Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benzer Mastic 2T - skuter nie odpala, iskra jest.

01 Maj 2013 19:14 8283 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od kilku dni próbuję odpalić skuter, ale nawet nie daje oznak życia..
    Iskra jest, kompresja jest (chodź nie wiem czy nie za słaba).
    Czy to może być zatarty silnik?

I jeszcze jedno pytanie, czy elektryka w tym skuterze może blokować uruchomienie go?
    Chodzi mi o to, że np: w dozowniku nie ma oleju i czy to może blokować odpalenie?
  • Poziom 17  
    Być może moduł walnięty.
    Może go zatarłeś jak w dozowniku nie ma oleju.
  • Poziom 2  
    Nie ma w nim oleju, ponieważ dozownik był zepsuty i olej się wylewał i przestawiłem wężyki i lałem mieszankę..
    A co może być nie tak z modułem? Da się to jakoś sprawdzić?
  • Poziom 35  
    Zwykle poziom oleju wskazywany jest przez kontrolkę (symbol oliwiarki) i raczej nie jest "wpięta" pod moduł zapłonu. Czy próbowałeś uruchomić silnik po wlaniu (np.około 1 cm3) benzyny wprost na tłok. Jeśli silnik nie "zaskoczył" po takiej próbie, to albo nie ma kompresji (zatarty lub zużyty), albo też szwankuje elektronika tj. moduł, impulsator, świeca i przewód WN z fajką. Czy próbujesz uruchamiać silnik z tzw. kopki (jeśli ją ma skuter), gdyż są większe szanse na jego uruchomienie. Współczesne skutery mają wyłącznik zapłonu przy bocznej stopce, a jeśli Twój ma, to zapalaj go przy złożonej stopce bocznej.
  • Poziom 2  
    Tak, próbowałem ale nic to nie dało ;/ Kompresja jako taka jest..
    Kopałem go dość długo i też nic nie pomogło. A co do tej elektroniki to jak mogę sprawdzić ten moduł, impulsator (świece już 2patrzyłem, w innym skuterze chodzą bez zarzutu) i ten przewód WN z fajką ? Można to jakoś w warunkach domowych sprawdzić czy jest wszystko ok?
    Jeżeli nie jest to ta elektronika, to już raczej na pewno się zatarł..