Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP 130C przestała drukować/ czerwony...

17 Cze 2009 12:08 5096 2
 • Poziom 10  
  Mam drukarkę Brother DCP-130C która przestała nagle drukować w kolorze czerwonym, t/z na wydruku testowym są tylko dwie kreseczki w pierwszej linni, pozostałe kolory są OK. Wielokrotne próby czyszczenia w funkcji drukarki nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Czy jest możliwość naprawy głowicy, czy może wystarczy ją przemyć, czy tylko w grę wchodzi wymiana, czy jest to opłacalne i gdzie ewentualnie szukać części.
  Dziękuję za ewentualne zainteresowanie moim problemem i Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Jeśli czyściłeś już "poleceniami drukarki" to spróbuj teraz ręcznie, podnieś pokrywę i przetrzyj tusze spirytusem salicynowym w miejscach w których drukarka pobiera tusz, powinno zadziałać.
 • Poziom 10  
  Tak, tak już czyściłem ją manualnie również. Czyściłem wejścia do rurek, nawet próbowałem je przedmuchać powietrzem i pęcherzyki powietrza przesuwały sie w rurkach co świadczy o drożności przynajmniej na odcinku do głowicy. Nie bardzo wiem jak rozebrać głowicę, myślę, że tam jest coś przytkane (zaschnięte), nie wiem w jaki sposób głowica pobiera tusze, wydaje mi sie że jest jedna pompka może ona wytwarza podciśnienie dla wszystkich kolorów a głowica tylko dozuje odpowiednie ilości w danym kolorze.