logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel Vectra 93 r. po wciśnięciu pedału gazu zwalnia.

marcin 123 20 Lut 2005 16:03 1625 8
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Opel Vectra z 1993 roku ma problem z przyspieszaniem na benzynie – po wciśnięciu pedału gazu samochód zwalnia, natomiast na LPG działa poprawnie. Sugerowane przyczyny to niskie ciśnienie paliwa lub zatkana dysza główna, jednak ze względu na silnik z wtryskiem paliwa, dysza jest wykluczona. Zaleca się sprawdzenie ciśnienia paliwa za pomocą odpowiedniego czujnika, który może być np. czujnikiem ciśnienia w oponach z odpowiednią końcówką. W przypadku problemów po jeździe głównie na gazie, warto przejechać kilka kilometrów na benzynie, a jeśli to nie pomoże, wyczyścić instalację benzynową i wymienić filtry paliwa.
REKLAMA