doswietlony. Nigdy wiecej nie kupie u tych oszustow.

Najlepsze to, ze nawet obudowami sie roznily kamery lc700 pierwsza i nastepne a oni wmawiaja, ze te kamery sa identyczne.

Mam tansze kg38she i te sa super zarowno w nocy jak i w dzien. Ale nie maja zooma.

Radze przy zakupie na stronach patrzec jaki jest adres firmy. Ich strony to ctr.pl, kamery.pl i z tego co pametam mieli jeszcze jedna. Nazwy rozne ale taki sam adres firmy.
  • Level 25  
    End wrote:
    ACTi czy Vivotek

Acti jak poruszasz sie po PoE,Vivotek jak masz zasilania rozproszone lub mieszane.
    End wrote:
    Vivotek IP8331 ma niby słabsze parametry.

Z LC bym nawet nie porównywał :) Zakładałem dużo 8332 super jakość do kasy,tylko oświetlacz nie zawsze wystarcza.Vivotek ma support chyba 5 zł netto dla firm przy zakupie sprzętu.Ludzie w supporcie oblatani.Jeżeli BCS to tuba 2 i 3 Mpix to ma sens,YUC-H7A26RP też ma sens obietyw do 2,8-16.Sporo tego jest
  • Level 10  
    Tuba BCS HFW2100c z doświetlaczem i kopułka HD2100 bez doświetlacza, na żywo deko lepiej to wygląda.

LC Security - Czy warto IP tego producenta? LC Security - Czy warto IP tego producenta?
  • Level 29  
    Witam. Ja wiem, że nie ma co porównywać Vivoteka do LC, ale łudziłem się, że będzie to jakieś w miarę przyzwoite a tu wygląda na to, że LC to badziew i tyle.

A co sądzicie o rejestratorach hybrydowych? Bo tak się zastanawiam nad użyciem takiego urządzenia. Chodzi o to, że do punktów dokładnego podglądu, można użyć dobrej kamery IP megapixelowej a resztę zaopatrzyć w analogowe, które dadzą poglądowy obraz tego co się dzieje w danym miejscu tzn. tam gdzie nie zależy nam na rozpoznawaniu twarzy, rejestracji itd.
    Czy macie jakieś sprawdzone modele czy firmy takich hybryd? W sieci jest dużo o tym, ale jak wiadomo marketing nie zna granic.
    Z góry dziękuję za odp.
  • OptexOptex
  • Level 34  
    Do wyboru w hybrydach masz dahua (i wszelkie systemy dahuo podobne, czyli bcs... ale jest to półka naj naj najniższa - chociaż i tak o niebo wyższa niż bcs), Bardzo drogie rejestratory MIWI urmet.... jeszcze droższe SONY. Lub hikvision (czy OEM internec), lub taniej - Yudor.
    Na komputerze - Geovision polecam, Karta + kamery.

W twoim przypadku chyba nic nie zrobisz jak kupić komputer - tam gdzie możesz daj tanie IP, 1 mpix, tam gdzie chcesz jakosć daj drogą IP :) fullHD z wysoką czułością.

A jak nie - to wal analogami wszędzie, 16 analogów powinno ci pięknie wszystko przemonitorować
  • Level 9  
    Z tymi kamerkami LC Security nie ma aż takiej tragedii, ostatnio miałem kilka sztuk w rękach i nie zalatują one tanią chińszczyzną, nie wiem jak było kiedyś, ale teraz jestem zaskoczony bo stosunek jakości co ceny naprawdę jest przyzwoity.

Z lepszych przetestowałem np. LC-800 i powiem szczerze, że pracowała na bardzo podobnym poziomie co powiedzmy i7-C7320-IR (porównałem z filmikami z YT), a ma tylko albo aż 700 linii.

Z droższych miałem LC-751 i obraz pod względem jakości na pewno dorównuje tej i7-C7320-IR (swoją drogą ile taka kamera kosztuje?), tą IP podłączałem do 4000NVR i nie było problemów.

Specjalnych pomiarów nie robiłem nie jestem specjalistą, opisałem tylko to co zobaczyłem moim amatorskim okiem:)
  • Level 9  
    Ja posiadam na stałe nad garażem LC-750IP i działa spoko, a rejestrator zrobiłem sobie z kompa. ヅ

Niedługo będę rozbudowywał o kolejne zabawki i myślałem właśnie o tych nowszych modelach, kolego z góry podziel się jakimiś ciekawymi faktami jeszcze シ
  • Level 9  
    kamery LC analogowe to loteria. ja miałem przyjemność co jakiś czas mieć w rękach przeróżne kamery LC (przez ostatnie 5 lat) i powiem szczerze ze nie kupił bym tam kamer dla siebie chociaż zdarzały się kamery którym nie można było nic zarzucić,

Odrębnym tematem są kamery IP. Oprogramowanie które jest dostarczane z tymi kamerami jest bardzo niestabilne, bardzo ale to bardzo proste i archaiczne i posiada dosłownie zerową funkcjonalność. Oczywiście jeżeli ktoś używa innego softu to może mieć dobre doświadczenia z tymi kamerami (co do jakości kamer IP mogę powiedzieć że na pewno są słabsze od BCS przy porównywalnej cenie )
  • Level 12  
    Krzysztof_lolek wrote:
    Witam!
    A co Panowie myślą o tym modelu:
    http://www.ctr.pl/produkty/kamery-obrotowe-ip/lc-9030l-ip.htm zastanwiam się na kupnem. Jeśli macie inne sugestie będę wdzięczny. Dziękuję i pozdrawiam!

Cześć

Miałem przyjemność instalować ten model parę miesięcy temu. Klient był bardzo zadowolony - zarówno z jakości obrazu jak i z jakości wykonania. Do tej pory nie zgłaszał żadnych problemów więc wszystko jest z nią okej :)

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Dziękuję za informację ale proszę jeszcze o odpowiedź na te poniżej jeśli możesz?
    Czy można także do niej dostać się z dowolnego komputera na świecie przez DDNS, bo jam zmienne IP lub samrtfonu (teraz tak robię na niko Lumi przez ie do taki tańszych kamerek IP za kilkaset zł). Czy mógłbyś polecić do niej niedrogi rejstrator IP takze dostępny zdalnie (wystarczy na 2-4 kamery). A czy ten sprzęt spełnia standard ONVIF, bo na stronie jest tylko mowa o kompresji H.264. Jaki minimalny transfer do nej jest potrzebny według Ciebie?
  • Level 12  
    Nie testowałem jej dogłębnie, tyle co podczas instalacji.
    Klient chciał mieć ją dostępną z poziomu komputera i telefonu i tak działało bardzo dobrze. Na płytce było dołączone oprogramowanie do tego.

DDNS możesz standardowo skonfigurować w kamerze lub routerze.

Transfer zależy od konfiguracji, to rzecz względna.

Na resztę nie odpowiem, bo nie wiem. Najlepiej będzie zadzwonić do ich siedziby i dowiedzieć się bezpośrednio od handlowca.
  • Level 11  
    A wiesz może jak wygląda obraz z tej kamery w nocy? Funkcja dzień noc dobrze działa? To że klient jest zadowolony to już wiem, a co Ty o niej myślisz, zakładam że masz widziałeś już niejedną taką kamerę?
  • Level 12  
    Krzysztof_lolek wrote:
    A wiesz może jak wygląda obraz z tej kamery w nocy. Funkcja dzień noc dobrze działa? To ze klient jest zadowolony to juz wiem a co Ty o niej myślisz, zakładam ze masz widziałeś juz nie jedna taka kamerę?

Funkcja dzień/noc działa dobrze. Obraz jest wyraźny, można śmiało monitorować nią obszar również w nocy.

Jak na tą półkę cenową jest naprawdę bardzo dobrze wykonana. Wiadomo, że zdarzają się lepiej wykonane kamery np. Bosha, ale są one duuużo droższe. Jakbym miał sobie montować kamerę obrotową do 2000zł to bym brał na 100% właśnie taką.
  • Level 11  
    Właśnie dostałem odpowiedź z ctr partner że ta kamera nie obsługuje DDSN. Można się z nią łączyć tylko po stałym IP. To już kolejna informacja z tej firmy o tej kamerze, wcześniej gadali że DDNS działa. Ale załóżmy że DDNS nie dział to czy mogę dostać przez DDNS routera potem dać : i numer portu który przyporządkuje kamerze?
    Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
  • Level 31  
    Krzysztof_lolek wrote:
    Ale załóżmy że DDNS nie dział to czy mogę dostać przez DDNS routera potem dać : i numer portu który przyporządkuje kamerze?

DDNS w kamerze jest zupełnie zbędne. Tę funkcję ustawia się w routerze. Nie jest to dostęp do kamery, lecz do sieci lokalnej. W routerze przekierowujesz odpowiednie porty na kamerę. Tu drobna uwaga, nie wszystkie kamery da się wystawić na zewnątrz w ten sposób.
    Obsługa DDNS w kamerze ma sens wtedy, gdy kamera jest na publicznym IP, nie w lokalnej sieci.
    Moja odpowiedź nie oznacza, że polecam tę kamerę. Cena jest podejrzanie niska, a doświadczenie uczy, że cena zwykle odpowiada jakości (nie obrazu, ale trwałości mechaniki, elektroniki).
  • Level 11  
    Panowie teraz to już niczego nie jestem pewien. Obecnie korzystam z dwóch kamer IP za kilka set zł. rodem z Chin one miały w cenie funkcję DDNS tzn generuje się link wraz z przydzielonym do kamery numerem portu, który wklejam w przegladarkę i działa. Oczywiscie zorientowałem się, że na tym samym DDNS-ie moge wejść do obu kamer trzeba tylko zmieniać numer portu. Tak samo jest z routerem do którego wchodzę też przez ten sam DDNS tylko po ":" podaje właściwy numer portu (który przydzieliłem routerowi). Chciałbym wiedzieć czy do tej kamery też mogę się tak dostać? W czasie pierwszego uruchomienia przydzielę jej numer portu, który następnie przekieruję na routerze w ten sposób, że podam ten numer portu i numer IP kamery. Czy tak to bedzie działać? W moim przypadku mam zmienne IP bo internet dostarcza mi NETIA. Co do ceny tej kamera to dla mnie to i tak duża kwota co nie świadczy o tym, że nie wiem iż kamery np. SAMSUNG-a są 3, 4 i wiecej razy droższe.
    Skoro kolega dołączył się do dyskusji to pozwolę sobie zaptać o coś jeszcze, a mianowicie rejstrowanie. Do tych chińskich kamer udał mi się znaleźć rejstrator dedykowany dla nich właśnie i ma być na poczatku stycznia koszt około do 500 zł z dyskiem. Ale tu pojawia się problem gdyż kamery które mam nie maja kopresji H.264 ani tym bardziej standardu ONVIF tak wieć do np. kamery o której mówię ten rejestrator już odpada (zresztą kkamera LC9030L IP też nie ma ONVIF tylko kompresję H.264). Wydaje mi sie, że najlepszym i korzystnym rozwiązaniem do monitoringu domu i posesji wokół byłby nettop (ten malenki komputer o wymiara np. 10cmx10cmx5,5cm) do którego podłacze na USB 3,0 dysk 1Tb lub 500Gb (taki mam) (zasilany z usb). Na win 7 moge zainstalować np. iSPY który obsłuży wszystkie kamery i nagra w momenice jak wykryje ruch. Obecnie tak to robię na zwykłym komputerze PC. A koszt tego komputera może się zamknąc do 1000zł. On ma wyjście HDMI także podłaczę go do telewizora i wszystko będzie chodzić w dodataku bierze mało produ i jest cichy. Co o tym myślcie?

Na koniec pyatnie może właśnie do kolegi Marka31415, może zapropnujesz inną kamerę obrotową IP z zoom-em, która była do tej ceny, a która według Ciebie byłaby lepsza? Dodam że robię onitoring prywatnego domu i posesji to nie jest wielka instytuacja. Dziękuję i pozdrawiam!
  • Level 12  
    kol.@wojtek_bog
    CTR alias KAMERY.PL to zwykli naciągacze, co innego dają w informacjach, a co innego przysyłają. Kupiłem u nich rejestrator LC 8wejść 100kl., a miał o wiele mniej. Po wielkich bojach zgodzili się do zwrotu, fakturę kor. wystawili a po pieniądzach ani śladu.
    @sebfire Widzę,że podawany przez Ciebie INTERNEC to przebrandowany
    HIKVISION
    LC Security - Czy warto IP tego producenta?
  • Level 31  
    Krzysztof_lolek wrote:
    ... rodem z Chin one miały w cenie funkcję DDNS tzn generuje się link wraz z przydzielonym do kamery numerem portu, który wklejam w przegladarkę i działa. ...

Takie DDNS-y są wygodne, ale również niebezpieczne. Kamera inicjuje połączenie z jakimś chińskim serwerem, otwiera dostęp do lokalnej sieci. Nie masz kontroli, co tym łączem jest wysyłane, oprócz oczywiście obrazu.
    Krzysztof_lolek wrote:
    Wydaje mi sie, że najlepszym i korzystnym rozwiązaniem do monitoringu domu i posesji wokół byłby nettop ...

Nettop jest z definicji komputerem słabym, mało wydajnym i z kiepskim chłodzeniem. Z kilkoma kamerami poradzi sobie, do większych systemów nie nadaje się.
    Krzysztof_lolek wrote:
    Na koniec pyatnie może właśnie do kolegi Marka31415, może zapropnujesz inną kamerę obrotową IP z zoom-em, która była do tej ceny, a która według Ciebie byłaby lepsza? Dodam że robię onitoring prywatnego domu i posesji to nie jest wielka instytuacja. Dziękuję i pozdrawiam!

Nie zaproponuję, obrotówka IP musi kosztować. Płaci się za trwałość, bezawaryjną pracę. Zauważ, że jest to połączenie mechaniki z elektroniką. W tych budżetowych zwykle pada mechanika zaraz po gwarancji.
    Ja klientom tłumaczę, że lepiej zamontować kilka kamer IP Mpix w miejsce jednej obrotówki. Nic nie umknie z rejestracji i zaoszczędzi miejsce na dysku. Obrotówka rejestruje tylko obszar, w który jest skierowana w danym momencie, dodatkowo cały czas generuje ruch (bo się obraca z pozycji na pozycję) i powoduje szybkie zapełnianie dysku.
    Jeżeli już konieczna jest kamera obrotowa, to kup porządną analogową i podłącz przez wideoserwer. Wyjdzie w miarę tanio i niezawodnie.
  • Level 11  
    Witam ponownie!
    To jak zrobić aby połączenie DDNS było bezpieczne oprócz tych z kamer mam jeszcze zrobione konto na no-ip. Czy to jest bezpieczniejsze. Czy najlepiej łaczyć się z kamerą po numerze IP, który w moim przypadku jest dynamiczny? Co zrobić żeby było to bezpieczne?

Zatem polec kamery obrotowe analogowe które są ok (taki zestawik dla domu) oraz kamer nieobrotowe ale z dobrą rozdzielczością zewnętrzne z IR lub chociaż z funkcją dzień noc kompresja h264 itd. Wczoraj dostałem ofertę kamery obrotowej ENEO wycofują model chyba dlatego, że ma mała rozdzielczość 720x576 są to modele:
    1. ENEO PLD-2036PTZ za około 2,5
    2. ENEO PLD-2012PTZ za okolo 1,8

Co o nich myślisz oraz tak już pisałem zasugeruj jakieś stałe zewnętrzne z IR albo chociaż funkcją dzień noc. Dzięuję i pozdrawiam!
  • Level 34  
    Odpkopię temat.... bo myślę że jest to ważne.

Może zainteresuje to ludzi którzy szukają tanich kamer IP takich właśnie chińczyków robionych pod własnymi brandami.
    Napiszę tak - Tanie kamery łatwo sprzedać... ale nikt nie myśli co będzie za rok, półtora ze wsparciem lub aktualizacjami.
    W analogu kamera kupiona 5 lat temu będzie działać do dzisiaj z rejestratora z kamerami IP jest inna sprawa.

Mój klient zakupił półtora roku temu kamerę właśnie z CTR, tubę z IR 2mpix. Padł rejestrator.... serwis powiedział że naprawa nieopłacalna. A teraz co ? Twierdzą że kamera wycofana ze sprzedaży... nie ma aktualizacji... totalnie nic! Po półtora roku!? To kpina!
    Teraz zostaje szukać na własną rękę z czym te kamery będą działać....

Zanim zakupicie tanie chińskie kamery zastanówcie się czy będziecie mieć wsparcie i aktualizacje za rok-dwa.

Podobną sprawę miałem ostatnio z kamerą .... dahua (w polsce pod nazwą D**).
    Kamerę kupiłem ponad rok temu.... prosiłem o nowy soft z onvif 2.2..... dystrybutor a****-s******* napisał że kamera wycofana ze sprzedaży i aktualizacji już nie ma !

Polecam stawiać na producentów - nie na OEM chiński.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    jpl wrote:
    Odpkopię temat.... bo myślę że jest to ważne.

Może zainteresuje to ludzi którzy szukają tanich kamer IP takich właśnie chińczyków robionych pod własnymi brandami.
    Napiszę tak - Tanie kamery łatwo sprzedać... ale nikt nie myśli co będzie za rok, półtora ze wsparciem lub aktualizacjami.
    W analogu kamera kupiona 5 lat temu będzie działać do dzisiaj z rejestratora z kamerami IP jest inna sprawa.

Mój klient zakupił półtora roku temu kamerę właśnie z CTR, tubę z IR 2mpix. Padł rejestrator.... serwis powiedział że naprawa nieopłacalna. A teraz co ? Twierdzą że kamera wycofana ze sprzedaży... nie ma aktualizacji... totalnie nic! Po półtora roku!? To kpina!
    Teraz zostaje szukać na własną rękę z czym te kamery będą działać....

Zanim zakupicie tanie chińskie kamery zastanówcie się czy będziecie mieć wsparcie i aktualizacje za rok-dwa.

Podobną sprawę miałem ostatnio z kamerą .... dahua (w polsce pod nazwą D**).
    Kamerę kupiłem ponad rok temu.... prosiłem o nowy soft z onvif 2.2..... dystrybutor a****-s******* napisał że kamera wycofana ze sprzedaży i aktualizacji już nie ma !

Polecam stawiać na producentów - nie na OEM chiński.

Kto skąpi - 2x traci :/
  • Level 15  
    U nas w firmie mamy monitoring z LC Security oparty na 4 zewnętrznych kamerach kopułowych LC-1100. Podłączone są one do rejestratora LC-4000. Zestaw zakupiony na kamery pl za coś koło 1700 zł netto Jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra. Generalnie wszystko działa na tip-top ale planujemy zakup trochę większego dysku twardego do obsług, ponieważ 250GB to trochę za mało.
  • Admin of Property security
    A jak to ma się do tematu kamer IP ?
    Czy może tak po prostu chciałeś się z nami podzielić z nami swoim szczęściem wynikającym z faktu posiadania "profesjonalnego" monitoringu działającego na " tip top"

Pozdrawiam
  • Level 29  
    Jako założyciel tego tematu chciałbym tylko napisać, że jednak nigdy nie instalowałem kamer producenta LC i innych "niewiadomych" firm jeśli chodzi o systemy IP.
    Pozostałem przy VIVOTEK, Samsung a minimum jakie instaluję od w sumie 3 lat to jest HikVision i muszę przyznać, że działa to całkiem przyzwoicie i jak dobrze instalacja zrobiona na dobrych switchach PoE to naprawdę jest dobrze.
    Wsparcie też jest dobre, więc śmiało mogę polecić.