Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kodeki odtwarzają TV Sony i Panasonic?

myjoma 22 Kwi 2013 20:32 6111 11
  • #1 22 Kwi 2013 20:32
    myjoma
    Poziom 11  

Ja mam Samsunga gdzie świetnie sobie radzi z dużą pulą różnych filmów skompresowanych różnymi kodekami.
    Pierwszy szok jaki mnie spotkał to brak w jego TV wejścia USB. Było tylko wejście na kartę SD.
    Nagrałem więc parę filmików Full HD w DivX, które hulały na moim telewizorze.
    Jego TV w ogóle nie widział tych plików. Dla jego urządzenia karta SD była pusta.
    Nie mogę znaleźć w necie informacji o tym jakie formaty i kodeki obsługują te telewizory (z tytułu tematu)
    Ktoś mnie spyta, czy ten telewizor w ogóle odtwarza jakieś filmy, to od razu odpowiem, że w pleyerze zamontowanym na TV koledze mamy do wyboru zdjęcia, filmy oraz muzykę, więc tu chyba mamy jasność.

0 11
  • #2 22 Kwi 2013 20:41
    Trabi
    Poziom 36  

Panasonic.... A może podasz jaki model?

TX-L**ET5E odtwarza to:
    Jakie kodeki odtwarzają TV Sony i Panasonic? Jakie kodeki odtwarzają TV Sony i Panasonic?

Jedyny problem jaki znalazłem, to nieodtwarzanie muksowanych napisów w filmy 3D, i jakiś kodek audio z kamerki.

0
  • #4 22 Kwi 2013 20:47
    myjoma
    Poziom 11  

Cytat:

Tyle co w locie zapamiętałem to był jakiś model Panasonic Viera.
    Z tego co udało mi się dotychczas ustalić, Sony i chyba panasonic nie wspierają formatu DivX-a co by wyjaśniało całe zamieszanie.
    Samsung zaś łyka wszystko.

0
  • #5 22 Kwi 2013 20:54
    Trabi
    Poziom 36  

myjoma napisał:
    Tyle co w locie zapamiętałem to był jakiś model Panasonic Viera.

To co podałem pochodzi z Viera. Panasonic wspiera DivX - przejrzyj listę wyżej.

0
  • #6 22 Kwi 2013 21:47
    myjoma
    Poziom 11  

Filmy które wgrałem na kartę SD były konwertowane z formatu MOV na XviD 1.2.2. i możliwe że tu jest problem.
    Program którego użyłem do konwersji to "Pazera Free MOV to AVI Convert 1.5"
    Chyba całkiem niepotrzebnie przekonwertowałem z MOV bo z tabeli wynika że Panasonic odtwarza ten format czyli odmiennie niż Samsung.

0
  • #7 22 Kwi 2013 22:34
    Trabi
    Poziom 36  

Do ew. konwersji używaj Format Factory. Bezproblemowy.

2
  • #8 03 Wrz 2013 14:10
    sobol1976
    Poziom 2  

Odświeżam temat ale wydaje się być to ważne dla użytkowników TV LED Panasonica nowej serii E6. Telewizory te nie obsługują już kodeka DivX (bez problemu chodzi natomiast Xvid). Na zadane pytanie do serwisu producenta dostałem odpowiedź, że faktycznie nie mają takich planów by dalej wspierać DivX. Tylko szkoda, że tego wyraźnie nie napiszą, ponieważ w instrukcji obsługi nie ma w ogóle mowy o wspieranych kodekach (są wymienione tylko formaty plików). W poprzedniej serii telewizorów tj. E5 DivX śmigał bez problemu. Wielki minus dla producenta.

0
  • #9 03 Wrz 2013 23:14
    Trabi
    Poziom 36  

sobol1976 napisał:
    w instrukcji obsługi nie ma w ogóle mowy o wspieranych kodekach

W E5 są podane, choć znalazłem jeden który mimo że wymieniony w spisie, to nie działa: audio ADPCM - nie ma dźwięku w TV (info na ekranie: "Format nieobsługiwany").
    Mam kamerkę która nagrywa w H264/ADPCM i chcąc obejrzeć film na ekranie, muszę przekonwertować audio do zrozumiałego dla TV np. MP3.
    Więc nie wszystko co wymieniają działa i jest wbudowane.

0
  • #10 04 Wrz 2013 07:48
    sobol1976
    Poziom 2  

Tak masz rację w instrukcji serii E5 są szczegółowo wymienione kodeki, natomiast w nowym telewizorze postawiono na "prostotę" i instrukcja jest bardzo okrojona z danych, które mogą interesować bardziej zaawansowanych użytkowników. Zakładam że DivX jednak tam działał na 100% ponieważ nawet jest w menu konfiguracji "Rejestracja DivX VOD"

0
  • #11 16 Sty 2014 00:02
    darunieczek
    Poziom 1  

Trabi napisał:

TX-L**ET5E odtwarza to:
    Jakie kodeki odtwarzają TV Sony i Panasonic? Jakie kodeki odtwarzają TV Sony i Panasonic?

Jedyny problem jaki znalazłem, to nieodtwarzanie muksowanych napisów w filmy 3D, i jakiś kodek audio z kamerki.

Witam kolego
    Kup sobie Panasonica to zobaczysz co będziesz mógł odtwarzać..
    Nie przytaczaj zdjęć z instrukcji bo to lipa

Jestem posiadaczem już drugiego ale i ostatniego TV Panasonica (tx L42et50)
    Nie kupię więcej tego TV a to za sprawą kanta jakiego się Panasonic Word dopuszcza, mianowicie nie mają podpisanej umowy z divixem (choć reklamują się że mają) wiec w tym systemie zapomnijcie ze coś obejżycie. Z reszta Panasonic jest wybredny co do wielu systemów zapisu i jeśli chcecie coś oglądać to tylko odtwarzacze dvd albo blu...

Filmy w divic w mpeg4 i podobnych sytsemach nie chodzą...

Odradzam wam Panasonika bo to tandeta i kupa nerwów lepszy pierwszorzędny szajsung odtwarza wszystko co najnowsze bez piardniecia..............

Dodano po 3 [minuty]:

sobol1976 napisał:
    Tak masz rację w instrukcji serii E5 są szczegółowo wymienione kodeki, natomiast w nowym telewizorze postawiono na "prostotę" i instrukcja jest bardzo okrojona z danych, które mogą interesować bardziej zaawansowanych użytkowników. Zakładam że DivX jednak tam działał na 100% ponieważ nawet jest w menu konfiguracji "Rejestracja DivX VOD"

Witaj kolego
    To że jest aktualizacja i nawet wyskakuje kod aktualizacji to nie znaczy że można to użyć, niestety Panasonic robi wszystkich w balona piszac że można odtwarzać divix....

NIESTETY NIE MOŻNA ODTWARZAĆ DIVIXÓW NA PANASONIKACH...

To informacja dla tych co się zastanawiają nad kupnem tego badziewia

2
  • #12 16 Sty 2014 07:51
    Trabi
    Poziom 36  

darunieczek napisał:
    Witam kolego
    Kup sobie Panasonica to zobaczysz co będziesz mógł odtwarzać..
    Nie przytaczaj zdjęć z instrukcji bo to lipa

ad1. Witam.
    ad2. Mam Panasonic'a - ET5E.
    ad3. Dlatego przytoczyłem, bo ją mam. Co ciekawe, ile filmów sprawdziłem (DivX), wszystkie mi działają bez względu na to czy z pendrive'a czy z HDD.

Owszem, trafiłem na kilka formatów które są "nie rozpoznawane", ale materiał pochodził z "dziwnych" urządzeń (np. z kamerki 3D od LG nie odtwarza dźwięku; nagrania tylko z niektórych dekoderów DVB-T też są nie znane). Nie wiem z czym masz problem. Większość mi działa.

TV Panasonic'a nie są badziewiem. Mam od ponad roku i nadal (!) jestem z zakupu bardzo zadowolony. Nie widzę potrzeby zmiany TV "bo nie działa jakiś kodek". Od tego - jak już "muszę" - mam laptopa podłączonego przez HDMI do tego TV.

PS: nie jestem sprzedawcą/serwisem/dystrybutorem Panasonic'a. Po prostu uważam, że to dobre TV. Nie jest to moje 1-wsze urządzenie tej firmy ( w tym i TV), choć LED-owy jest pierwszy.

2