Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk 5.1 - 5.1 w Google Chrome

18 Mar 2013 13:52 7701 3
  • Poziom 7  
    Mam mały problem, niby nie groźny ale jednak. W przeglądarce Google Chrome nie ważne jaki dźwięk się odpala leci tylko przez 2 głośniki natomiast każdy inny możliwy dźwięk (z innej przeglądarki, Winnamp itp itd) odpala się z 5. Jaka może być tego przyczyna i jak jej zaradzić.

W razie jeżeli napisałem to w złym wątku/temacie prosiłbym o przeniesienie.
  • Poziom 43  
    Rozumiem, że dźwięk pochodzący z tej samej witryny ale odtwarzany w FireFox'ie jest słyszalny na wszystkich głośnikach? Tak?

Podaj link do tej strony.

Jaki system?
    Jaka karta dźwiękowa?
    Jakie głośniki?
  • Poziom 7  
    Dźwięk pochodzący z tej samej witryny odtwarzany w firefoxie albo IE jest słyszalny na wszystkih głośnikach.
    "podaj link do tej strony" problem w tym że to jest na każdej możliwej stronie.
    System win 7 (64b)
    Głośniki o ile dobrze pamiętam nazwe to Creative Inspire T6160.
    Nie wiem czy nie jest to wina jakiegoś programu czy coś bo to troche dziwne że wszędzie dźwięk odtwarzany jest w 5.1 a akurat na chromie nie :/
  • Poziom 14  
    Przyłączam się do tematu.

Każda witryna z video albo audio uruchomiona w google chrome powoduje że wykorzystywany jest tylko zestaw głośników 2.1.
    Natomiast w pozostałych (firefox, opera) ten problem nie występuje i dźwięk dochodzi ze wszystkich głośników.

Karta dźwiękowa to Sound Blaster live 24bit external (na USB), głośniki Creative 5.1.

_________________________________________________________________________________________________

Problem rozwiązany... a mianowicie:
    Wchodzimy w chrome://plugins/ w pasku adresu i pokazujemy widok ze szczegółami (po prawej stronie Szczegóły). W moim wypadku były dwie wtyczki Adobe Flash Player. Wyłączyłem tą z adnotacją: "Typ: PPAPI (poza procesem)".
    Po ponownym uruchomieniu możemy cieszyć się dźwiękiem 5.1 również w Chrome :)

Pozdrawiam
    Bart