logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zmienić BIOS w Sapphire Radeon 9550 128MB/128bit Hynix 5ns?

alf21 24 Lut 2005 22:41 1037 5
REKLAMA
  • #1 1262843
    alf21
    Poziom 11  
    Posty: 11
    witam mam problem ze zmiana biosu do radeona 9550 128mb/128bit na pamieciach hynix 5ns firmy sapphire
    probowalem wgrac bios od sapphire 9600non pro zarowna jak i od 9600 pro ale po wgraniu komputer nie wykrywal karty graficznej
    moze ktos wie o co chodzi i w czym ezy problem albo jeszcze lepiej posiada ktos zmodyfikowany bios do tego modelu
    bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc
  • REKLAMA
  • #2 1263811
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    Liczę na to że masz kopie oryginalnego biosu grafy? Jak tak to użej RadEdit'a i pozmieniaj sobie co chcesz a potem go flashuj.
    A tak w ogóle to poco ci zmiana biosu.... I tak z tej karty za bardzo nie wyciągniesz za wiele. Nawet timingi ci nie pójdą niżej bo zaraz artefakty się pokazują. Wiem bo sam mam HIS'a na hynixach 5ns i ciągnie tylko 430 / 244 bez artefaktów z wyłączonym FW

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 1263972
    alf21
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Chce zmienic bios bo kolega mnie o to prosil, zoabczyl jak moja karta Gigabyte 9550 128/128 chodzi po zmianie biosu teraz jako 9600XT na czestotliwosciach 400/530 i chce zebym zrobil tak samo u niego
    problem lezy w tym ze jak chce wgrac bios od 9600 to po wgraniu komp nie wykrywa karty graficznej wogole
    przeszukalem mnostwo forum : tweak,komputer expert, elektroda ale nigdzie nie moge znalesc odpowiedzniego biosu i tu lezy wlasnie problem, dzisiaj znalazlem stronke opisujaca jak przerobic aktualny bios na 9600 razem ze zmiana czestotliwosci ale jeszcze wyczytalem ze jest tez mozliwosc zwiekszenia wydajnosci przez zmiane timingow ale na jakie to juz nie wiem a experymentowac na nie swojej karcie to za bradzo nie chce bo w razie czego bedzie potem lipa ...
    a co do biosu oczywiscie ze zrobilem kopie wkoncu to podstawa :)
    jezeli posiadasz moze jakas informacje , linka albo odrazu juz przerobiony bios z timinagami pod ta karte to prosil bym o link lub bios
    moj mail to alfiol(_at_)poczta.onet.pl
    za pomoc z gory dziekuje
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 1264260
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    Spróbuj bez szaleństw :) Zacznij od Biosu power Colora 400/200.
    A jak to nic nie da to poprostu przerób oryginalny...o ile później da się go wgrać. ja bym na siłe próbował modyfkować oryginalny bios...
    Co domowa robota to domowa ;)
    Co do timingów to też sie je zmienia Rad Editem a najlepiej bawić się tym w ATI tool i znaleźć złoty środek :) (timingi dosyć przyspieszają kartę.... radze tez poeksperymentować)

    A tak na marginesie to bardzo mnie zaskoczyło że szafirek daje teraz pamiątki 5ns.
  • REKLAMA
  • #5 1264326
    alf21
    Poziom 11  
    Posty: 11
    mam juz pozbierane wszystkie programiki potrzebne do recznego przerobienia orginalnego biosu :) ale tez znalazlem wlasnie ten bios powercolor 9600 i jeszcze dzisiaj sproboje wgrac go jakby sie udalo to mam tez przerobiony ten ze bios na 400/500 no a gdy juz i to zawiedzie to bede robil recznie zmiane wszystkie informacje mam pozbierane poza tymi timingami ale znalazlem tez na innym forum informacje ze mozna timingi dac te ktore sa na gigabyte`cie tyle ze tam chodzilo o sapphira z pamieciami samsunga i tu wiarze sie kolejne pytanie czy robi to jakakolwiek roznice czy pamieci sa na np na hynixach a nie na sammsungach
  • #6 1264343
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    Jakby co to niedawaj tego biosu 400/500 do szafirka! bo 5ns nie uciągnie 250mhz! Góra ale to naprawde góra to 244Mhz (488mhz efektywnie) potem już w DX9 pokazują się paski i inne artefakty.

    Między hynixami a samsungami aż tak wielkiej róznicy niema ale tak zasadniczo możemy zaobserwować dwie:
    1) Ciut wieksze napiecie potrzebne do pracy pamiątek jest na Hynixah
    2) Hynixy są bardziej odporne na artefakty (sam sprawdzałem miałem dwie te same grafy 1-hynix, 2-samsung obydwie 5ns i na hynxach artefakty już zauważalne bez przyglądania były widoczne na 248 a na samsungach takie same rezultaty na 244)

    niby 4mhz ale zawsze coś :)

    Jak masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam na gg.
REKLAMA