Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626 2.0 2001 - Reset wszystkiego po każdym wyłączeniu silnika

farks 01 Apr 2013 14:42 2898 3
    farks
    Level 9  
    Auto stało z rozłączonym akumulatorem przez 10dni. Po założeniu klem mazda odpaliła od razu bez problemu. Na desce wyświetliła się kontrolka check engine, automatycznie załączyła się klimatyzacja na 22 stopnie, a na komputerze od wskazań spalania pojawiła się temperatura -40 stopni. Po kilku sekundach komputer wyświetla już spalanie, Klima również działa poprawnie tylko check pali się cały czas.

Pomyślałem, że jak trochę pojeżdżę komputer zbierze sobie informacje i wszystko wróci do normy. Niestety tak się nie dzieje. Za każdym razem jak przekręcam stacyjkę w celu uruchomienia, pojawiają się te same objawy, auto zachowuje się tak jakbym dopiero podłączył akumulator mimo, że aku jest sprawny i podłączony(kasują się nawet małe przebiegi tripA i TripB) Zauważyłem, że nie działa mi również pilot(zamykam auto tylko z kluczyka-centralny działa). Nie ma sensu żebym programował pilot bo i tak jak wyłączę samochód wszystko się zresetuje.

Macie jakieś sugestie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    farks wrote:
    Macie jakieś sugestie

Bezpieczniki chociaż sprawdzone?
    farks
    Level 9  
    Bezpieczniki były sprawdzane-wszystko ok
    farks
    Level 9  
    Temat zamknięty, jeszcze raz sprawdziłem bezpieczniki i okazało się, że przeoczyłem jednego.