Od paru dobrych miesięcy zdarzało się, że na chłodnym silniku auto gasło/dusiło się po przełączaniu na gaz. Dopiero po rozgrzaniu silnika załączał się normalnie. Zdarzało się to stosunkowo rzadko (im zimniej - tym częściej).
Później pojawiły się też historie, że w trakcie jazdy po prostu przełączał się na benzynę i trzeba było kilka dobrych razy przełączać na gaz, by znowu załapał (jak się załączył, to już normalnie) - podejrzewałbym tu elektronikę.
Teraz pojawiła się dziwna sprawa. Stałem dłużej w korku, auto chodziło na gazie - nagle zgasło. Uruchamiam ponownie - też gaśnie. Tak kilka razy. W końcu dotoczyłem się na benzynie. Za którymś razem załapało gaz, ale zauważyłem po chwili spadek mocy (jak puściłem na chwilę pedał, później dodałem gazu, to pół pedału nie miał mocy). Przełączyłem na benzynę i też kiepska moc. Później przy przełączaniu na gaz znowu gasł na niskich obrotach.
Sprawdzę jutro filtry i silniczek krokowy (był jakiś czas temu wymieniany)...
Co o tym sądzicie?
Instalacja: Koltec/Necam (sekwencja od nowości w aucie), Corsa C 1.0
Dodatkowo: Niedawno odbierałem go z serwisu, kiedy w ogóle nie chciał odpalić - padła wiązka kabli. Wczoraj miał wymieniany olej w silniku, filtry (oleju, powietrza, paliwa, kabiny), czujnik oleju.
Później pojawiły się też historie, że w trakcie jazdy po prostu przełączał się na benzynę i trzeba było kilka dobrych razy przełączać na gaz, by znowu załapał (jak się załączył, to już normalnie) - podejrzewałbym tu elektronikę.
Teraz pojawiła się dziwna sprawa. Stałem dłużej w korku, auto chodziło na gazie - nagle zgasło. Uruchamiam ponownie - też gaśnie. Tak kilka razy. W końcu dotoczyłem się na benzynie. Za którymś razem załapało gaz, ale zauważyłem po chwili spadek mocy (jak puściłem na chwilę pedał, później dodałem gazu, to pół pedału nie miał mocy). Przełączyłem na benzynę i też kiepska moc. Później przy przełączaniu na gaz znowu gasł na niskich obrotach.
Sprawdzę jutro filtry i silniczek krokowy (był jakiś czas temu wymieniany)...
Co o tym sądzicie?
Instalacja: Koltec/Necam (sekwencja od nowości w aucie), Corsa C 1.0
Dodatkowo: Niedawno odbierałem go z serwisu, kiedy w ogóle nie chciał odpalić - padła wiązka kabli. Wczoraj miał wymieniany olej w silniku, filtry (oleju, powietrza, paliwa, kabiny), czujnik oleju.