Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z klimatyzacją w Mazdzie MX 3

dizeel 21 Lut 2005 17:46 1097 3
  • #1 21 Lut 2005 17:46
    dizeel
    Poziom 2  

Mam problem z klimatyzacją w Mazdzie MX 3 1.8 V6 . A mianowicie po wymianie amortyzatorów samochód stał na klockach około trzech tygodni ( czas sprowadzenia). Po zamontowaniu okazało się że przestała działać klima a dokładnie w ogóle nie kręci sie jej rolka jak by była czymś zblokowana i pasek sie po niej slizga. Jesli spotkaliscie sie z takim przypadkiem to prosze o podpowiedź lub rade co mogło sie stac???? i jak to wyleć najtańszym kosztem.
    pozdrawiam

0 3
  • #2 23 Lut 2005 17:37
    skylark
    Poziom 25  

Pierwszy raz słyszę o takim przypadku. Owszem po kilkumiesięcznym postoju to tak, chyba że stałeś samochodem w kąpieli solnej ;-)
    Wygląda na to, że stanęło na dęba łożysko koła pasowego sprężarki.
    O ile pamiętam ten samochód, to nie ma możliwości wymiany tego łożyska na samochodzie.
    Należy odciągnąć czynnik i zdemontować sprężarkę.
    Reasumując nie minie Cię chyba wizyta w serwisie klimatyzacji.

0
  • #3 23 Lut 2005 17:54
    recerkulator
    Poziom 11  

Witam
    Ja spotkałem się z takim czymś puł roku temu w kturymś hiundaju co był na warsztaczie był pospawany przewód ( zaspawana została dziura przelotowa) od klimy i gdy się ją włączyło to pasek się ślizgał przez pierwsze sekundy apotem był wielki zrzyt i pasek normałnie złeciał pez pasów prowadzących i było po pompie aby pana przestrzec nięch pan nie uruchamia wogule klimatyzacji bo te łorzysko morze troche narobić spustoczenia morze uszkodzić trfale koło pasowe tej klimy naj lepiej jechać z tym do serwisu klimatyzacyjnego.Morzna było by jeszcze delikatnie przez jakiś kleocek drewniany postukać po kole pasowym klimatyzacji jeśli nie puści zostaje zerwis.
    Pozdrawiam

0
  • #4 01 Mar 2005 13:07
    dizeel
    Poziom 2  

dzieki za ifno umnie niema problemu z paskiem bo nie spada aktualnie załozyłem krutszy pomijając klime bo narazie nie jest mi potrzebna i bede musiał odwiedzić serwis.
    Dzieki jeszcze raz za pomoc

0