Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator GPS Tracker TK-106

02 Maj 2013 08:44 8556 1
  • Poziom 2  
    Witam!!
    Szukam lokalizatora GPS do użytku w motocyklu.
    Przeglądając Allegro znalazłęm taki oto produkt:
    GPS Tracker TK-106 - linku nie wstawiam, bo zaraz wygaśnie a każdy może na allegro spradzić.
    Czy ktos uzywa, bądź używał takiego modelu???
    Na forach jest parę postów, ale o starszych modelach, z którymi forumowicze mieli spore problmy.
    Może ma ktoś jakiś inny sprzęt godny polecenia w rozsądnej cenie????
    Sprzęt ma w praktyce czuwać nad moim motorkiem w garażu i w razie czego powiadomić mnie SMS-em. Fajnie by było gdyby była opcja opisana na tej aukcji dotycząca śledzenia pojazdu przy ewentualnej kradzieży.
    pozdrawiam
    marc112
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Kiedy lokalizator ma wysłać SMS? W przypadku ruchu (czujnik wstrząsów) czy w przypadku przekroczenia strefy wirtualnego ogrodzenia?

Jeśli w przypadku ruchu to podejrzewam, że będzie Ci cały czas wysyłał jak będziesz jeździł. To jest proste urządzenie i z tego co wiem nie ma możliwości zdefiniowania wysyłania SMSów w określonych godzinach, np. tylko w nocy kiedy możliwość kradzieży jest największa.

W przypadku przekroczenia strefy wirtualnego ogrodzenia też zawsze będzie Ci wysyłał SMS jeśli opuścisz garaż. Musiałbyś przed każdą jazdą to wyłączać.
    Dodatkowo wyśle Ci fałszywy alarm gdy go rzuci na lewo i prawo o kilka kilometrów bo w garażu tak się może dziać.

Czy w nocy usłyszysz SMS?

Miałem kiedyś TK-102 i z tego co pamiętam działał albo w oparciu o SMSy albo wysyłał dane przez GPRS. Jeśli tutaj jest tak samo to jest to mało praktyczne rozwiązanie bo nie będziesz widział historii przejechanych tras na mapie jak już Ci go ktoś ukradnie.

W tej cenie raczej nic praktycznego nie znajdziesz...