Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki typ grzejnika do mieszkania

radifumi 03 Maj 2013 21:48 2112 7
  • #1 03 Maj 2013 21:48
    radifumi
    Poziom 12  

Mam stary żeliwny grzejnik 7 żeberek i chciałbym go zmienić na nowszy.Jaki mi polecacie aluminiowy czy stalowy?.Jaka długość jeśli byłby stalowy.Jaki dobry termostat i zawór do tego?

0 7
  • #2 03 Maj 2013 21:52
    W0jtek92
    Poziom 35  

Najlepsze są stalowy płytowe grzejniki z radiatorami, wielkość dobiera się według potrzebnej mocy, jeśli chodzi o termostaty i zawory to polecam danfoss'a. Co do mocy to myśle że taki o wysokości 60 cm i długości 1 metra wystarczy z nawiązką;)

0
  • #3 03 Maj 2013 23:00
    piotr_boncza
    Poziom 29  

W0jtek92 napisał:
    Najlepsze są stalowy płytowe grzejniki z radiatorami, wielkość dobiera się według potrzebnej mocy, jeśli chodzi o termostaty i zawory to polecam danfoss'a. Co do mocy to myśle że taki o wysokości 60 cm i długości 1 metra wystarczy z nawiązką;)

Jedno, dwu, trzy, czy czteropłytowy? :p Nie wiesz jakiej wielkości są żeberka więc nie wiesz jaką mają moc.
    radifumi napisał:
    Mam stary żeliwny grzejnik 7 żeberek i chciałbym go zmienić na nowszy.Jaki mi polecacie aluminiowy czy stalowy?.Jaka długość jeśli byłby stalowy.Jaki dobry termostat i zawór do tego?

Jak chcesz wymieniać grzejnik żeberkowy, to szukaj grzejników modernizacyjnych. Mają rozstaw przyłączy taki sam jak żeberka. Mają je w ofercie wszyscy poważni producenci. Purmo, Vogel & Noot (produkowane w Wałczu). Zawory i głowice Herz albo Honeywell.
    Jeśli mamy podać wymiary, musimy znać wymiary żeberek, albo zapotrzebowanie na ciepło i parametry instalacji co.

0
  • #4 04 Maj 2013 16:34
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Masz grzejnik mocy ok 1050W i długosci ok 70 cm + przyłacze. Zamien jak tu słusznie moj przedmowca zaznaczył na grzejnik modernizacyjny (zamienny C 22/555x700) moc w tych samych parametrach i PN to 1373 W.
    Jakbys mial problem z zakupem to pisz na pw.
    ( przyblizone parametry zeberka rzecz jasna o rozstawie standard 500mm; )

0
  • #5 04 Maj 2013 21:47
    radifumi
    Poziom 12  

Czy są aluminiowe żeberkowe modernizacyjne na taki rozstaw bo chyba aluminiowy bym wolał.Jak się liczy te wymiary żeberek na starym i jak się rozpoznaje czy 1,2,3 lub 4 płytowy?

0
  • #6 04 Maj 2013 22:01
    W0jtek92
    Poziom 35  

Co do aluminiowych to nie wiem czy są takie bo nie stosuje. Żeberka mierzy się z wysokości, mogą mieć np. 40 cm, według tej wysokości wybierasz grzejnik modernizowany lub standardowy i przerabiasz podejścia. A płyty liczysz łatwo, zazwyczaj i najbardziej popularne są 2 płytowe, z kratą u góry i farelką (radiatorem) w środku. Wpisz w google grafika hasło w stylu "stalowy grzejnik dwu płytowy" to Ci wyskoczy;) potem są jeszcze 3, 4 i 1 płytowe, zależy od zapotrzebowania;)

0
  • #7 05 Maj 2013 21:38
    radifumi
    Poziom 12  

Gdybym chciał przenieść grzejnik w inne miejsce a dopływ byłby w podłodze do jakie rury polecacie np.pex i czy jest możliwość przejścia ze standardowej stalowej rury 1/2 cala na pex?

0
  • #8 05 Maj 2013 21:46
    W0jtek92
    Poziom 35  

Oczywiście że jest. Pex to dobra rura (byle nie z marketu) w tym systemie masz spore pole manewru, są do tego kolanka, złączki, trójniki. Co dusza zapragnie;) ważne by rura spełniała odpowiednie normy i wgl. Ja poleciłbym rury miedziane. Ale jeśli nie masz sprzętu (palnik, butla) to pex w systemie skręcanym będzie odpowiedni. Wystarczą dwa klucze i kalibrator;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo