Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini Szlifierka / dremel, jaki ?

Grigori310891 27 Mar 2013 15:40 13578 10
    Grigori310891
    Level 23  
    Witam, chcę kupić Dremelek / Mini Szlifierkę do różnych małych robótek, typu otwarcie zasilacza od laptopa, wycinka Laminatu, odcięcie kawałku plastiku od kleju, szlifowanie resztek kleju, skracanie śróbek itp itd.

Stwierdzam że przyda mi się takie urządzenie gdyż wydaje mi się że jest uniwersalne i praktyczne. Kolega posiada Parksite z Lidla, Tylko Małą moc ma, bodajże 22W i trochę się dusi.

Szukam czegoś w obecnych cenach do +/- 100zł najlepiej z zestawem różnych elementów, jakieś Typy ? (chodź elementy można ponoć dostać za 25zł)

Tutaj FALON-TECH 300CZ lecz chyba bez osprzętu. NIBY 270W
    OBROTY 8000 - 32500 RPM.
    http://allegro.pl/multi-szlifierka-mini-270w-elektryczna-falontech-i3060407883.html

Tutaj BASS na pewno z osprzętem 135W Liczba obrotów: 8000 - 32500 obr/ min

http://allegro.pl/bass-polska-mini-szlifierka-multiszlifierka-i3105214958.html

Jeszcze takie coś zza wschodu
    http://allegro.pl/mini-szlifierka-multiszlifierka-zestaw-260w-i3102086751.html

Jakiś Velleman
    http://allegro.pl/vth4-mini-wiertarka-frezarka-szlifierka-modelarska-i3094018848.html

Co doradzacie ?
    highlanderus
    Level 30  
    Euroteka omijaj szerokim łukiem :-)
    wojtek0995
    Level 27  
    Mam do czynienia z Bass'em i powiem, ze całkiem to wytrzymałe. Tylko tyle co dusi się na najmniejszych obrotach i czesto łamią się tarcze do cięcia.
    janekpc
    Level 17  
    Polecam tą szlifierkę marki Bass, mam taki sam zestaw tylko z biedronki, pracuje bardzo ładnie, cicho i bez wibracji równie dobrze pracuje z wałem giętkim. Jedyna wada do brak nakrętki na końcówce wału giętkiego nie można go umocować na statywie tak jak w dremelu.
    Grigori310891
    Level 23  
    Mi głównie potrzebna będzie do nacinania i przecinania, więc widzę dwa głosy za BASS

Od razu mówię że głos nie ma znaczenia, może nawet jak młot pneumatyczny chodzić :)

BASS Niby swój produkt (mam też 25letnią lutownicę polską, spawrakę i imadło do dziś działa)

A ktoś miał styczność z Tym Velleman'em ?

Zastanawiam się Teraz Tylko nad BASS lub Velleman.

Dodano po 2 [minuty]:

acha czyli ten bass normalnie ma regulację obrotów
    luki2828
    Level 17  
    Ja z mojej strony mogę polecić dremel 300 czasem warto dać trochę więcej bo naprawdę szlifierka warta tych pieniędzy. Kolega niedawno kupił einhella za trochę ponad 100zl i już kombinuje jak sprzedać. Ja mam dokładnie taki zestaw i jestem bardzo zadowolony.
    Grigori310891
    Level 23  
    dzięki Luki ale Kurcze 200zł to Trochę dużo, z tego co się dużo naczytałem to się troszkę za tą markę płaci, a mi to ma służyć do sporadycznego używania :)
    5min na dzień :)

hmm myślę że jednak BASS lub Velleman, Tylko teraz który ? hmm
    highlanderus
    Level 30  
    jedno i drugie powstaje w chinach. Tylko jedno ma naklejkę BASS i jest pseudo Polskie a drugie Velleman i niby pochodzi z Belgii. Dlatego wybierz tańsze i będą tak samo służyć. Ewentualnie wybierz to z bogatszą walizką
    piotrekfach
    Level 2  
    Witam,
    Przyłączając się rozmowy,
    Korzystając z forum elektroda wybrałem szlifierkę bass-a, którą kupiłem w mało popularnym sklepie internetowym - pitosz pl - ( wpiszcie w przeglądarce ) jest to już mój drugi zakup u nich,
    ale do rzeczy, mini szlifierek mają do wyboru 3 różne modele zadzwoniłem do sklepu i polecili mi taką z 217 el. moc całkiem okazała, wiec się zdecydowałem w końcu to tylko 107zł - jest gwarancja itd.
    Dzisiaj pierwszy test... no i muszę przyznać że koledzy się nie mylą, do osprzętu można się przyczepić ale dla amatora hmmm czego chcieć więcej za tą kasę,
    Test 1.
    cięcie: ocenie w skali od 1 do 10 na 7,5, może na 8
    Jutro postram się przeprowadzić test wiercenia, może uda mi się nagrać jakiś filmik

W każdym razie podsumowując szlifierki BASSA może i są chińskie ale warte swojej ceny, co do reszty czyli EUROTEC ( zupełnie odpada, gwarancji - nikt jej nie udziela ) co do Velleman to jakieś marne wyposażenie,

Mam nadzieje że troszkę naświetliłem temat niezdecydowanym :)

Miłej nocki
    Grigori310891
    Level 23  
    Powiem tak, kupiłem tego BASS'a i źle się nie pracuje. Mocniejsza zdecydowanie od kolegi który zakupił w lidlu, aż tak się nie dusi.

Przetestowałem BASS'a na następujących Robótkach na razie:
    Klemy od aku i słupki szlifują się pięknie
    Wyrównanie Drewnianego Stołka, Cięcie małych drewnianych elementów
    Przycięcie śrubek
    Odcinanie/szlifowanie Wszelkiego rodzaju Plastików,
    Czyszczenie Grotów od lutownic :)
    Ostrzenie Noży
    Wygodne Wycinanie Laminatu w układach
    Nawet Czyszczenie PC z miotełką z kurzu idzie przyjemnie, itp itd więc Stwierdzam że za te pieniądze można kupić owy sprzęt. Jeszcze Później Wrzucę Zdjęcia od środka szlifierki dla Ciekawskich.