Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikser Zelmer 181.7 - Wypadające nózki, brak obrotów bez nóżki

PchlaW81 19 Mar 2013 16:21 1773 4
  • #1 19 Mar 2013 16:21
    PchlaW81
    Poziom 17  

Mam leciwy już Zelmer typ 181.7
    Już chwile był problem, że nóżki były luźnie, nie wpinały się/zatrzaskiwały tylko wylatywały z miksera jak sie ich nie dociskało do dna naczynia.
    Teraz jest jednak taki też problem, że włącznik nie chce się przesunąć, a co za tym idzie mikser nie działa, lekko przesune włącznik to buczy, malutkie obroty są, dopiero jak włożę jedną z nóżek to można przesuwać włacznik jak tylko sie da, wszystkie obrody są dostępne, krótko mówiąc nóżki wylatują bo coś jest tam wyrobione, ale zarazem mikser sie nie włączy prawidłowo czy też nie wejdzie na obroty jak choćby jedna z nóżek nie będzie włożona.
    W zasadzie to myślałem żeby kupić jakiegoś nowego zelmera, ale trafiłem na strone z częściami do mikserów i może by tego jeszcze podratował, jest sens?

Jeżeli ktoś może to niech odpisze, dziekuje.

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Lut 2016 18:14
    hellls
    Poziom 7  

By końcówki nie wypadały trzeba wymienić zębatki
    Jak wymienić zębatki: https://www.youtube.com/watch?v=vvjyWjZ7v3A
    Czy przycisk do wyciągania końcówek wpada do środka obudowy? Jeśli tak, to ten przycisk ma urwany plastik który go "wyrzuca" do góry. By przełącznik się nie zacinał trzeba wymienić przycisk do wyciągania końcówek na nowy.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Lut 2016 17:46
    hellls
    Poziom 7  

Mikser został naprawiony?

0
  • #4 22 Lut 2016 21:15
    PchlaW81
    Poziom 17  

hellls napisał:

Witam
    Dziekuje za zainteresowanie :) Temat stary ale wrócił jak bumerang bo się odezwałes, upatrzyłem juz te tależyki w sieci ale stwierdziłem ze jak bede w niedalekiej miescinie to tam kupie, moze wyjdzie na jedno, w miedzyczasie brat kupowal mikser bo stary szwankowal ale nozki nie wypadaly, moze jego rozkrece i sprawdze, nie chce ekstra jechac 20km po talerzyki, bede przy okazji to wezme a mam tez 2 mikser : )

0
  • #5 27 Wrz 2016 21:15
    PchlaW81
    Poziom 17  

hellls napisał:

Dziękuje za pomoc, w końcu naprawiłem mikser, tzn. przeczyściłem, i doprowadziłem go do sprawności, bo nie była to MEGA fachowa naprawa, bratu się zepsuł mikser więc przełożyłem zębatki i jest okej, jeszcze trochę podziała, używam go sporadycznie bo mam drugi nowy.

0