Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 45 - Pilarka spalinowa Husqvarna 45 - po odpaleniu maksymalne obroty

26 Kwi 2013 23:04 6750 2
  • Poziom 17  
    Witam, mam już kilkuletnią pilarkę spalinową Husqvarna 45. Dzisiaj wystąpił problem po pewnym czasie cięcia metrówek drewna na klocki. Na wolnych obrotach wszystko ok, ale jak przyszło do cięcia to się dławiła. Rozebrałem więc filtr powietrza, gaźnik, odłączyłem kabelek od włącznika, wszystko czyściłem, złożyłem wszystko, i odpalam .... i teraz zaraz po odpaleniu pilarka ma BARDZO WYSOKIE, MAX OBROTY. Zazwyczaj tak jest po odpaleniu, wtedy wciskam gaz i pilarka schodzi na normalne obroty, ale teraz po odpaleniu aż wyje.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to że coś jest nie tak z takim jakby koralikiem na lince gazu, który jest tuż obok gaźnika, w moim przekonaniu to ma jakoś coś blokować jak kołnierz linki dojdzie już do końca, nie wiem dokładnie gdzie to ma być, a przypuszczam, że to może to.

Jezeli ktoś ma jakieś sugestie to poprosze o napisanie.
  • Poziom 17  
    Okazało się, że zle złożyłem linke do gazu. W rączce jest taki plastikowy mały uchwyt na linke, nie przełożyłem jej przez to, trzeba zsunąć pancerz i ją tam włożyć. Przez to ze tak nie bylo, odpalajac pile i dajac gazu nie odskakiwał dings od ssania i pila WYŁA bo bylo ssanie wlaczone.

Natomiast dalej jest problem taki, że na niskich obrotach jest okej, ale dam gazu to ją dławi, wyższe obroty, niższe. Obstawiam membrane, to bedzie to?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Wymień membranby. Koszt zestawu naprawczego to jakieś 36zł a powinien rozwiązać twój problem.Dokładnie wymyj gażnik i przedmuchaj kompresorem.Po wymianie membran wyreguluj gaźnik.