Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIWA HD90 - Dwa różna odbiorniki TV

jarlaxle0 29 Mar 2013 15:00 4749 8
  • #1 29 Mar 2013 15:00
    jarlaxle0
    Poziom 9  

Witam, jestem początkujący w temacie więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem Dekoder WIWA HD90 mc który podłączyłem do jednego telewizora (stary Panasonic CRT) Euro-złączem. Dekoder działa świetnie, ale mam też drugi telewizor starszy SHARP który nie posiada euro złącza. Z tyłu jest tylko wyjście Wideo dwa audio oraz złącze antenowe. Pytanie czy da się podłączyć ten dekoder do tego telewizora? I pytanie po za konkursem, co to jest i do czego służy wyjście RF LOOP THROUGH na dekoderze??

0 8
  • #2 29 Mar 2013 15:10
    jacekko0
    Poziom 31  

Da się podłączyć kablem euro/RCA(czincz).

0
  • #3 29 Mar 2013 15:45
    kwarek23
    Poziom 18  

jarlaxle0 napisał:
    I pytanie po za konkursem, co to jest i do czego służy wyjście RF LOOP THROUGH na dekoderze??

To wyjście analogowe sygnału antenowego,służy do podłączenia b.starych odbiorników nie mających wejść AV.

0
  • #4 29 Mar 2013 16:24
    jarlaxle0
    Poziom 9  

Dzięki, a czy da się rozdzielić jakoś sygnał z anteny? To znaczy obecnie odbieram na antenie siatkowej a gdybym kupił drugi dekoder to musiał bym mieć jeszcze sygnał antenowy dla niego;)

0
  • #5 29 Mar 2013 17:01
    LeDy
    Poziom 43  

kwarek23 napisał:
    jarlaxle0 napisał:
    I pytanie po za konkursem, co to jest i do czego służy wyjście RF LOOP THROUGH na dekoderze??

To wyjście analogowe sygnału antenowego,służy do podłączenia b.starych odbiorników nie mających wejść AV.
    Pierdzielicie kwarek23 . To zwykła przelotka i nic do tego nie ma AV czy inne. Umożliwia podłączenie dwóch z jednej anteny.

0
  • #7 28 Maj 2013 22:39
    jarlaxle0
    Poziom 9  

Witam, to znowu ja:D Nie chcę zakładać nowego tematu bo chodzi o ten dekoder. W skrócie, mam telewizor crt Philips (około 8 letni) i podczas odtwarzania na tym dekoderze filmów mp4 w formacie 720p ekran migocze. Obraz nie jest ostry tylko drga. Chciałbym zapytać, co sprawia drganie ekranu, czy chodzi o bitrate? czy może o rozdzielczość? z góry dziękuję:)

0
  • #8 03 Cze 2013 12:24
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Raczej powiedziałbym, że to wina TV. Zobacz co stanie się jak zmienisz proporcje ekranu, 16/9 -> 4/3 i formaty letterbox i inne.

0
  • #9 13 Cze 2013 19:06
    jarlaxle0
    Poziom 9  

Witam ponownie wszystkich, mam problem z tym odbiornikiem gdyż pojawiają się artefakty w trakcie odbioru:
    WIWA HD90 - Dwa różna odbiorniki TV
    Dziwne jest to, że źle odbiera tylko na wybranych kanałach, w tym wypadku TVP1 (podobnie to wygląda na TVP2, TVP Rozrywka). Pojawia się co jakiś czas i zniekształca obraz na kilka sekund (kilkanaście max)
    Dekoder pokazuje siłę odbioru w przedziale 80-90% natomiast jakość na poziomie od 30 do 40%(max). Czego może być to wina ??

Proszę poprawić pisownię we wszystkich swoich postach, jak rozpoczynamy zdania itp.?
    [_P_]

0