Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-130C - Mało żółtego koloru na wydrukach

mirekwr1 26 Apr 2013 20:32 1110 0
    mirekwr1
    Level 10  
    Witam. Mam urządzenie wielofunkcyjne, jak wyżej. Od jakiegoś czasu (2-3 miesiące) na wydrukach jest mało żółtego koloru, tzn. żółty jest, tylko taki mało intensywny, objawia się to np. tym, że twarze na zdjęciach są sine, a trawa ma odcień wpadający w turkusowy. Na wydruku testowym wszystko wygląda OK, są wszystkie kolory, nie widać żadnych mankamentów. Myślałem z początku, że to wina kartridża (zamiennik), ale po wymianie kartridża z żółtym tuszem nic się nie zmieniło. Oczywiście próbowałem czyszczenia z menu urządzenia, ale pomogło tyle, co umarłemu kadzidło. Drukarka jest cały czas włączona do sieci, nie miałem problemów z zaschniętym tuszem, czy pogorszeniem jakości druku, oczywiście poza powyższym przypadkiem. Również nie plami, nie brudzi, jakość druku poza tym jest zadowalająca. Wiem, że jest coś takiego, jak tryb serwisowy, gdzie to i owo można poprawić, ale nie znalazłem nigdzie opisu, co przyporządkowane jest poszczególnym cyfrom w tym menu (znalazłem tylko instrukcję postępowania przy błędzie 51). Proszę bardziej doświadczonych kolegów o jakieś rady, wskazówki. Z góry dziękuję!